Konopný olej na vlasy – proč a jak tento olej používat? 4.79/5 (14)

Sponzorováno

Konopný olej může pomoci vašim vlasům

Konopný olej může pomoci vašim vlasům

Konopný olej, který pochází ze semen konopných rostlin, může mít určité výhody pro péči o vlasy. Konopný olej je tmavě zelený olej, který výrobci vyrábějí lisováním semen konopí za studena nebo použitím rozpouštědel k extrakci oleje.

A nebojte. Konopný olej neobsahuje chemickou látku tetrahydrokanabinol (THC), který je spojený s užíváním marihuany.

O konopném oleji se říká, že má mnoho zdravotních výhod, mezi nimi i to, že chrání vlasy před poškozením. Čtěte dále a dozvíte se více o tomto zajímavém oleji.

Konopná semena jsou plody rostliny konopí. Obsahují asi 25–30 % oleje.

Používání konopného oleje k péči o vlasy není novinkou, a jeho obliba v tomto směru v posledních letech stoupá.

Konopný olej prospívá vlasům

Vědci dosud konkrétně nezjistili, jak může použití konopného oleje na vlasy přinést výhody. Existují však studie, které ukazují, že vlasy absorbují konopný olej.

Výzkumníci například v jedné studii zjistili, že poté, co si 10 účastníků studie aplikovalo konopný olej přímo na vlasy po dobu 6 týdnů, 89 % vzorků vlasů bylo pozitivních na jednu nebo více složek konopí. Což je hodně zajímavé.

Ačkoli vědecké testy dosud tato tvrzení nepotvrdily, konopný olej by mohl vlasům prospět takto:

  • podpora růstu vlasů
  • hydratace vlasů
  • zabraňuje ztrátě vody a chrání vlasy
  • oživení poškozených vlasů
  • přidání lesku

Konopná semínka jsou bohatá na polynenasycené omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou v tomto oleji přítomny v perfektním poměru. To může přispět k mnoha potenciálním zdravotním přínosům, které lidé připisují konopí a konopnému oleji. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny jsou taktéž považovány za dobré pro vlasy, když se užívají jako perorální doplněk. Konopný olej má spoustu obou kyselin. Například studie z roku 2015 zjistila zlepšení průměru vlasů a hustoty vlasů účastníků, kteří užívali omega-3 a omega-6 perorální doplňky v průběhu šesti měsíců. Výzkumníci studie také zjistili, že omega-3 a omega-6 mastné kyseliny v kombinaci s antioxidanty zabránily vypadávání vlasů u účastníků, kteří je užívali.

Výzkum naznačuje, že konopný olej může pomoci zmírnit bolest při svědivých kožních onemocněních, jako je atopická dermatitida. Studie z roku 2018 zjistila, že konopný olej může pomoci při léčbě akné.

Některé z údajných přínosů konopného oleje pro vlasy mohou být způsobeny jeho pozitivními účinky na pokožku, včetně pokožky hlavy.

Další výhody konopného oleje

Výzkumníci dále uvádějí, že konopný olej může pomoci chránit lidi před kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou a obezitou. Stejné protizánětlivé vlastnosti oleje z konopných semínek mohou pomoci chránit nás před chronickými onemocněními, by také mohly přispět ke zdraví vlasů.

Sponzorováno

Složení konopných semínek poskytuje určité vodítko ke zdroji potenciálních výhod, protože obsahují mnoho důležitých živin, vitamínů a minerálů. Jsou to zejména tyto:

Jak používat konopný olej na vlasy

Stejně jako běžné vlasové oleje, jako je kokosový, arganový nebo ricinový olej, existují různé způsoby, jak můžete použít konopný olej na vlasy, v závislosti na vašem osobním typu vlasů a potřebách.

Zde je několik návrhů, jak začít:

Přidejte konopný olej do svého běžného kondicionéru

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak začlenit oleje do svého režimu péče o vlasy, je přidat je do produktů, které již používáte. Jednoduše smíchejte pár kapek oleje se svým běžným kondicionérem, abyste svým vlasům dodali extra dávku hydratace.

Jen tak ho aplikujte do vlas;

Pokud jsou vaše vlasy suché nebo kudrnaté, nanesení oleje na ručníkem vysušené vlasy a konečky po umytí pomůže dodat vlhkost a zkrotit krepatění.

Jako ošetření teplým olejem

Pár kapek oleje nařeďte do misky s teplou vodou a naneste směs na mokré vlasy. Nechte působit půl hodiny, poté důkladně opláchněte a umyjte šamponem a upravte jako obvykle.

Tip od Dary: Abyste pomohli oleji proniknout hlouběji do vlasů, zkuste si vlasy během ošetření zabalit do teplého ručníku.

Konopný olej jako ošetření pokožky hlavy

Trápí vás suchá nebo svědivá pokožka hlavy? Vmasírujte pár kapek oleje do pokožky hlavy a nechte působit přes noc. Když si druhý den ráno umyjete vlasy, vaše pokožka hlavy bude hydratovaná a zklidněná, ale nebude vypadat mastně. Super, že?

Sponzorováno

A jak používáte konopný olej na vlasy vy? Napište mi do komentářů, budu ráda.

A dále si přečtěte

Zdroj článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva