Melounové osvěžení, nad to v létě není aneb s melounem pro zdraví a krásu! 4.78/5 (23)

Sponzorováno

Meloun je perfektní na osvěžení.

Meloun je perfektní na osvěžení.

Meloun se každé léto na pultech obchodů a ve stáncích se zeleninou proměňuje v celebritu, která je v parných vedrech a slunečných dnech žádanější než Kate Moss v módním průmyslu. Jen těžko bychom hledali někoho, kdo by odolal svěží vůni a lahodné chuti melounu. A i přesto, že meloun vzbuzuje vášnivé diskuze ohledně jeho pecek – jíst je nebo je nejíst, faktem zůstává, že meloun chutná dětem i dospělým.

Krom toho, že je meloun oblíbeným letním osvěžením pro děti a dospělé a nesmí chybět na žádné narozeninové párty, nabízí i spoustu vitamínů a minerálních látek, které jsou zdraví prospěšné. A co víc!

Díky melounu i zkrásníme

Meloun je doslova vitamínovou bombou. Nabízí nám vitamín A, B i C. Ani co se týče minerálních látek na tom není tato šťavnatá lahůdka vůbec špatně. V melounu najdeme fosfor, vápník, draslík, železo, zinek, fluor, jód a další minerální látky.

Skvělý na uhašení žízně, skvělý na lesk vlasů a pevnost nehtů

Tím, že je meloun tvořen 95% vody, je nejen skvělým tipem pro osvěžení, ale také zázračnou potravinou při dietě. Meloun je tak oblíbenou potravinou v jídelníčku dietu držících žen.

Nízký obsah cukru, žádný tuk a vláknina působí blahodárně na naše trávící ústrojí a odborníky je meloun doporučován při očistě organismu. Působí močopudně, proto se nedoporučuje ho pojídat před spaním, jinak se opravdu nevyspíte! Díky velkému množství vody, zinku i draslíku má meloun blahodárné účinky na pevnost našich nehtů a vlasů.

Kdo by to býval řekl, že taková lahůdka má toho tolik na svědomí?

Šťavnatý meloun je jako vstupenka na každou zahradní párty!

Meloun se v letním období na pultech obchodů moc neohřeje, o tom žádná. Je totiž výbornou vstupenkou na každou zahradní párty! Ano! Pokaždé, když jste pozváni na letní grilování nebo posezení na zahradě, přemýšlíte, co vzít tentokrát.

Sponzorováno

A s melounem jistě zabodujete, ani se nenadějete a paní domu vám ho bude brát z náruče a ve chvíli bude na stole – pěkně nakrájený a voňavý bude lákat k letnímu osvěžení.

Mlsání bez výčitek – to je meloun

Ne nadarmo je meloun považován za královnu zeleniny léta. Meloun totiž skvěle chutná a tím pádem se vyrovná kalorickým zmrzlinám i vychlazeným limonádám. Meloun tak ocení všechny ženy bojující s kily navíc i starostlivé maminky dbající na zdraví svého dítěte. Konec nezdravému mlsání!

Do dětského bunkru na zahradě i k dětskému pískovišti postavte mísu s nakrájeným melounem a všem dětem se zavděčíte. Meloun můžete jíst jen tak, ovšem vykouzlit z něj můžete melounovou zmrzlinu i melounovou limonádu.

To když rozmačkáte kousky melounu, naplníte jimi sklenici a dolijete vodou, přidat můžete i osvěžující mátu, pak už stačí jen pořádně vychladit.

Jak je to s těmi peckami?

Meloun, respektive melounové pecky vzbuzují vášnivé diskuze. Zejména o tom, zda se mají či nemají jíst. A zatímco někdo melounové pecky polyká i se šťavnatou dužinou, jiný dbá na to, aby jeho hrdlem nepronikla ani jedna zatoulaná melounová pecka.

Ve skutečnosti jsou však melounové pecky zdraví prospěšné. Obsahují totiž cennou vlákninu. Aby lépe chutnaly, můžeme si je lehce opražit, to bude mňamka!

Meloun je bezesporu nejžádanější celebritou v letním období. Nejlepší je vychlazený a v jeho sezóně stojí pár kaček. Dovolit si jej tak mohou naprosto všichni. Ale pozor! I u melounu platí známé pořekadlo: „kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“. Na stole se voňavý meloun moc dlouho neohřeje.

Sponzorováno

A co vy? Dáte si meloun rádi?

Co si o melounu ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva