Sponzorováno

Co o vás prozradí jednotlivé části těla? 4.75/5 (4)

Co o vás prozradí jednotlivé části těla?Podle nosa, poznáš kosa a podobné rčení se tváří, že odhalí tajemství mužského těla. A některé to opravdu dokážou prozradit. Části těla jsou propojeny způsoby, jaké byste si ani nedokázali představit. Například, věděli jste, že délka ukazováčku dokáže odhalit velikost penisu? Zatímco většina těchto souvislostí zní podivně, rozhodně se je vyplatí znát. Zde jsou bláznivé tělesné spojení, která mohou i zachránit život.

Hlas a vaše výška

Vědci z Washingtonské univerzity nedávno zjistili, že posluchači mohou poměrně přesně určit výšku hovořícího muže jen tím, že ho slyší mluvit. Frekvence „subglotální rezonance“, zvuku vytvářený v dolních dýchacích cestách, se postupně snižuje, jak se zvyšuje výška člověka. Už se můžete přestat divit, proč vaši vysocí známí mluví takovým hlubokým hlasem.

Oči a mozek

Malé cévy za vašima očima by mohly odhalit, jak zdravý je váš mozek. Vědci zjistili, že muži se širšími žilami zaznamenali ve středním věku horší výsledky v IQ testech. To by mohl být další důvod, proč si dát každoročně zkontrolovat zrak.

Pokožka a krevní tlak

Vrásky jsou nejen známkou stárnutí, ale jsou předzvěstí i srdečních problémů. Vědci sledovali muže rozdělené do skupin na základě rizika srdečních onemocnění. Podle menshealth.com zpozorovali souvislost i s mladistvým vzhledem pleti. Ti s nejmenším počtem vrásek měli nižší krevní tlak a nižší riziko srdečních onemocnění.

Ruka a penis

Po přečtení této souvislosti se pánové zřejmě podívají na své ruce. Muži, jejichž ukazováčky jsou kratší než jejich prsteníčky, mívají větší penisy. Důvodem je, že kluci jsou testosteronu vystaveni ještě v děloze, což ovlivní stejně délku penisu i prstů. Když už jsme u prstů, delší ukazováček znamená nižší riziko vzniku rakoviny prostaty. S menším množstvím testosteronu v těle matky by se tedy dala udržet na uzdě rakovina prostaty.

Sponzorováno

Nohy a erekce

Trpíte syndromem neklidných nohou? Můžete mít i vážnější problémy. Vědci zjistili, že muži, kteří měli nejméně pět epizod syndromu neklidných nohou měsíčně, měli o 50% větší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce jako muži s klidnými nohama. Oba zdravotní problémy jsou spojeny s nízkou hladinou dopaminu v těle.

Zuby a mysl

Studie z roku 2012 navrhla sledovat schopnost žvýkat, jako předpověď rizika vzniku demence. Ale nemusíte se hned stresovat, pokud máte problémy s přežvykováním. Vědci neví, zda pokles duševních schopností souvisí se špatnou péčí o chrup, nebo je to čistě náhodný vztah.

Puls a srdce

Flexibilita vaší aorty se brzy bude dát kontrolovat na pulsu na vašem prstě. Aorta je hlavní tepna, která, pokud je tuhá, může zvýšit riziko úmrtí na srdeční infarkt nebo cévní mozkovou příhodu. Tato zpráva je poměrně příjemná, protože dosud lékaři museli kontrolovat puls na stehenní tepně hluboko v rozkroku, pokud chtěli odhalit ztuhnutí aorty.

Spánek a oči

Lidé se spánkovým syndromem apnoe mají téměř dvakrát vyšší pravděpodobnost vzniku glaukomu. Toto oční onemocnění může vést až k oslepnutí. Pokud nedýcháte normálně, ztráta kyslíku vyvolává poškození zrakových nervů nebo způsobuje abnormální hladiny plynů v krvi, což by stejně mohlo vést ke vzniku glaukomu.

Rty a paměť

Pokud jste jedním z milionů lidí, kteří mívají opary, měli byste vědět, co ještě opar na rtech znamená. Může představovat i zvýšené riziko Alzheimerovy choroby a demence. Vědci z Kolumbijské univerzity sledovali muže ve věku od 59 do 79 let a zjistili, že ti s vyšší infekční zátěží, tedy vystaveni viru se zvýšeným rizikem, jako je virus herpes simplex 1 a 2, s vyšší pravděpodobností měli problémy s pamětí.

VIDEO: Neumírejme mladí – Kosti, svaly a klouby

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva