Sponzorováno

Tetování na tajném místečku: Pozor na alergii! 4.79/5 (14)

tetování a zdravíKrásné tetování častokrát převáží riziko infekce, případně jiných zdravotních komplikací, o čemž svědčí široké spektrum lidí s trvalým zdobením těla, kteří onemocněli. Chytrý tah je prozkoumat si své potenciální tetovací studio, abyste věděli, zda dodržují všechna bezpečnostní opatření a zda jste chráněni před infekcí a jinými patogeny a nemocemi. Kromě toho, že si domů přinesete bolestivý zážitek, tetování to být nemusí. Ve vzácných případech totiž kůže může odmítnout tetovací inkoust.

Odmítnutí tetování díky alergické reakci

Tělo odmítá věci tím, že si vytvoří alergickou reakci na látky, které zaregistruje jako škodlivé, a to i v případě, že je látka naprosto bezpečná. Příznak toho, že pokožka odmítá tetovací inkoust je obvykle svědivá červená vyrážka v oblasti tetování. Alergické reakce na tetovací inkoust jsou vzácné, ale mohou se objevit i roky poté, co jste na tetování už i zapomněli. Někdy pomohou léky, ale často kůže reaguje přehnaně i vznikem jizev.

Alergické reakce na látky

Lidé mohou negativně zareagovat na některé z používaných látek v inkoustových pigmentech. Ty totiž obsahují kadmium, rtuť nebo jiné látky a sloučeniny, které orgány některých lidí považují za škodlivé. Červená barva je jedním z největších viníků alergických reakcí. Obsahuje totiž jiné komponenty, což způsobuje vyšší procento odmítnutí.

Schválené pigmenty pro tetování

Tetovací barvy se dodávají v obrovské paletě barev, od modrých přes banánově a krémově žluté, až po rubínově červené a stříbrné. Na trhu existuje více než 50 různých pigmentů. To však neznamená, že pokud jsou všechny pigmenty schválené, nemůže dojít k nežádoucí reakci.

Jak se dát tetovat na skrytém místě?

Ne každý, kdo má tetování ho chce předvádět jako umělecké dílo na veřejnosti. Tetování je trvalé, i vzhledem k tomu by se jeho místo mělo vybírat velmi pečlivě. Část, jako je vaše břicho může být považována za skryté místo v zimě, ale v létě na dovolené, může být viditelné pro všechny ostatní. Váš životní styl se může časem měnit, což má za následek, že nemusíte mít stejný vztah k vašemu tetování řekněme za deset let.

Sponzorováno

V první řadě si dobře promyslete obsah a velikost tetování. Tento základní výběr vám pomůže určit, kde na budete nejvhodnější. Například, hvězda o velikosti mince vypadá sexy na boku a můžete ji skrýt i pod plavky. Hvězdu velikosti pomeranče neschováte ani v trojce podprsence.
Vytiskněte si obrázek svého tetování. Klidně si ho přiložte na místo, kde byste ho chtěli mít a sledujte. Líbí se vám právě tam umístěno? Jeho vzhled, velikost?

Váš šatník pravděpodobně zahrnuje oblečení, ve kterém jsou vidět vaše boky, žebra, stehna, paže a břicho. S tetováním, které chcete zakrýt si budete muset nakoupit i nové oblečení. Pokud vám začne tetování za uchem překážet, neboť je moc nápadné a viditelné, budete si muset zase nechat narůst vlasy.

Tetování a Vaše zdraví

Mnoho lidí zajímá, jestli může způsobovat tetování nějakou trvalou újmu na zdraví. Přecejenom je to na celý život, a proto bychom se měli starat o to, jaké budou následky. Pravda ale je, že samotné nošení tetování ani v nejmenším neohrožuje naše celkové zdraví. Pokud je tedy provedeno hygienickou, správnou cestou. Potom nám do budoucna žádné zdravotní problémy nehrozí. Najdeme tu ale nějaké výjimky. Existují totiž určité především genetické onemocnění, které by ve spojení s tetováním mohly spustit velké nepříjemnosti. Každé kvalitní tetovací studio předem upozorňuje na zdravotní odchylky, které by mohly způsobit problémy s tetováním a ještě před samotným tetováním se vás ve studiu zeptají na tyto možné potíže.

Patří mezi ně například problémy se štítnou žlázou, cukrovka, nebo některé druhy alergií, především na kovy. Jsou to jednoduše genetické potíže, jejíž projevům jenom těžko zabráníme. Zajímavostí je pohled z perspektivy čínské medicíny. Všichni známe takzvanou akupunkturu, tedy léčení skrze vpichování jehel na velmi detailně vybraná místa na těle. No a právě čínská medicína klade velký význam každému takovému vpichu do těla, jelikož nás může jak vyléčit, tak narušit.

Potom tu existuje ještě další nebezpečí, a to z nedodržování hygieny při tetování. Všechno totiž musí být před stykem s naším tělem důkladně očištěno a vydesinfikováno, což se někdy v levných tetovacích salonech neděje. A z toho můžou vzejít nepříjemné infekce.

TIP: Tetování a zdravotní rizika

VIDEO: Jak probíhá tetování?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva