Obsah článku
Relaxační lázně u vás doma! Ano, jde to
Vychutnejte si luxusní relaxační a osvěžující mořskou koupel u vás doma. Její účinky byly známy již v antice a přinášely dlouhodobou úlevu pro tělo i pro duši. Navíc relaxační koupel přispívá k prokrvení pokožky, příjemnému odpočinku a sůl dodá pokožce důležité minerální látky. Mořská sůl je totiž bohatá na kalcium, magnézium, jód, draslík, brom a sodík.
Tyto složky blahodárně působí na celý organismus, například jód v soli působí příznivě na štítnou žlázu, pohybové ústrojí, tlumí bolest, brom zase uklidňuje nervy. Kombinace koupele z nejúčinnější soli z Mrtvého moře, minerálních látek a přídavných olejů nastartuje metabolismus, uvolní vnější i vnitřní napětí, zažene únavu, vyčerpání a stres. Stačí si naplnit vanu a už jen příjemně odpočívat.
Na co jsou relaxační koupele v soli nejlepší?
Na obličej a krk
Sůl z Mrtvého moře je stoprocentní a přírodně čistá, krystaly se liší od obyčejné mořské soli a obsahují unikátní složení minerálů a stopových prvků. Minerály pronikají do pokožky, stimulují ji, odumřelé kožní buňky postupně mizí a výsledkem je jemnější, hladší pleť. Napařte si obličej a krk nad mísou horké vody smíchané s mořskou solí. Horká voda otevře póry a látky pak snadněji proniknou hlouběji do pokožky.
Účinná maska
Alespoň jednou týdně si dopřejte uklidňující masku. Stačí, když smícháte ve stejném poměru sůl s medem, nanesete na obličej a necháte patnáct minut působit. Maska vám prokrví pokožku, otevře póry a zároveň ji vyčistí.
Pro suchou pleť
Pozor, pokud máte suchou pleť, neměli byste mořskou sůl užívat ve velkých dávkách. Můžete si ji však smíchat s jojobovým, olivovým nebo s mandlovým olejem, které jsou mastnější a nevysuší pokožku v její vrchní vrstvě. Po smytí masky naneste na obličej uklidňující bambucké máslo.
Sponzorováno
Luxus ve vaně
Na relaxační koupel si nejdříve připravte koncentrát ze soli, který rozpustí v malém množství vody. Na vanu stačí okolo 400 gramů soli. Tento koncentrát přilijte do horké vany a poležte si v ní přibližně patnáct minut. Pak se osprchujte, zabalte do ručníku a ještě hodinku odpočívejte. Koupel zlepšuje cirkulaci krve, posílí imunitu, je vhodná pro uvolnění dýchacích cest, příznivě působí při vyčerpání i při zánětlivých onemocněních kloubů a revmatismu. Doporučuje se i pro pacienty s psoriázou.
Peeling na celulitidu
Působí na prokrvení a detoxikaci pokožky, a tak pomáhá v boji s celulitidou. Solné masáže z hrubých zrnek mořské soli ji vyhladí, hydratují a zjemní.
Postup: Na vlhkou pokožku naneste silnou vrstvu mořské soli a jemně, krouživými pohyby vtírejte do pokožky. Pokud máte suchou pleť, zjemněte sůl s olivovým olejem. Nakonec se osprchujte ve vlažné vodě. Se správnou životosprávou a pohybem může tento peeling redukovat tuk a pomoci tak boji s pomerančovou kůží. Navíc peeling je efektivní doplňkovou léčbou při akné a při odstraňování pigmentových skvrn.
Na nespavost
Pokud trpíte nespavostí, udělejte si koupel z mořské soli s příměsí levandule. Patnáct minut uvolnění ve vaně vás uklidní a připraví na spánek. Naopak, pokud potřebujete dodat energii, vyberte si sůl s příměsí citrusových plodů, která vás postaví na nohy.
Vyrobte si sůl i doma!
Lázeňskou sůl si můžete vyrobit i doma! Smíchejte šálek mořské soli s šálkem sody. Do směsi lze přidat i čtyři kapky modrého barviva, tři kapky jasmínové esence a čtyři kapky vanilkové esence. Je to na vás, základem této lázeňské přísady je hydrogenuhličitan a mořská sůl. Pokud chcete mít po koupeli jemnou pleť, můžete přidat i dvě polévkové lžíce glycerínu, který koupíte v lékárně nebo v některých drogeriích.
Pokud potřebujete dobít energii, vzpružit tělo i mysl, vykoupejte se v energických vůních tropů. Smíchejte tři kapky růžového oleje, dvě kapky jasmínového oleje a dvě kapky kokosového oleje. Všechny oleje koupíte v internetových obchodech, které jsou zaměřeny na přírodní kosmetiku nebo v některých kamenných prodejnách s kosmetikou.
A co po koupeli?
Jelikož z vany vyjdete zrelaxovaní a přehřátí, nezapomeňte na takovou maličkost, jakou je vyhřívání osušek na radiátoru. Tak vaše tělo udržíte v teple. Po koupeli se důkladně natřete tělovým mlékem a sbalte se do teplého županu. Relaxujte i po koupeli, zavřete oči a jděte si lehnout. Ať vám ten úžasný pocit zrelaxování těla i mysli zůstane co nejdéle!
Co si ještě přečíst?
VIDEO: Výroba mořské soli – zajímavost
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Moře a zdraví, Relaxace a zdraví
Přečtěte si také naše další články