Sponzorováno

Trápí vás alergická rýma? Bojujte s ní! 4.9/5 (10)

alergická rýmaPřichází jaro, které je pro každého alergika noční můrou. Toto období spojené s tím, že začnou postupně kvést různorodé květy je sice spojeno s krásou, ale pro osobu, která má alergii na pyl, je to velký problém. Pokud i vás pravidelně trpí alergická rýma, podívejte se společně s námi na to, jak daný zdravotní problém co nejlépe eliminovat. Nutno říci, že současná medicína, i přes svoji vyspělost, nedokáže alergii plnohodnotně vyléčit a tak alergici nemají v podstatě jinou možnost, než jenom snižovat dopady alergenů.

K lékaři s alergickou rýmou rozhodně jděte

To první, co byste měli udělat, je zaručeně návštěva lékaře. I když alergii neumí vyléčit, udělá vám příslušné testy a vy budete moci přesně zjistit, na co konkrétně jste alergičtí. Dnes mají různé rostliny jiná období, kdy kvetou. A to pro vás znamená, že stačí být výrazně na pozoru v tomto konkrétním období. Jinak by pro vás jaro, ale i léto, mělo být v podstatě bezproblémové. Druhým důvodem pro návštěvu lékaře je to, že vám dokáže předepsat příslušné léky, které pomohou utlumit problémy s alergickou rýmou, stejně jako dokážou řešit případné následky.

Čistota vzduchu u vás doma je základ

Na co dále rozhodně nesmíte zapomínat, to je také čistota vzduchu u vás doma. Váš byt nebo dům by se měl stát během pylové sezony tím místem, kde budete mít jistotu, že zde žádná alergická reakce nehrozí. Jak zajistit, že se zde pyl skutečně nebude vyskytovat? Existuje několik možných řešení, kam se v tomto případě řadí:

Toto jsou cesty, jak zajistit, aby u vás v interiéru bylo případných pylových částic co možná nejméně, díky čemuž se není třeba obávat zvýšených reakcí, které jsou logicky spojovány především s nepříjemnou alergickou rýmou.

Pozor i na sušení prádla

I když si to mnoho z nás jenom málokdy uvědomuje, právě sušení prádla je velkým problémem. I zde můžeme být konkrétnější a tak musíme říci, že pro něho platí jasná pravidla. Ideální je, pokud je sušené uvnitř, nebo v sušičce. Z jakého důvodu? Pokud se dá mokré prádlo sušit ven, pyl poletující ve vzduchu se na něj jednoduše přilepí a vy si ho následně odnášíte domů. Následně stačí prádlo vyklepat a pyl se rozšíří po celém vašem interiéru. Když už se bez toho neobejdete, po sušení venku doporučujeme alespoň to, že ho také venku důkladně vyklepete, aby se vám povedlo co nejvíce pylových částí odstranit.

Pozor i na pobyt venku

Zde rozhodně záleží na intenzitě vaší alergie. Pokud je výraznější, rozhodně nedoporučujeme v době pylové sezony dlouhodobý pobyt venku. Výrazně vám to uškodí. A pokud už venku být musíte, zvažte použití kvalitní roušky, nebo dýchací masky. Může to být řešení, jak výrazným způsobem zmírníte následky. Navíc doporučujeme vyhýbat se těm nejvíce problémovým místům, která jsou s výskytem pylu spojena. Jedná se o:

Sponzorováno

 • Rozkvetlé louky
 • Aleje ovocných stromů
 • Místa, kde se seká tráva

Když už se musíte vyskytovat venku, vyhledávejte skutečně taková místa, kde je výskyt pylu minimální. Jsou to třeba centra měst, kde je zeleně velmi málo. Dále nezapomínejte na to, že vaším nepřítelem může být i vítr, který dokáže pyl rozvířit a jednoduše ho přenést odkudkoliv kamkoliv. I proto je lepší chodit ven spíše v dobách, kdy je počasí v tomto ohledu výrazně klidnější a nehrozí, že by došlo ke zvýšeným alergickým reakcím.

TIP: Jak se zbavit alergií přírodně

Nezapomínejte na úklid i pravidelnou hygienu

Ano, i toto může výrazně souviset s tím, jak bude vaše alergická rýma vypadat. Pokud se podíváme na hlavní zásady hygieny, potom platí, že byste se měli umýt po každém pobytu venku. Proč? Jelikož i na vašem těle mohou být stopy pylů, které se na něm zachytí. Tím, že se umyjete, skončí v odpadu. Pouze se nezapomínejte po mytí důkladně osušit ručníkem, jinak hrozí, že se na vaše tělo nachytají další částečky, které jsou naopak v interiéru.

V souvislosti s ním doporučujeme pravidelný úklid. Pamatujte na to, že tam, kde se objevuje prach, se může objevovat také pyl. A to znamená, že alergická rýma může být v neuklizeném interiéru mnohem výraznější, než tam, kde je dokonale čisto.

Odjeďte jinam

Poslední rada je ve spojení s pylovou rýmou tou skutečně nejlepší. Jednoduše odjeďte tam, kde ještě jaro nezačalo v takové intenzitě a je zde stále chladněji. Pokud máme být konkrétnější, tak takových lokalit je více než dost. Takto přečkáte tuzemskou pylovou sezonu v místě, kde vám jakákoliv alergie nehrozí.

I když se jedná o velmi dobré řešení, nesmíme opomíjet to, že z finančního a také časového hlediska rozhodně není pro každého. Kdo má ale čas a peníze, a zároveň rád poznává zajímavá místa, je to rozhodně volba, se kterou chybu neudělá.

A jak bojujete s alergickou rýmou vy? Napište nám dolů do komentářů.

Co dále si o alergii přečíst?

VIDEO: Jak funguje senná rýma

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva