Sponzorováno

Význam barev v psychologii 4.7/5 (10)

Význam barev v psychologiiVýběrem barvy oblečení, doplňků nebo líčení můžeme ovlivnit naše vyzařování i náladu okolí. Známí světoví módní návrháři sestavili pro letošní sezónu barevnou škálu, která rozzáří nejen vaše oči, ale i vaši mysl. Jak nás tedy barvy mohou ovlivnit?

Jaký je vliv barev na naši náladu?

Odstíny fialové

Fialová barva má nejintenzivnější sílu vyzařování. Známý vynikající malíř Leonardo da Vinci tvrdil, že při meditací pod fialovým světlem bude naše myšlení prohloubené. Tato barva ovlivňuje oblast očí a energetické pole „třetího oka“ (místo na čele mezi obočím). Nošením odstínů fialové barvy může pozitivně ovlivňovat naši nervovou soustavu. Z duchovního hlediska je tato barva pročišťující a zvyšuje duchovní vibraci. Při výběru barevných odstínů z fialové barvy je pro letošní sezónu jaro / léto nejatraktivnější levandulová.

Odstíny žluté

Žlutá je představitelem barvy slunce, které nám dodává energii a dobrou náladu. A právě tato barva se dá charakterizovat těmito vlastnostmi. Při nošení žlutého oblečení můžeme zlepšit pracovní výkonnost i posílit nervy. Barevné odstíny žluté působí inspirativní a pomáhají při sebeovládání. Oblast solar plexus (místo v oblasti žaludku) je energetickým centrem, který má za úkol kontrolu nad trávením a propojením s mozkem. Dokonce tato barva nese energii, která dokáže zlepšovat hojení kůže (například při poškrábání). Z historie je k žluté barvě připisována vysoká hodnota – zlato. Zlato mělo v dávných dobách zejména duchovní charakter a to v podobě svatozáře. Barvu odstínů žluté si oblečte na náročné obchodní schůzky protože podporuje jasné uvažování, lehké a čisté myšlení, výborně působí na mezilidskou komunikaci.

Odstíny oranžové

Barvy duhy červená a žlutá vytvoří oranžovou. Lidé s oblibou oranžové barvy jsou tolerantní, s pevnou vůlí, odvahou, stabilitou, množstvím fantazie a tvořivosti. Tato barva má vliv zejména na oblast pohlavních orgánů a na orgány umístěné v oblasti břicha a křížů. Výběr oblečení v oranžových odstínech vás může pozitivně ovlivňovat ve vaší náladě. Je dobré se vyhnout příliš velkým kombinacím odstínů oranžové v oděvu, protože takto oděni lidé vyzařují hodně srdečnosti, co jiní mohou zneužít.

Sponzorováno

Odstíny růžové

Barva růžových odstínů obsahuje červenou, žlutou, fialovou a modrou barvu, které vyzařují množství pozitivní energie, duševní klid se špetkou vášnivosti. Nošením těchto barevných odstínů se můžete cítit být omlazený, osvěžen a posílen. Má stejné vlastnosti jako zmíněno barvy červené, žluté, fialové a modré.

Také si přečtěte tento článek o vlivu barev na náš organismus.

Odstíny zelené

Zelená je barva přírody. Ztělesňuje rozum, sílu a rovnováhu. Kombinací barev žluté a modré se vytvoří zelená. Proto tato barva vyzařuje jejich vlastnosti. Odstíny zelené ovlivňují plíce a srdce. Energetické vyzařování zelené se dá charakterizovat jako životní síla, osvěžení a rovnováhu, která posiluje tělo i ducha. Nošením barevných odstínů napomáhá k rovnováze při osobních setkáních v komunikací, osvěžuje při provádění namáhavé práci a pozitivně ovlivňuje krevní tlak.

Odstíny modré

Barva modrá je známá ve světě s největšími antiseptickými vlastnostmi. Její chladné odstíny působí stažlivě a uspávací. Lidé libující tuto barvu jsou loajální, spolehliví, mají rovnováhu mezi materialismem a duchovnem. Při volbě oděvu nebo doplňků v barevných odstínech modré můžete vyzařovat harmonii, klid a rovnovážnosť. Modrá navozuje stav dokonalosti, ovlivňuje centrum krku (centrum komunikace). Uvolňuje nervozitu, přináší ticho a klid.

Co si dále přečíst na podobná témata?

VIDEO: Barvy v psychologii – jaký na nás mají vliv?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Význam barev v psychologii”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva