Svěží banánový koláč (dort) s karobem – raw recept 4.57/5 (14)Svěží banánový koláč (dort) s karobem - raw receptNa naše tradiční hledání pokladu na Velký pátek jsem tentokrát dětem i dospělým připravila takový obyčejný koláč. Je z jednoduchých surovin, je svěží, nejsou v něm žádná složitá koření, ani není potřeba ho doslazovat, prostě obyčejný koláč. Přesto mi přijde naprosto skvělý a rychlý na přípravu (teda, pokud máte vymáčené a nasušené ořechy do zásoby – já to tak dělám :-).

Pro dlouholetého vitariána nic nového pod sluncem a možná i trochu náročnější kombinace, každopádně dětem to chutná moc a masožroutští dospěláci se hlásili o recept. Tak tedy, zde je:

Co na tento banánový koláč budete potřebovat?

Na korpus:

  • 250g datlí,
  • 200g slunečnicových semínek,
  • 200g vlašských ořechů,
  • 2 lžičky karobu

Na krém:

A jak postupovat při přípravě koláče?

  1. Slunečnicová semínka a vlašské ořechy dám do širokého mixéru a chvíli mixuji do požadované jemnosti, přidám datle a dvě lžičky karobu. Když začne směs pěkně držet tvar, přendám ji do pekáčku vyloženém potravinovou folií a pěkně rukama upěchuju, zarovnám. Já ještě většinou zvedám okraje.
  2. Dva banány nakrájím na tenká kolečka a pokladu na korpus. Pak ze tří banánů a jablek udělám krém – jednoduchým rozmixováním. Aby to vše drželo tvar, přidám kokosový olej a opět mixuju dohladka. Krém dám na korpus, uhladím a dám vychladit na pár hodin.

A pak už jen krájím a pochutnáváme si.

TIP: Banány – způsobují zácpu nebo průjem?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva