Sponzorováno

Africké černé mýdlo Dudu Osun a jeho účinky 4.92/5 (12)

Takto vypadá africké černé mýdlo Dudu Osun.

Takto vypadá africké černé mýdlo Dudu Osun.

Může se africké černé mýdlo Dudu Osun použít na pokožku k odstranění akné? A jaké má účinky na pleť? Pokud máte podobné otázky, přečtěte si náš článek o tomto zajímavém mýdle a dozvíte se o zajímavých výhodách plynoucích z používání mýdla Dudu Osun.

Co je to vlastně to černé mýdlo Dudu Osun?

Černé mýdlo Dudu Osun je vlastně přírodní kožní lék, který je zejména obyvateli Afriky používán po staletí. Toto mýdlo je vyrobeno výhradně z přírodních ingrediencí a bylinek, mnoho z nich roste jen v Africe. Mýdlo Dudu Osun obnovuje poškozenou pokožku, pomáhá léčit chronický ekzém, akné, pihy a tmavé skvrny na pokožce. Poradí si s množstvím kožních problémů.

Voní po červeném africkém dřevě, po citrusových plodech a po medu. Toto mýdlo se používá také jako tradiční africké řešení pro osvěžení zdravé pokožky. Čistí, vyživuje, chrání, osvěžuje a posiluje pleť. Dudu-Osun je vhodné pro všechny typy pleti, nedráždí pokožku, naopak zmírňuje její podráždění. Moc dobře pomáhá při akné a při i zesvětlování pigmentových skvrn. Výborně odstraňuje make-up.

Přínosy a účinky černého mýdla Dudu Osun

Podívejte se na hlavní benefity tohoto zajímavého mýdla:

1. Odstraňuje odumřelé kožní buňky

Tím vlastně umožňuje novým buňkám růst. Vaše pokožka se tím stává krásně zářící. Mýdlo je také dobré při zbavování se make-upu a tmavých skvrn na pokožce.

2. Snižuje množství mazu na pokožce

Je vhodné pro všechny typy pleti. Nezáleží na tom, zda je vaše kůže mastný typ nebo spíše suchý typ. Ti, jejichž pleť je hodně mastná, těží z účinků mýdla, protože mýdlo snižuje množství mazu na kůži, čímž ve finále zabraňuje ucpání pórů kůže. A zabraňuje tím i vzniku akné.

3. Přirozeně hydratuje pleť

Předchozí bod neznamená, že suchá kůže zůstane suchou. Toto mýdlo má schopnost suchou pokožku příjemně zvlhčovat a pomáhá tak pleti udržet si svou přirozenou krásu.

4. Snižuje podráždění pleti u osob s psoriázou, ekzémem nebo jinými kožními chorobami

Ti, kteří mají nějaký kožní problém, mají z mýdla Dudu Osun opravdu hodně prospěchu, protože mýdlový popel (který mýdlo obsahuje) má hojivý potenciál a snižuje podráždění. Je proto je vhodný pro citlivou pleť.

5. Zpomaluje stárnutí pokožky

Mýdlo vám může pomoci takřka vrátit čas, alespoň co se vaší pleti týče. Snižuje vzhled obličejových linií a tím udržuje mladistvý vzhled.

Sponzorováno

Informace o černém mýdle Dudu Osun

 • Černé mýdlo Dudu Osun pochází od Jorubů v Nigérie. „Ose“ znamená „mýdlo“ v jazyce Yoruba, zatímco „Dudu“ je „černé“. To se tedy skládá na „černé mýdlo“. Ghaňané ho nazývají „Anago Samina“.
 • Jak vyplývá z názvu, mýdlo je skutečně černé. Nedí s ním úplně snadné pracovat, zvláště pokud je skladováno na chladném místě bez vlhkosti.
 • Kapalní na vlhkých místech. Na rozdíl od mnoha kosmetických mýdel, Dudu Osun neobarví ručníky.
 • Mýdlo má lehkou vůni. Jeho vůně je podobná citrusům a snadno se rozvíří, když mýdlo používáte.
 • Promnutí jednou nebo dvakrát v ruce postačí k umytí obličeje i krku. Ačkoli je dodáváno v mnoha velikostech, běžná velikost je poměrně velká a váží 150 gramů, vydrží přibližně dvakrát déle než běžné mýdlo. Vytváří snadno pěnu v teplé a studené vodě.
 • Nemusíte jet až na africký trh. Mýdlo se u nás v současné době prodává na mnoha místech, včetně kosmetických salonů a e-shopů.

Ingredience a obsah černého afrického mýdla

Černé mýdlo Dudu Osun je celé vyrobeno z přírodních surovin a bylin, z nichž většina je ze savanových oblastí a tropických deštných pralesů. Mýdlo obsahuje:

 • Aloe Vera
 • Červené africké dřevo
 • Podíl kakaa
 • Citronová šťáva
 • Limetková šťáva
 • Olej z palmových jader
 • Popel z palmových bobů
 • Čistý med
 • Glycerol
 • Uhličitan draselný – potaš
 • Uhličitan vápenatý

Jak sami vidíte, přísady jsou ideální pro citlivou pokožku, redukci vrásek či pih na obličeji a léčbu běžných kožních problémů. Toto černé mýdlo je také někdy obohaceno o bambucké máslo, které je skvělé na různé skvrny na pleti, ekzémy a i strie. Skutečnost, že mýdlo Dudu Osun nemá žádná barviva nebo chemikálie ho činí méně tvrdé než je tomu u běžných mýdel. Právě naopak, použitý med způsobuje, že mýdlo je hedvábně hladké.

Dá se toto mýdlo vyrobit doma?

Bylo zveřejněno několik způsobů, jak vyrobit toto mýdlo s použitím výše zmíněných složek. Postup výroby mýdla však zahrnoval spálení červeného afrického dřeva a kakaových lusků. Pak se přidají další složky jedna po druhé v různých poměrech. Abychom to zkrátili, není to úplně jednoduché.

Jak používat mýdlo Dudu Osun

Mezi používáním tohoto mýdla a jiných klasických mýdel není velký rozdíl.

 • Stačí, abyste si v dlaních mnutím vytvořili pěnu, pak ji aplikujete přímo na obličej, na krk nebo na jakoukoli část těla.
 • Nicméně doporučujeme nejdříve před použitím mýdla vyčistit část těla čistou vodou.
 • Používejte teplou nebo studenou vodu.
 • Jemně aplikujte mýdlo, abyste zajistili, že žádné přítomné částice nepoškodí pokožku. Ujistěte se, že se mýdlo nedostane do očí.
 • Nenechávejte mýdlo na kůži příliš dlouho, než ho opláchnete.

Černé mýdlo Dudu Osun a akné

Existuje mnoho důvodů, proč se mýdlo Dudu Osun používá v prevenci a léčbě akné.

 • Obsahuje vysoké procento uhličitanu vápenatého odvozeného z různých forem popílku.
 • Obsahuje také potaš, přísadu používanou při výrobě louhu. Louh je častý ve většině mýdlových přísad.
 • Mýdlo má také antibakteriální vlastnosti, čímž je pro bakterie obtížné přežít na pokožce tím, že mýdlo vytváří vysoce alkalické prostředí.

Sponzorováno

Zkoušeli jste toto mýdlo použít? Jaké byly výsledky? Budu ráda za komentáře.

A znáte i další zajímavá mýdla?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva