Sponzorováno

Znáte zelený jíl? Vytvořte si z něho skvělou pleťovou masku 4.89/5 (9)

Zelený jíl je perfektní na pleťovou masku...

Zelený jíl je perfektní na pleťovou masku…

Farmaceutické a kosmetické společnosti se stále předhánějí v tom, jaké produkty související s naší krásou uvedou na trh. Jak řada z vás ale jistě ví, kdo má zájem podpořit svou krásu, ten může jít cestou mnohem jednodušší. Ta je spojena s tím, že je využita především síla přírody. Konkrétní látkou, na kterou se společně zaměříme, je zelený jíl. Základní charakteristika říká, že se jedná o směs oxidů několika kovů. Mezi ty, které mají v tomto zázraku největší podíl, se řadí:

Dále ale nechybí ani celá řada minerálů. To vše dohromady vytváří unikátní směs, která má tři klíčové vlastnosti.

 1. V první řadě dokáže velmi dobře z pokožky vytahovat a také absorbovat nežádoucí látky.
 2. Umí ji ale i zklidnit.
 3. A ve finální fázi také zjemnit.

Je proto více než jasné, že v oblasti kosmetiky jde o přírodní produkt, který jenom těžko najde konkurenci. Využít ho můžete přirozeně i v domácích podmínkách. Jak na to? Použijte zelený jíl jako základ pleťové masky.

Vytvořte si univerzální pleťovou masku

Pokud hledáte tip na každodenní péči, kde bude základem právě zelený jíl, je postup výroby domácí pleťové masky poměrně jednoduchý. Tu hlavní surovinu tedy znáte. Co k ní dále patří? Ideální je odvar z mandlových otrub, který necháte vychladnout a následně ho přimícháte do jílu. Potom už stačí jenom přimíchat nastrouhané avokádo a univerzální pleťová maska je hotová. Její použití je velmi jednoduché. Stačí ji nanést na váš obličej, krk a také oblast dekoltu. Zde ji nechte působit zhruba 15 – 20 minut. Potom své tělo opláchněte a aplikujte klasický hydratační krém. Pokud danou péči budete opakovat několikrát do týdne, můžete si být jista, že budete vypadat opravdu skvěle.

Je vaším problémem mastná pleť?

Mnoho žen i mužů si stěžuje na mastnou pleť. Ta je důsledkem špatné funkčnosti mazových žláz, které se v kůži nacházejí. Mastná pleť se projevuje především tím, že se výrazně leskne, stejně jako může přinášet i komplikace v podobě různých pupínků – tedy akné. Pokud se tohoto problému budete chtít zbavit, je cesta celkem jednoduchá. Použijte zelený jíl, do kterého přidáte odvar z mateřídoušky a šťávu z okurky. Nic více už není potřeba. Vytvořte kašovitou směs, kterou na váš obličej, nebo na jiná míst na těle naneste v silnější vrstvě. Poté ji nechte působit zhruba 10 – 15 minut. Po opláchnutí doporučujeme aplikovat čistící krém, popřípadě mléko. Proceduru opakujte několikrát do týdne a uvidíte, jak se vaše pleť bude postupně měnit v naprosto dokonalou.

Sponzorováno

Co když naopak trpíte suchou pletí?

Mnoho z nás má však problémy i zcela opačné. Tedy takové, že si neví rady s problémem, kterým je suchá pleť. Ani ta není nic příjemného. Jak z důvodu, že může na první pohled vypadat unaveně, tak i z důvodu, že může být velkým rizikem při tvorbě vrásek. Suchá pleť se ale může projevovat i tím, že se z ní odlupují drobné šupinky kůže. I ty může pomoci odstranit pleťová maska ze zeleného jílu. Její příprava je velmi jednoduchá, jelikož právě na suchou pleť je zelený jíl jako stvořený. Pokud budeme konkrétní, tak ho stačí doplnit jenom několika lžícemi kvalitního panenského oleje. My doporučujeme:

Vzniklou kaši samozřejmě opět klasickým způsobem naneste na vaši pleť a nechte působit. Optimální doba je podobná, jako v předchozím případě. Tedy okolo deseti až patnácti minut. Poté opět pleť důkladně umyjete a následně je dobré aplikovat buď kvalitní hydratační krém, nebo některý z kosmetických olejů, který umí hydrataci pokožky také dobře podpořit. I toto je cesta k dokonalé kráse.

Co s problémovou a citlivou pletí?

Ta může být v souvislosti s běžnou péčí poměrně velkým rizikem. Je to dáno jednoduše tím, že mnoho přípravků může způsobit ještě větší problémy. To je dáno právě citlivostí pleti, a to jak tou obecnou, tak citlivostí na některé látky, které jsou v kosmetice obsaženy. Pomoc naštěstí existuje v přírodě a my určitě nemusíme připomínat, že tím správným pomocníkem je zelený jíl.

Ideální je využít ho v tomto případě zcela samostatně, nebo s různými doplňky, u kterých víte, že vaší pleti dělají skutečně dobře. Může se jednat například o různé kvalitní kosmetické oleje, stejně jako může jít i o avokádo, nebo o okurku. Po nanesení na svou pleť nijak nepřehánějte dobu působení. Zelený jíl je poměrně silný a tak v kombinaci s citlivou pletí plně postačí délka aplikace v rozmezí 5 – 10 minut. Následnou péči již jistě zmiňovat nemusíme, jelikož stejně jako v předchozích případech je třeba důkladný oplach a finální hydratace a zklidnění.

Co si dále o zeleném jílu přečíst?

VIDEO: Jak vyrobit jílovou pleťovou masku

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva