Sponzorováno

Řebříčkový olej – jaké má účinky a na co je dobrý? 4.94/5 (34)

Olej z řebříčku je skvělý pro vaši krásu i zdraví.

Olej z řebříčku je skvělý pro vaši krásu i zdraví.

Esenciální oleje jsou stále oblíbenější u žen i mužů. Jsou snadno dostupné a jsou mnohem levnější než většina kosmetických přípravků. Nejlepší aspekty těchto olejů jsou to, že jsou rostlinné a jsou až neuvěřitelně účinné. Jedním z takových olejů je esenciální olej z řebříčku. O něm si nyní budeme povídat.

Existující kosmetické výrobky mají různé účinky a mají obrovský dopad na naše zdraví a naše peněženky. Všichni na celém světě se pokouší omezit kosmetiku s chemií a pokouší se přinést změnu tím, že bude „zelená“. Pokud usilujete o změnu svého životního stylu pomocí esenciálních olejů, řebříček byste určitě neměli vynechat. Rostlina řebříčku je většinou domorodá v mírných oblastech, jako jsou oblasti severní polokoule, jako je Asie, Severní Amerika a Evropa. Lidem je velmi známá už z dávné minulosti. Latinské jméno (Achillea) připomíná bájného hrdinu Achilla, po němž byla rostlina pojmenována. Ten údajně ošetřoval pomocí řebříčku krvavé rány utržené v Trojské válce.

A jak může pomoci právě vám?

1. Pomáhá s ranami

Latinské jméno rostliny řebříčku, Achillea Millefolium, odráží jeho bohatou historii. Má-li se mýtům uvěřit, tuto bylinku používal už Achiles, aby léčil rány, které utrpěl na bojišti. Není tedy pochyb o tom, že má léčebné schopnosti. Právě řebříček je často používán v podobě esenciálního oleje. Když je tento olej aplikován na rány, vytvoří ochranný plášť, který zabrání tomu, aby rány byly septické (syndrom vzniklý v důsledku reakce orgánových systémů na rozsáhlou mikrobiální infekci, a to i v případě, kdy již vyvolavatelé stavu nejsou přítomni). Proto působí jako antiseptikum a pomáhá léčit drobné rány.

2. Pomáhá s křečemi

Křeče jsou nepohodlné samozřejmě nepříjemné. A ti, kteří trpí křečemi, se vám za to zaručí. Studie naznačují, že řebříček může vyléčit křeče nebo může pomoci s extrémními kontrakcemi vašeho těla.

Sponzorováno

3. Super na trávení

Lidem trpícím poruchami trávení poskytuje řebříček obrovskou úlevu. Olej extrahovaný z řebříčku, když je konzumován v předepsaných dávkách, může pomoci léčit nesčetné zánětlivé problémy v trávícím traktu a také může celkově zlepšit zdraví vašich střev.

4. Působí jako diaphoretikum – odstraňuje přebytečnou vodu z těla

Všichni trpíme zadržováním vody v organismu. Někdo víc, někdo méně. Toto zadržování vody sabotuje naše cíle na snížení tělesné hmotnosti. Zbavte se toxinů, solí a nadměrné vody z těla pomocí řebříčkového esenciálního oleje. To ve finále povede ke snížení vaší hmotnosti, stejně jako k odstranění přebytečné vody z těla.

5. Je to také expektorant – usnadňuje vykašlávání

Řebříčkový esenciální olej je přirozený expektorant a pomáhá při nachlazení a vykašlávání hlenu. Pokud trpíte dýchacími problémy, několik kapek tohoto esenciálního oleje pomůže vyčistit vaše dýchací cesty v krátkém okamžiku.

6. Působí jako změkčovadlo, super i na akné

Dokonce i velké kosmetické značky a drahé produkty z reklam by se měly skoro stydět před tímto esenciálním olejem. Díky esenciálnímu oleji z řebříčku můžete vypadat mladší, krásnější a zdravější. Může také skvěle pomoci při odstraňování akné a jiných kožních infekcí.

7. Léčí nespavost

Řebříček se může pochlubit svým perfektním uklidňujícím účinkem. Tento esenciální olej má uklidňující účinky na mozek, nervy a svaly lidského těla. Dokonce i ti, kteří trpí depresí a výkyvy nálad, mohou těžit ze zdravotních benefitů tohoto oleje.

8. Pozitivní vliv na metabolismus těla

Tento esenciální olej pomáhá optimalizovat metabolické funkce celého těla, jako je vstřebávání základních živin a rozklad potravy.

9. Pomáhá při hypertenzi

Mírné a regulované dávkování esenciálního oleje z řebříčku pomáhá i v případech hypertenze. Tento olej má vlastnosti, které pomáhají účinně snižovat hladiny krevního tlaku bez jakýchkoli vedlejších účinků.

10. Skvělý na ošetření jizev

Sponzorováno

Esenciální olej z řebříčku může poskytnout tu nejlepší péči pokožce – super na ošetření jizev a strií. Aplikujte tento esenciální olej na těhotenské jizvy nebo jizvy po akné – během několika málo týdnů se stav jizev výrazně zlepší, uvidíte!

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva