Jak správně zatočit s akné? 4.94/5 (17)

Sponzorováno

Jak odstranit otravné akné?

Jak odstranit otravné akné?

Jako první co bychom zdůraznili při péči o akné je, že vážná stádia akné patří do rukou lékaře! Akné je kožní onemocnění mazových žlázek, které produkují kožní maz v nadměrném množství. Pokud se do toho zamíchají bakterie mazový vývod se uzavře, nastane zánět a objeví se jeho charakteristické projevy – zarudnutí, otok, vřídek, citlivost.

Akné, problematická pleť může vzniknout buď z genetické predispozice – hormonálními změnami nejen v pubertě, ale i zanedbáním péče o pleť a to ignorováním pupínků nebo uhrů, často i „odbornou“ domácí péčí o pleť a to tak oblíbeným rýpáním si v pleti (ať hodí kamenem kdo jste bez viny).

Kosmetické přípravky na problémy s akné

Velmi důležité při péči o pleť s akné je domácí ošetření, důkladné čištění pleti, ale i používání vhodných kosmetických přípravků jako například:

Masky s jílovým základem

Masky s jílovým základem mají protizánětlivý účinek a pohlcují nadměrný maz v pleti. Při aknózní pleti používat klidně i každý druhý den na celý obličej.

Zinek

Příznivé účinky zinku se klinicky nikdy neprokázaly, ale seboregulačný (tlumící maz) účinek tohoto stopového prvku je prokazatelný, tak tříměsíční kúrou s užíváním zinku nic nezkazíte. Nanejvýš si posílíme strukturu vlasů a nehtů.

Náš tip: Zkuste na akné i tyto přípravky

Kafrová mast s ichtamolem / kamfor ichtiolem

Toto je skvělý pomocník pro lokální použití, působí protizánětlivě. Nejenže působí díky složení svého masťového základu do hloubky, ale efektivně zbavuje zarudnutí způsobeného zánětem, proti němuž aktivně působí. Mast aplikujeme hned při prvních pocitech „rašení“ vyrážky, tehdy se může stát že nedojde ani k zánětlivému procesu a pokud ano, zmírní a urychlí jeho průběh, nebo již aplikujeme na samotný zánět. Používáme vždy jen lokálně, nikdy ne na celý obličej!

Čajovníkový nebo eukalyptový olej

Čajovníkový olej má stále místo v boji proti akné, léčí zánět a vysušuje vyrážky. V takovém případě je ideální používat jej v 100-procentní koncentraci. Pro citlivou pleť jsou však vhodnější jeho ředěné formy v podobě čistících gelů, pleťového tonika, krému či peelingu.

Sponzorováno

Dbejte na stravu!

Velmi důležitá je ale i zdravá a harmonická strava která nám umí ovlivnit nejen aknózní stav naší pleti.

Při „léčení“ pleti s akné je ale také velmi důležitá odborná péče v kosmetickém salonu a to hloubkovým čištěním pleti. Doporučujeme čištění pleti ultrazvukem nebo AHA kyselinami, případně kombinace těchto dvou ošetření, což podle našich zkušeností a praxe zaručují nejlepší a nejrychlejší pozitivní výsledky.

Na co si dát u akné pozor?

Nevytlačujte pupínky akné rukou

Doporučujeme se vyhýbat manuálnímu vytlačování a mechanickým peelingům, které způsobují že se přenesou hluboko ukryté bakterie na jiné části pleti a tím se akné rozšiřuje.

Na sluníčko a solária pozor

Také neplatí dobře známá fáma že sluníčko / solárko pomáhá akné, opak je pravdou po slunění často dochází ke zhoršení stavu pleti.

Formy akné – jaké známe druhy akné?

Je několik forem akné, od mírnějšího až po to nejhorší stadium:

Pupínky – uzavřené komedony s bílými hlavičkami

Ty jistě zná každý z nás. Bílá hlavička je tvořena hnisem, který tvoří vlastně leukocyty – bílé krvinky, které odumřely v boji s bakteriemi.

Komedony – s černými hlavičkami

Komedony na rozdíl od pupínků sahají hlouběji pod povrch pokožky a také jejich odborné odstraňování je složitější. Komedony jsou na rozdíl od pupínků otevřené.

Papuly

Nepřesahují svými vývody na pokožku, ale jsou pod jejím povrchem, na pohled jsou jasně červené nebo narůžovělé a mohou být bolestivé na dotek. Jejich okraje jsou difúzní – nejsou přesně ohraničené.

Pustuly

Jsou vážnějším stádiem akné. Jsou hluboko v pokožce a bývají často zdrojem zánětu. Jsou bolestivé na dotek a vývod zanícené mazové žlázky je také ukrytý pod povrchem epidermis – pokožky. Jsou šiřiteli zánětu.

Noduly

Mnohonásobně větší než obyčejné pupínky. Jsou silně zarudlé, bolestivé a hutné. Jsou hrudkovité.

Cysty

Nejvážnější stadium akné. Hluboké záněty, jejichž regenerace může způsobit trvalé následky ve formách jizev.

Mrkněte na další rady, jak si poradit s akné.

Co si ještě o akné přečíst?

VIDEO: Blogerka radí – pleťová maska proti akné

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva