Sponzorováno

Jak na bolavý zub? Víme jak na to… 4.88/5 (40)

Jak na bolavý zub? Víme jak na to...Máme pro vás pár tipů, jak si rychle a účinně ulevit od bolesti ještě před návštěvou zubaře.

1. Zaprvé, zavolejte svému zubaři a požádejte si termín! Pak si dejte tabletku proti bolesti. Když trápí zub, je to mimořádně nepříjemné, protože bolest může trvat třeba i celou noc.

2. Vyhledejte zdroj bolesti! Tak zjistíte, zda je zanícený kořen zubu. Pokud máte oteklé dáseně, viníkem bude zbytek jídla, který se dostal mezi zuby. Pokuste se jej odstranit důkladným omytím a následně aplikujte první metodu.

3. Použijte led! Dávejte si na obličej ledové zábaly, nejlépe tři až čtyřikrát do dne po patnáct minut. Snížíte tím zánět kolem zubu.

Pilulky proti bolesti zubů? Nebo pomůže příroda?

Jde to i bez pilulek. Sáhněte po přírodních receptech, které vás zbaví bolesti zubů. Toto zabírá okamžitě!

Vyzkoušejte citron

Šťávy z ovoce dokáží zmást bolavé nervy. Ty pak neumí posílat okamžité signály do mozku. Při bolestech zubů jsou účinnou první pomocí. Vložte si do úst kousek citronu, přiložte jej na bolestivé místo. Pak zlehka cucejte. Opakujte vícekrát po sobě.

Žvýkejte hřebíček

Tlumí bolesti. Toto voňavé koření obsahuje antibakteriální a dezinfekční látky, které pomáhají zmírňovat utrpení. Hřebíček můžete žvýkat, ale dá se z něj připravit i odvar a tím je třeba ústa vyplachovat. Účinná je i tinktura z hřebíčku.

Tiskněte speciální body

Když se bolest nedá nijak vydržet. Tlak na bod mezi ukazováčkem a palcem pomáhá bojovat proti bolestem zubů. Další místa jsou mezi horním rtem a nosem a na zadní straně ušních lalůčků. Místa třeba tlačit asi deset vteřin, pak uvolnit. Opakujte několikrát po sobě s malými přestávkami.

Čaje z bylinek

Zklidňují a pěkně voní. Uvařte si řepkový, šalvějový, mátový či heřmánkový čaj. Vlažným odvarem si vyplachujte ústa, napijte se, chvíli prevalujte a vyplivněte. Vyzkoušejte i osvědčený obklad. Čistý bavlněný kapesník nebo tampón namočte do čaje a přiložte na bolestivé místo.

Sponzorováno

Máta a jiné bylinky

Dalším z přírodních receptů na bolavé zuby je máta peprná. Z máty si uvaříme odvar, který necháme vychladnout. Pak už jen stačí napít vlažného odvaru a chvilku podržet v ústech, aby bylo „zalité“ zejména bolestivé místo. Bolest by měla zmírnit.

Kromě máty se doporučuje i jitrocel nebo šalvěj – odvarem je třeba si vyplachovat ústa, respektive bolavá místa. Výrazné protizánětlivé účinky mají i řepík nebo heřmánek, které se rovněž osvědčily i při bolesti zubů. Používají se stejně jako výše uvedené bylinky, tedy v podobě výplachu.

Alkohol

Známým domácím lékem na bolest zubů je i alkohol. Trošku tvrdého alkoholu (vodka, slivovice, a podobně) si nalijeme na kousek vaty nebo gázy a přiložíme k bolavému zubu či dásni. Menší obměnou tohoto receptu je vypít hlt alkoholu, podržet chvilku v ústech a poté vyplivnout (či spolknout). Alkohol by měl bolest utlumit a nejednou pomůže i stáhnout případný otok.

Česnek

Když nás bolí zub, jsme schopni udělat téměř cokoli, abychom se bolesti zbavili. A tak mnozí jistě neohrdnou ani česnekovou léčbou. Při bolesti zubu je dobré vložit si do úst stroužek česneku a rozžvýkat ho.
Česnek obsahuje látku, která je jakoby přírodní antibiotikum (alicin), a působí jako ničitel bakterií. Mnoha lidem žvýkání česneku skutečně pomohlo od bolesti zubu, i když to není zrovna nejpříjemnější.

Trošku jiným způsobem, než zabojovat proti bolesti zubů pomocí česneku, je strčit si gázou obalený stroužek do ucha na straně, kde je i bolavý zub. Ačkoli to může znít až kouzelnicky, nevěřili byste, kolik lidí na tuto léčbu nedá dopustit.

Alou k doktorovi

Sponzorováno

Prožít chvíle s bolavým zubem nebývá snadné. Je dobré vyzkoušet i přírodní recepty a nesahat hned po lécích proti bolesti. Ale i když vám některý z uvedených domácích receptů pomůže zničit bolest, nezapomeňte, že bolavý zub (i když vás chvilku přestane bolet) patří do rukou zubního lékaře. Jinak si koledujete později o ještě větší problémy.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Jak na bolavý zub? Víme jak na to…”

  1. Adam napsal:

   Dnes sem byl u zubařky s kazem a zub mě nebolel . Ta kráva mi ho tak vyvrtala až do nervů že to bolí jak čert.

  2. Hans napsal:

   Dobrý den..Mám odzkoušeno,že na bolesti mých zubů platí obyčejný OZON(O3)..Vyrábím si ho v malé krabičce,kde je kompresor pro akvárium,elektronika generující vysoké napětí a ionizační křemíková skleněná trubice,která odděluje elektrody titanové komory..
   To co dokáže tento silně protizánětlivý plyn biocid je neuvěřitelné!!!!Mám cukrovku a díky tomuto přístroji mám stále všechny zuby..Dokázal mne zlikvidovat i prudký zánět s váčkem,který jsem jen propíchl a pak na zub kloktal vodu,v níž probublával 20 min ozon..Zub zůstal zachráněn a ukrutná bolest okamžitě zmizela..BIOCID OZON má velikou budoucnost!!! Používám a kloktám ho již denně..Odstaraňuje plak a silně likviduje zánět paradentózy zubů vznikající z nedostatku kolagenu,když je deficit vitamínu C.. OZON je sice jedovatý ve větší koncentraci!!!! To ale většina schválených léků WHO je taky..Zdravím.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva