Sponzorováno

Několik tipů pro dobrou paměť 4.83/5 (6)

Několik tipů pro dobrou paměť

Paměť. Zázračné slovo, které trápí mladší i starší ročníky. Jak ji zlepšit? Zkuste si přečíst několik našich tipů.

Naše tipy pro dobrou paměť

Mějte pozitivní postoj

Nemluvme: „Já si to nezapamatuje!“, „To není pro mě!“, Ale řekněme si: „Já nejsem o nic horší než jiní!“, „Já to dokážu!“

Koncentrace

Vědomě zaměřme pozornost na podstatu. Čím jsme soustředěnější, tím je naše paměť lepší. Rozložme si cíleně svou energii, nerozptyľujme se spoustou informací.

Asociace

Všechno se vším souvisí. Ptejme se: „Co mi tato situace připomíná?“ „Kde jsem se setkal s podobným člověkem?“ Podobné otázky nám pomohou při vzpomínání, ale i při zapamatování si nových informací.

Selekce

Nezatěžujme si mysl a paměť průměrnými, demoralizujícími a zbytečnými myšlenkami a informacemi. Mysleme kriticky a posuzujme, co skutečně stojí za to pamatovat si.

Sponzorováno

Vizualizace – obrazotvornost

Prostřednictvím mentálních obrazů si vytvářejme vlastní obrazy. V takové formě jsou veškeré informace jako jedinečné a neopakovatelné dobře uložené v naší paměti.

Intelektuální zvědavost

Čím máme více znalostí, tím bude další zapamatování si snadněji a rychleji. Informace vzájemně navazují, nové doplní staré.

Stres

Úzkost, strach a deprese přispívají k poruchám paměti. Zaměřují pozornost a veškerou energii na množství zbytečných detailů, zhoršují schopnost koncentrace.

Emoce

Čím více je informace spojena se silnou emoci, ať už pozitivní nebo negativní, tím lépe se vtiskne na delší dobu do paměti.

Odpočinek

Uvolnění, odpočinek a dostatečný spánek umožňují aby si mozek odpočinul, probouzel se svěží a mysl se naplnila energií.

Okysličování

Fyzická a intelektuální aktivita zvýší průtok krve mozkovými cévami, čímž si vytváříme optimální podmínky pro činnost paměti.

Procvičování paměti

Sledujme aktivně vědomostní soutěže, řešme křížovky a Sudoku, hrajeme Scrabble a podobné hry.

VIDEO: Renata Landgráfová – Efektivní učení a fenomenální paměť

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva