Gynekologické problémy aneb jak jim předcházet 5/5 (6)cistota

Ženské tělo v intimních partiích vytváří mírně kyselé pH, které je jiné než pH zbytku pokožky. To představuje důležitou ochrannou bariéru před škodlivými bakteriemi a infekcemi a podporuje zdravou mikroflóru. Ochranná mikroflóra ale může být velmi snadno narušena – užíváním antibiotik a hormonální antikoncepce, návštěvou sauny nebo bazénu, nošením těsného a neprodyšného oblečení, nadměrnou konzumací sladkostí, ale i nešetrnou intimní hygienou.

Pokud používáte na péči o vaše “nejtajnější” místa běžné kosmetické přípravky, můžete si vydělat na nemalý problém. Narušit křehkou mikroflóru totiž není nic složitého a její nerovnováha znamená prudký pokles obranyschopnosti. Tělo je pak vystaveno útokům bakterií, infekcí a mykóz. Používání speciálních mycích přípravků pro intimní hygienu by mělo být samozřejmostí. Stejně tak v případě, že již zdravotní problémy nastaly, především však preventivně.

Jak předcházet gynekologickým problémům?

  • Pozor při snížené imunitě! Pokud jste unavená, užíváte antibiotika nebo třeba bojujete s nachlazením, klesá vaše přirozená obranyschopnost. Doplňujte proto laktobacily, a to nejlépe zevnitř v podobě mléčných výrobků, nebo koncentrovaných tablet, ale i zvenčí pomocí speciální kosmetiky.
  • Volte volnější oblečení, především v létě a vyvarujte se prádle ze syntetických materiálů.
  • Nezůstávejte ve vlhkých plavkách! Vlhko nedělá dobře přirozené mikroflóře. Voda navíc může obsahovat nebezpečné bakterie.
  • Pozor na parfémované hygienické vložky či voňavý toaletní papír!
  • Nepřehánějte to se sladkostmi! Kvasinky a jiní “škůdci” cukry milují!
  • Pokud si užíváte divočejší sexuální život, nebo máte nového partnera, používejte raději kondom!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Hodnocení příspěvku

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva