Sponzorováno

11 tipů, jak se opravdu rychle zbavit akné 4.93/5 (14)

Rychlé řešení akné? Zkuste třeba i zubní pastu

Rychlé řešení akné? Zkuste třeba i zubní pastu

Téměř každý bojuje někdy v životě s akné. Připomínat vám následky akné, jako jsou jizvy po akné a následná ztráta sebevědomí, to je asi zbytečné.

Možná nyní prožíváte další nepříjemný záchvat akné – třeba jen den před tím důležitým pracovním pohovorem nebo před rande.

Zaměřme se tedy na to, jak se rychle zbavíte akné. Fakt rychle. Jdeme na to.

Jak se dá rychle zbavit akné

Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale já se vám pokusím nabídnout některé z nejlepších, nejúčinnějších, ale také nejrychlejších způsobů, jak se vypořádat s akné. Pokud však hledáte způsoby, jak se navždy zbavit akné, které vyžaduje mnohem pomalejší a obtížnější léčbu, přečtěte si můj článek Jak se zbavit akné navždy. Pokud ale potřebujete rychlé řešení, čtěte dál tento článek.

Následující řešení jsou většinou domácí metody léčby, ale to je přesně to, co potřebujete, když potřebujete jednat rychle. Budete mít po ruce vše, co potřebujete, protože toto je první pomoc při akné – a improvizace je klíčová.

1. Domácí aspirinová maska

Možná to zní divně, ale dejte mi šanci to vysvětlit. Aspirin má silné protizánětlivé vlastnosti, takže může být rychlým (a levným!) způsobem, jak pomoci snížit náhlý a akutní problém s akné. Pravděpodobně se vám doma povalují nějaké tablety aspirinu, takže je vezměte.

Rozdrťte 1 tabletu aspirinu na 3 díly vody, dokud se nevznikne pasta. Poté vezměte vatový tampon a naneste část pasty na postiženou oblast. Nebudete si muset nutně umývat obličej, protože pasta z Aspirinu zaschne a odlupuje se asi za půl hodiny sama. Pro jistotu si však můžete otřít obličej mokrým hadříkem a nechat aspirin působit.

2. Zkuste na akné i Aloe Vera

Aloe Vera je to, co příroda vytvořila nejblíže k zázračnému léku na akné. Snižuje záněty, odstraňuje přebytečný maz z pokožky a také vaši pokožku ochlazuje, takže se bude cítit svěží. Aloe Vera gel navíc zakoupíte téměř v každé drogerii nebo kosmetice, ale můžete si je vyrobit i doma. Stačí vzít list rostlinky Aloe Vera, rozříznout ho po délce a pokusit se izolovat „dužinu“ od slupky listu. Poté vložte dužinu aloe vera do mixéru a mixujte, dokud se nezmění na gel. Naneste trochu domácího gelu z aloe vera na akné a brzy byste měli vidět výsledky. Pěkně vaši pokožku uklidní. Dále si můžete přečíst náš další článek, jak aloe vera pomáhá při akné.

3. Použijte zubní pastu, abyste se rychle zbavili akné

Pokud se vám udělal velký pupínek na fakt špatném místě (nevím, špička nosu nebo uprostřed čela), ale zároveň vám chybí čas, nepropadejte panice. Je pravděpodobné, že máte doma nějakou zubní pastu, kterou můžete použít jako první pomoc při akné. Zubní pasta obvykle obsahuje jedlou sodu a oxid křemičitý, dvě složky, které vysušují pokožku a absorbují přebytečný maz. To je přesně to, co nyní potřebujete. Netřeba dodávat, že toto řešení je výhodné zejména pro lidi s mastnou pletí. Stačí vzít trochu zubní pasty a nanést ji – přesně – na pupínek. Nechte působit přes noc a ráno umyjte. Dávejte pozor, abyste nenechali zubní pastu na zdravé pokožce, protože by se mohla podráždit.

4. Udělejte si medovou masku

Léčivé vlastnosti medu byly zaznamenány v celé historii lidstva. Kromě toho, že je med lahodný a zdravý, má antimikrobiální vlastnosti a jeho lepivost vytáhne z pokožky přebytečné nečistoty. Chcete-li se však pomocí medu rychle zbavit akné, budete si muset připravit jednoduchou masku. Stačí přidat lžičku skořice do dvou polévkových lžic medu, dobře promíchat a aplikovat na postižené místo. Nechte na obličeji co nejdéle a v případě potřeby smyjte.

5. Použijte česnek jako topickou léčbu

Česnek, který se může pochlubit vysokou úrovní antioxidantů a má řadu antibakteriálních, antivirových a protiplísňových vlastností, je jedním z nejlepších vynálezů přírody. Kromě toho, že je dobrým doplňkem vašeho jídla, může také pomoci při náhlém záchvatu akné. Stačí oloupat stroužek česneku, rozpůlit a jeho šťávu nanést na pupínky. Můžete to udělat několikrát denně, nebo méně, pokud je vaše pokožka citlivá. Po ošetření stačí omýt obličej studenou vodou.

6. Naneste trochu oleje z čajovníku

Dalším účinným způsobem, jak se rychle zbavit akné, je nanesení oleje z čajovníku na pupínky. Stejně jako česnek, ne-li lepší, má tea tree olej protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. To z něj dělá jeden z nejúčinnějších lokálních způsobů léčby akné.

Sponzorováno

Jeho aplikace na pokožku však vyžaduje zvláštní péči. Vzhledem k tomu, že čajovníkový olej je intenzivní sloučenina, je třeba jej před aplikací naředit. Zhruba by složení mělo být 1:9, proto nalijte 1 kapku tea tree oleje do 9 kapek vody či nosného oleje a naneste roztok na akné. Zředěný čajovníkový olej by vám neměl dělat žádné potíže, ale pokud vám způsobí zarudnutí, svědění nebo podráždění, měli byste jej omýt studenou vodou.

7. Jak se rychle zbavit akné? Stačí nakrájet okurku>

Málokdo ví, že většina zeleniny, a zejména okurky, mají silné protizánětlivé vlastnosti, a proto se tak běžně používají při léčbě váčků pod očima. Ale stejný účinek lze použít v boji proti akné. Stačí nakrájet okurku na polovinu a oloupat. Nakrájejte ji na malé kousky a rozmixujte. Můžete do ní také přidat trochu aloe vera nebo citronové šťávy a poté ji rozmixovat na pastu. Pastu naneste jako masku na pokožku postiženou akné, nechte 15 minut působit a poté smyjte.

8. Domácí maska ​​z vaječných bílků – ideální na černé tečky

Dalším rychlým způsobem, jak se zbavit akné, i když trochu méně příjemným, je použití vaječných bílků jako masky proti akné. Ale proč to funguje? No, protože vaječné bílky jsou po zaschnutí lepkavé, takže jsou účinné při odstraňování pupínků a černých teček. Vejce navíc obsahují aminokyseliny a vitamíny, což napomáhá k omlazení pokožky. Jak to tedy udělat? Snadno. Stačí rozbít 3 vejce a oddělit bílky od žloutků. Smíchejte vaječné bílky po dobu několika minut a naneste tekutinu na postižené místo. Počkejte, až úplně zaschne, poté ji odloupněte a proces opakujte tolikrát, kolikrát chcete. Samozřejmě si poté nezapomeňte umýt obličej.

9. Jedlá soda na akné

Kromě toho, že je to antiseptikum (čímž věda říká, že „zabíjí choroboplodné zárodky“), jedlá soda také odstraňuje přebytečný kožní maz a pomáhá pokožce obnovit její zdravou rovnováhu. Jak ho tedy používat na vaše akné? Vezměte lžičku jedlé sody a smíchejte ji se lžičkou vody, dokud nezískáte pastu. Poté nechte působit na pokožce alespoň 30 minut, kdy byste ji měli smýt. Mělo by to snížit zánět a vaše pokožka bude vypadat méně zabarvená.

10. Napařování obličeje

Napařování obličeje může krásně otevřít póry – to je pěkně vyčistí a zabrání jejich ucpání. Navíc, musím vám připomínat, že horká voda také čistí a zvlhčuje vaši pokožku? Stačí vařit trochu vody a nalít do misky. Chcete-li, přidejte nějaké esenciální oleje nebo bylinky pro větší aroma a účinek. Pak si přes hlavu přehoďte ručník a sklopte obličej co nejblíže k horké vodě, aniž byste si ublížili. Zůstaňte takto alespoň 10-15 minut, poté si obličej osušte ručníkem.

11. Vyřešení vašeho pupínku pomocí jehly

Takže se musíte dostavit na důležitou schůzku, ale probudil jste se s obrovským cystickým pupínkem na krku? Nejlepší, co můžete udělat, je běžet k lékaři, ale pokud to není možné, můžete to buď nechat být – nebo ho zkusit takto vyřešit sami. Zní to možná děsivě, ale s dostatečnou přípravou, trpělivostí a péčí to zvládnete. Více o tom píšu v mém druhém článku.

Rychlé řešení akné – když to shrneme

Jakékoli ze zde uvedených ošetření vám pomůže rychle se zbavit akné nebo alespoň znatelně zlepšit jejich stav. Pokožka každého je však jiná, proto udržujte svá očekávání nízká a doufejte v to nejlepší. Akné je zřídka stav, který lze rychle vyřešit. Někteří lidé bojují s akné měsíce nebo dokonce roky, takže se považujte za super šťastného, ​​pokud některá zde navržená řešení mají účinky, které jste zamýšleli. To je skvělý pocit, že? Teď si smyjte ta vajíčka z obličeje a hodně štěstí na tom rande!

TIP: Ještě je dobré akné zamaskovat make-upem. Ale pak ho hned umyjte. Co nejdříve to bude možné.

Sponzorováno

A jak se s akné vypořádáváte vy? Napište mi do komentářů.

A dále si o akné přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva