Sponzorováno

Yucca shidigera – indiánský zázrak, který pomáhá našemu zdraví 4.33/5 (9)

Yucca pomáhá řešit problémy s akné, ekzémy a dalšími kožními obtížemi...

Yucca pomáhá řešit problémy s akné, ekzémy a dalšími kožními obtížemi…

Nemáte chuť ani energii na to, abyste svůj organismus detoxikovali hladovkou nebo dodržováním přísného jídelníčku? Zkuste to s rostlinou yucca shidigera, která roste v kalifornských pouštích a kvůli svým účinkům je známá již stovky let.
Dennodenně je lidský organismus vystaven škodlivým volným radikálům, a proto bychom mu měli minimálně jednou ročně dopřát detoxikaci. Vhodně zvolená očista zbaví tělo toxinů a posílí ho.

Výtažek z rostliny Yucca je bohatý na živiny

Yucca shidigera je bohatá na zdravé tuky, proteiny, fosfor, železo, vitaminy skupiny B, vitamin A a další látky. Nicméně hlavním pozitivem je vysoký obsah saponinů, které mají detoxikační účinek na celé tělo. Stearanové saponiny, rozpustné ve vodě, čistí zejména žaludek a střeva, mají schopnost snižovat vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Nerozpustné, resp. terpenové saponiny putují do celého těla a očišťují ho. Zbavují tělo virů, plísní, kyseliny mléčné i močové, organických solí a dalších nežádoucích látek.

V procesu detoxikace saponiny zabraňují i přichycení jakýchkoliv látek na stěny cév a střev, tedy i bakterií a virů. Následně se toxiny přirozeným způsobem z těla vyloučí ven. Saponiny díky svému antioxidačnímu účinku snižují množství volných radikálů, čímž zlepšují zdraví. Užívání extraktu z yucca však spojuje i s negativní stránkou průběhu detoxikace. V prvních dnech užívání se člověk cítí ospale, unaveně, má zhoršené odkašlávání nebo bolesti kloubů. Postupně se mohou častěji objevit stolice, močení a bolesti hlavy. Příčinou je rozpouštění toxických usazenin, které se dostávají znovu do krevního oběhu těla. Stav se stabilizuje a úleva se objeví po několika dnech, kdy se toxiny začnou vyplavovat z organismu. Vzhledem k potřebě vyplavit uvolněné toxiny z těla je velmi důležité dodržovat zvýšený pitný režim (min. 1,5 l tekutin denně – nejlépe čisté vody).

Jako yucca působí v lidském těle?

Domorodé indiánské kmeny používali Yucca k léčení téměř všech zdravotních neduhů. Aktuálně je její výhodou, že ji lze bez problémů užívat i s jinými potravinovými doplňky, aniž se vzájemně ovlivňovaly. Výtažky z této rostliny čistí trávicí trakt a krevní oběh. Dále pozitivně ovlivňují činnost ledvin a žlučníku.

Sponzorováno

Yucca má i další výhody:

 • urychluje hojení ran
 • pomáhá vyplavovat kyselinu mléčnou, která vzniká v těle při náročné pohybové aktivitě
 • odstraňuje pocity únavy a malátnosti
 • stabilizuje hladinu krevního cukru
 • je prospěšná při dně, protože napomáhá odstraňování kyseliny močové
 • celkově podporuje činnost imunitního systému a chrání před nemocemi
 • má zklidňující účinky na organismus a pomáhá lépe zvládat stres
 • podporuje činnost trávicího traktu, je prevencí zácpy a celkově zlepšuje střevní mikroflóru
 • pomáhá řešit problémy s akné, ekzémy a dalšími kožními obtížemi
 • je vhodná k odstranění plísní z organismu
 • u sportovců zrychluje odbourávání kyseliny mléčné z těla a tím odstraňuje pocit únavy.

Náš tip: Podpořte účinek vhodným jídelníčkem

Při detoxikaci organismu rostlinou yucca shidigera třeba dodržovat stanovené dávkování a pít hodně tekutin. Pro lepší účinky je vhodné jídelníček ozdravit například zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny, omezením zpracovaných produktů, sladkostí a podobně. Doporučuje se v jídelníčku preferovat zásadité potraviny, jako například okurky, kapusta, mořské řasy, špenát, brokolici, čerstvé bylinky, klíčky luštěnin a obilovin atd. Naopak omezte kyselinotvorné potraviny jako cukr, umělá sladidla, alkohol, slazené džusy, džemy, bílé pečivo a další.

Dávkování je jednoduché

Obvykle se první týden užívá jedna tableta ráno nalačno a druhá večer. Na druhý týden se dávka zvýší na 2 kapsle ráno a večer a na třetí a další týdny 3 kapsle ráno i večer.

Bolesti a nepříjemné pocity? Nenechte se odradit!

Při této očistné kúře se mohou objevit například bolesti kloubů. Je to způsobeno právě odstraňováním toxinů z těla, a proto je třeba nevzdávat se a pokračovat v užívání dále, popřípadě snížit dávku. Také se připravit na to, že účinky této rostliny se projeví postupně a někdy ji třeba užívat ji několik měsíců.

Kdy yucca není vhodná?

V případě, že máte v těle implantát (voperován kovový kloub) či transplantované tkáně není vhodné Yucca užívat. Nedělejte tak ani tehdy, pokud užíváte léky na ředění krve.

VIDEO: Katarína Horáková – Yucca Shidigera

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Yucca shidigera – indiánský zázrak, který pomáhá našemu zdraví”

  1. Zdena napsal:

   Pročítám si tady všechny komentáře a recenze o potravinovém doplňku Yucca, která by měla mít čistící a detoxikační účinky. Nedá mi to, abych sem nenapsala pár zkušeností s Yuccou, bohužel v negativním smyslu. Asi před 10 dny jsem začala užívat Yuccu podle návodu a doporučení lékárnice. Asi 3. den jsem začala pociťovat škrábání v krku a nosohltanu. Přičítala jsem to nějaké viroze. 5. den se mi rozjela příšerná rýma (trochu jiný – horší průběh než obvykle), začaly mi slzet oči, pořád jsem kýchala, bolala mě hlava, žaludek, svěděly a zaléhaly mi uši, měla jsem příšerné křeče v břiše, dostavil se i průjem. Poté jsem se zase pro změnu asi 2 dny nemohla vyprázdnit. Říkala jsem si, že to patří k detoxikačním účinkům a že za 3 dny to přejde. Bohužel nepřešlo a ještě se to zhoršovalo. 10. den se přidal příšerný až dusivý kašel, stěží jsem se dobelhala na záchod. Celý týden mi bylo opravdu dost zle. 10. den jsem Yuccu přestala brát a zdravotní stav se začal zlepšovat. Má opravdu yucca tak zázračné účinky, jak se všude píše a reklamuje, nebo je to jen marketingový tah?

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva