Sponzorováno

Vodní kefír Tibi (japonské krystaly) a jejich účinky na zdraví 4.7/5 (66)

Vodní kefír Tibi (japonské krystaly) a jejich účinky na zdravíNápoj z krystalů TIBI je dalším z řady nápojů prospěšných pro naše zdraví. TIBI je vlastně podobný nápoj jako je kombucha, ale jeho účinky jsou několikanásobně vyšší. V podstatě je to osvěžující šumivý nápoj, což může být během léta i v rámci pitného režimu velmi efektní. Označuje se také jako vodní kefír nebo japonské krystaly.

Nápoj TIBI se připravuje z krystalků TIBI, které vypadají jako malá, bílá a křehká zrníčka. Množí se velmi rychle a k životu potřebují jen vodu a cukr. Čili v cukrové vodě spotřebovávají cukr a na oplátku uvolňují do vody látky, které pozitivně působí na náš organismus. A jak TIBI pomáhá? V první řadě čistí organismus od toxických látek, posiluje imunitu a dodává vitalitu. A o účincích nápoje na naše zdraví se rozepíšeme víc.

Tibi a jeho účinky na zdraví

Jasně, každého asi napadne otázka: Na co je tento nápoj dobrý? Co to umí? Co dokáže? Tak, ať se líbí, pár informací k vodnímu kefíru s ohledem jeho účinků na zdraví:

 • Podporuje funkci imunitního systému.
 • Reguluje krevní tlak.
 • Reguluje cukr a léčí cukrovku.
 • Léčí plíce, záněty průdušek, tuberkulózu, astma, alergie a migrénu.
 • Léčí problémy krevního oběhu.
 • Hojí ekzémy a všechny onemocnění pleti.
 • Léčí ledviny, močový trakt a chrání prostatu.
 • Má přímý vliv na hladinu cholesterolu, osteoporózu a revmatismus.
 • Zlepšuje činnost jater a žlučníku.
 • Přizpůsobuje látkovou výměnu, trávení a léčí onemocnění tlustého střeva.
 • Léčí záněty tlustého střeva, průjmy, katary, výtoky, syndrom netěsného vrátného, ​​canditidu.
 • Produkuje vlastní antibiotika, ničí nepřátelské bakterie, léčí vnitřní a vnější záněty.
 • Obnovuje rovnováhu střevní flóry a žaludečních kyselin, léčí vředy v dvanácterníku.
 • Léčí alergii na laktózu a zajišťuje úplné trávení.
 • Vyrábí vlastní protirakovinné složky, předchází metastázám nebo vede ke zpomalení jejich růstu.
 • Zpomaluje proces stárnutí, vyhlazuje a vylepšuje pleť, vlasy a uvolňuje svalové napětí.
 • Snižuje neklid a deprese, zvyšuje energii a pocit spokojenosti.
 • Vyrábí všechny potřebné vitamíny a prospěšné baktérie, potřebné pro každodenní zdravý život.
 • Při dlouhodobém pití dokáže údajně vyhubit Helicobacter.

Jak se TIBI připravuje?

Podívejte se na přípravu tohoto super nápoje:

Sponzorováno

 1. Třílitrovou láhev naplníme vodou (v případě, že používáme hermeticky uzavíratelnou láhev, naplníme ji jen do dvou třetin protože v lahvi se budou tvořit plyny, které by ji mohly roztrhnout).
 2. Ve vodě rozpustíme 6 – 9 lžic cukru, šťávu a kůru z citronu.
 3. Do vody následně přidáme sušené ovoce (dvě zrna sušených fíků, švestek nebo jiného ovoce) a jeden menší pohár zrníček TIBI.
 4. Následně uzavřeme láhev a kefír necháme kvasit při pokojové teplotě dva až tři dny.
 5. Po této době nápoj scedíme a necháme vychladit. Způsobů jak připravit nápoj TIBI je několik ale v podstatě se liší jen od množství cukru a ovoce.
 6. Po stočení nápoje krystalky propláchneme studenou vodou a postup opakujeme.

A ještě pár poznámek. Je třeba připomenout, že nápoj může po 48 hodinách kvašení obsahovat 2-3% alkoholu. Spotřeba na jednoho člověka je 1,5 litru denně. Příprava kefíru není vůbec náročná, ale při jeho přípravě není moc vhodné používat chlorovanou vodu ani žádné kovové „náčiní“.

Co jsou vlastně ty Tibi krystaly?

Krystaly Tibi jsou opravdu živá zrnka, rostou a množí se docela rychle, stačí jim k životu jen voda a cukr. Zrna mají jedinečnou strukturu a barvu, jsou průhledné a křehké, proto jdou snadno rozlomit na části. Žijí ve výživném roztoku vody s cukrem a nějakým sušeným ovocem, ve kterém postupně rostou a dělí se. Spotřebovávají cukr a na výměnu uvolňují do roztoku cenné látky, které působí příznivě na zdravotní stav.

Ano je to skutečně nápoj třetího tisíciletí, i když jsou o něm zmínky i v bibli. Tak neuvěřitelně dlouho nám trvalo, než jsme vědecky přišli na tuto pravdu, TIBI dělá zázraky, které medicína prostě neumí. Vždyť vyčistí naše těla zanesená toxickými látkami, dá jim větší odolnost, neboli imunitu a ještě doplní stále chybějící bioenergii (vitalitu). To se dnes považuje za zázrak, a ten si můžete dělat doma, žádné vaření a za dva dny je vše hotovo.

Kvasný proces je klíč k tomuto nápoji

Společenství kvasinek a bakterií používali lidé na celém světě už od pradávna pro výrobu zdravých kvašených nápojů a potravin. Nápoje, které se kvasným procesem vyrábějí, obsahují velmi vzácné a zajímavé látky, které se v běžné potravě téměř nenacházejí. Kvasný proces je tím chemickým zázrakem, který to umí. Nápoj TIBI je znám i pod názvem japonské mořské krystaly, živá zrnka, ale také vodní kefír.

Proto, aby nápoj kvasil, musíme do něj přidat sušené fíky nebo švestky, nebo rozinky. Pro zvýšení kyselosti přidáme citron. Spotřeba na jednoho člověka je 1,5l na den, výrobní kvasná doba je 24 – 48 hodin. Hotový nápoj je velmi chutný, jako citronový džus, chuť si samozřejmě volíme sami množstvím cukru a přidáním ovoce. Chlazený je výborný a nízká teplota značně prodlužuje jeho životnost. Chuť je však jen jeden aspekt, vynikajících léčivých účinků je mnoho. Ten kdo užívá tento nápoj preventivně se léčit nemusí. Hotový nápoj je možné použít při problémech s játry (záněty), ledvinové a močové problémy, ztráta energie (neustálý pocit únavy), katary, sklerózy, infarkty, při žloutenkové dietě, kožní problémy.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Povídání o Tibi s Pavlou

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  5 Komentářů u článku “Vodní kefír Tibi (japonské krystaly) a jejich účinky na zdraví”

  1. Jana napsal:

   To je neuvěřitelné .Budu tomu věřit a pošlu to dál. Děkuji
   Cimplová Jana

  2. Hana napsal:

   Dobrý den,
   můžu se zeptat, kde se dají krystaly sehnat? Měla jsem je před pár lety a od té doby po nich marně pátrám. Všude jen kombucha…

  3. Lada Hejnalová napsal:

   Paní Pavla je úžasná. Děkuji za báječné video.
   Přeji Vám hodně zdraví,

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva