Sponzorováno

Homeopatika a hubnutí – jde to? 4.85/5 (13)

Úkolem homeopatie není léčba konkrétní nemoci, ale člověka jako celku.

Úkolem homeopatie není léčba konkrétní nemoci, ale člověka jako celku.

Jak pomáhá homeopatie při shazování hmotnosti, pro koho je tato metoda určena a jak rychle lze očekávat výsledky?

Víte, že slovo „zhubnout“ se ve vyhledávačích na síti objevuje více než milionkrát za měsíc? Kolem 100 tisíc z nás se zaměřuje na nalezení co nejrychlejšího způsobu snížení tělesné hmotnosti a pouze 35 tisíc chce poznat správně a zdravé způsoby hubnutí. Co tak zkusit metodu alternativního způsobu snižování váhy, která pomáhá hubnout příjemně a zdravě prostřednictvím homeopatie?

Komu homeopatie může pomoci a nakolik je účinná?

Úkolem homeopatie není léčba konkrétní nemoci, ale člověka jako celku. Například, přes bolest hlavy pacienta se homeopat pokouší najít příčinu jejího vzniku. Nadváha také zapadá do mozaiky svědčící o poruše celého organismu. Tedy určitě stojí za to najít pravou příčinu jejího vzniku a problém vyřešit, i když to není na první pohled až tak jednoduché a ani ne rychlé.

Návštěva u homeopata

První setkání s homeopatem připomíná spíše návštěvu psychoterapeuta, který se skutečně zajímá o všechny aspekty života a chování pacienta. Řekněme, že lékař se vás může zeptat, jak často pláčete, jak se chováte, když jste nervózní, jestli máte rádi samotu, nebo zda svůj volný čas raději trávíte ve společnosti. Otázky mohou být velmi překvapující, ale právě jejich odpovědi pomohou najít podstatu problému. Mimochodem, při návštěvě homeopata musíte být připraveni na možnost, že vás pošle na lékařské testy. Můžete tento proces urychlit a přijít do ambulance už s hotovými výsledky a zdravotní kartou. Homeopat se musí v první řadě seznámit se všemi onemocněními, kterými jste trpěli, s léky, které jste měli předepsané, ale také s těmi, co jste užívali svévolně.

Proces léčby

Během léčby vám lékař bude měnit preparáty a dávkování pilulek. Nejde však jen o jakési kuličky, ale o skutečné léčiva. Při léčbě se používají nejen homeopatické ampulky, roztoky a prášky, ale současně mohou být k nim naordinované i masáže a akupunktura. To ve většině případů závisí na možnostech lékaře, na kterého se obracíte. Při léčbě homeopatickými prostředky byste však neměli očekávat rychlé výsledky, protože všechny přírodní přípravky mají kumulativní účinek. Proto proces hubnutí prostřednictvím jejich účinku může trvat i několik měsíců. Přitom se však spoléhat pouze na homeopatii nemůžete. Pokud nebudete dodržovat určitá pravidla zdravého stravování a tělesného pohybu, výsledky lze nedosáhnete vůbec.

TIP: A co pít při dietě a hubnutí?

Pro koho je léčba homeopatiky účinná

Tato přírodní metoda je nejúčinnější pro dva typy lidí. Do první skupiny patří ti, kteří přibírají aniž by hodně snědli. Jejich problém může být například v obrovské závislosti na slaných jídlech a jejich nadváha je způsobena důsledkem zadržování vody v organismu. Do druhé skupiny spadají zejména ti, co žijí rychlý životní styl, jsou velmi hovorní, impulzivní, mají sklon k častým změnám nálady a nespavosti. Jídlo vůbec nevychutnávají, ale dokážou ho spolknout za 5 minut, mají rádi alkohol, ostrá a sladká jídla. Rychlost a nervozita způsobuje nadýmání a obyčejný problém, kteří právě řeší, ovlivňuje trávení.

Koho homeopatie nedokáže léčit

Homeopaté potvrzují, že těžko se dá pomoci lidem, kteří jsou náchylnější na objemnější tvary. Celkový úspěch lze dosáhnout pouze obnovením rovnováhy v těle. Platí to stejně jako pro psychický, tak i fyzický stav. Málokdo přece zajídá problémy celerem, protože pro tento účel se přece jen kupují zákusky. Stává se však i opak, když při nervozitě chuť zcela vymizí. Taková reakce není jen známkou zvýšeného stresu, ale i jeho posunu na novou úroveň.

Sponzorováno

Na jedné straně za nadbytek tuků a sacharidů a na druhé nedostatek vitamínů a živin, vám tělo, pokožka a vlasy určitě nepoděkují. Kdyby se mohli k tomu vyjádřit, určitě vás požádali, abyste změnili stravovací návyky. Pro tyto účely můžete navštívit homeopata nebo dietologa, jakož i podstoupit kurzy správného stravování či odpočinout si pomocí lázeňské antistresové léčby.

Homeopatika a hubnutí celého těla – příklady

Homeopatie je efektní řešení pro zhubnutí – jistě, snadno a … dlouhodobě! Kulaté bříško, nejrůznější chutě, zadržování vody, celulitida: Podívejme se, jaké řešení nabízí homeopatie na každý z těchto problémů. Správná homeopatika by vám měl vždy naordinovat odborník.

Pro získání plochého bříška

Homeopatické řešení pro získání plochého bříška neusiluje přímo o snížení hmotnosti, ale působí spíše na zlepšení průchodnosti střev (omezení nadýmání).
Léčba: Lycopodium CH (nadutá horní část břicha), Carbo vegetabile 5CH (nadutá dolní část břicha) nebo China Rubra 5CH (pokud je nabubřelé celé břicho).
Dávkování: 2 tablety třikrát denně, nejlépe půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Když nadýmání zmizí, léčba by se měla ukončit.

Pro štíhlejší pas

Léčba: tinktura pilosella (vulturica).
Dávkování: 30 kapek třikrát denně (samotné nebo rozředěné v malém množství vody), během tří týdnů. V případě opakované léčby je nutné udělat týdenní přestávku.

Pro zhubnutí stehen

Je těžké zbavit se přebytečné hmoty v této oblasti? Zkuste to!
Léčba: Thuya occidentalis 5CH
Dávkování: 2 tablety třikrát denně (nejlépe půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle), jeden týden v měsíci, dokud nezaznamenáte zlepšení.

Homeopatie proti chutím

Léčba: Antimonium Crudum 9CH a Ignatia amara 5CH.
Dávkování: 2 tablety třikrát denně, nejlépe půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Léčba musí být zastavena, když chutě zmizí.

Homeopatie proti zadržování vody

Pozorujete neustále svou postavu a stále se vám nedaří zhubnout? Možná jde o problém zadržování vody. Když organismus zadržuje více vody, než dokáže vyloučit, tak oteče a zvýší se jeho hmotnost.
Léčba: Natrum sulfuricum 5CH (obecné zadržování vody), Thuya occidentalis 5CH (zadržování vody v sedací části a v oblasti stehen).
Dávkování: 2 tablety třikrát denně (nejlépe půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle), jeden týden v měsíci.

Detoxikace pomocí homeopatie

Dobrá detoxikace je základem účinné životosprávy. Játra, ledviny, pokožku a krevní oběh – to vše je třeba vyčistit od škodlivých látek (tabák, alkohol) a stresu, a připravit tak organismus na hubnutí.
Léčba: Fucus Vesiculosus TM (celková detoxikace), Solidago 3DH (detoxikace jater a ledvin) nebo Viola tricolor 4DH (detoxikace pokožky).
Dávkování: 20 kapek třikrát denně (samotné nebo rozředěné v malém množství vody), jeden týden v měsíci. Doporučuje se realizovat kúru na podzim nebo na jaře.

Tabletky proti celulitidě

Homeopatická léčba pomůže zastavit mechanismus vytváření tukových buněk.
Léčba: Natrum sulfuricum 5CH (obecná celulitida), Natrum Muriaticum (celulitida lokalizovaná v dolní části těla).
Dávkování: 2 tablety třikrát denně (nejlépe půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle). Pokud celulitida přetrvává, léčba se může opakovat, ale pod podmínkou týdenního přerušení mezi dvěma kúrami.

A opět zopakujeme: Správná homeopatika by vám měl vždy naordinovat odborník.

A co si ještě na toto téma přečíst?

VIDEO: Domácí homeopatie – Pět homeopatických léků, se kterými můžete dělat zázraky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva