Přírodní léčba aftů – léčba aftů citrónem nebo hřebíčkem je možná 4.8/5 (10)

Sponzorováno

Předpokládá se, že citronová šťáva má antiseptické a protiplísňové účinky, které mohou pomoci v boji proti houbě způsobující afty.

Předpokládá se, že citronová šťáva má antiseptické a protiplísňové účinky, které mohou pomoci v boji proti houbě způsobující afty.

Afty asi moc dobře znáte. Každý z nás se s nimi někdy potýká. Afty jsou malé vřídky, které se objevují v ústech (na dásních, v puse). Jejich příchodu často předchází pocit pálení nebo jakoby brnění. Afty nekrvácí, ale jsou bolestivé zejména při jídle nebo při čištění zubů. Prostě nic příjemného. Pravděpodobně se ptáte, jak afty v krátké době vyléčit. Odpověď je v tomto článku! Zde se podíváme na čistě přírodní metody léčby aftů.

Zkuste toto!

Citrón

Citron, zejména citronová šťáva, je vynikajícím spojencem při léčbě aftů. Citron díky svým protizánětlivým vlastnostem účinně působí na afty a rychle je zmírňuje.

Chcete-li jej použít moudře, máte dvě možnosti. Buď vymačkejte citronovou šťávu přímo na infikované místo, nebo použijte možnost ústní vody. Pokud zvolíte verzi ústní vody, stačí vymačkat trochu citronu do sklenice vody a pokračovat v rituálu vyplachování úst. Dělejte to dvakrát denně ráno po čištění zubů a večer před spaním. Ale nezapomeňte, že citron je velmi kyselý. Budete muset být velmi odvážní, abyste to vzali jako možnost, protože to hodně štípe. Pokud ale vydržíte, pomůže vám to.

Jedlá soda

Blbost, říkáte si? Možná si myslíte, že afty není jedlá soda dobrým řešením. Nemáte úplně pravdu. Je velmi užitečná, pokud jde o boj s bakteriemi. V tomto případě jednoduše smíchejte lžíci jedlé sody s teplou vodou. Použijte tento roztok na ústní vodu každé ráno, dokud vředy nezmizí.

Hřebíček

Afty jsou často velmi bolestivé. K úlevě může pomoci hřebíček se svým anestetickým a antivirovým účinkem. Chcete-li využít těchto výhod, nejprve vařte trochu vody. Poté přidáme hřebíček a necháme chvíli povařit. Vzniklý čaj kloktejte a poté vyplivněte.

Proplachování oleje v ústech (třeba kokosového oleje)

Oil pulling je praktika propláchnutí oleje v ústech (třeba 20 minut), podobně jako byste použili ústní vodu. Oil pulling, který se často provádí pomocí kokosového oleje, má „vytáhnout toxiny“ z vašeho těla.

Sponzorováno

Zastánci oil pullingu tvrdí, že může pomoci odstranit bakterie, podpořit lepší ústní hygienu, vybělit zuby nebo dokonce pomoci při problémech se spánkem a problémech s dutinami. Také se předpokládá, že pomáhá při aftech.

Skutečnost je však taková, že neexistuje žádný vědecký důkaz, že by proplachování oleje v ústech pomohlo s některou z těchto věcí. Přezkoumání vědeckých studií o oil pullingu zjistilo, že mnoho z nich bylo postaveno se špatnými daty, měly špatný návrh studie nebo použily velikost vzorku, která byla příliš malá na to, aby byla statisticky významná.

Takže krátká odpověď je „těžko říct“. Nebylo prokázáno, že by vyléčení aftů „oil pullingem“ je realita. Ale mnoha lidem to pomohlo, tak to zkuste. Olej převalujte v ústech 20 minut a pak jej vyplivněte do toalety.

S medem do boje proti aftům

Med má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pouhé nanesení kapky medu na vaše afty vám může okamžitě poskytnout úlevu od bolesti. Med je také účinný při prevenci sekundárních infekcí, které mohou zhoršit vaše vředy. Med si můžete natřít afty po každém jídle. Vždy med natírejte čistýma rukama.

Nyní máte řešení. Použijte tedy tyto přírodní, domácí tipy k léčbě bolavých aftů.

A dále si o aftech přečtěte

VIDEO: Jak vyzrát na afty?

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva