Sponzorováno

Záhady liského mozku – VIDEO 4.71/5 (14)

Mozek jako řídící a organizační centrum nervové soustavy je uložen v neurokraniu. U dospělého člověka váží okolo 1500 g. V literatuře se však uvádí velká variabilita hmotnosti mozku. Nejmenší hmotnost – 241 g a 369 g a také největší hmotnost – 2850 g byly nalezeny u idiotů (idiocie = těžká duševní zaostalost).

Mozek se dělí na několik částí – oddílů, které často plní odlišné funkce, ty ale spolupracují a dohromady tvoří hlavní orgán. Cílem tohoto modulu je zopakovat si základní anatomii mozku včetně funkcí jednotlivých částí.

Podívejte se na video Záhady lidského mozku:

Sponzorováno

Zabývá se léčbou epileptických pacientů a těch, které postihla Parkinsonova choroba. Zkušenosti sbíral a získával při dvouletém pobytu ve Francii. Když se vrátil zpátky do vlasti, začal v Brně sestavovat tým, který se specializuje na léčbu epilepsie pomocí náročných chirurgických operací. Vybudoval také Centrum pro epilepsie Brno, které si získalo mezinárodní uznání. Jeho tým už provedl více než 500 úspěšných operací. Prorektor Masarykovy univerzity pro rozvoj a přednosta 1. neurologické kliniky lékařské fakulty Masarykovy univerzity ve Fakultní nemocnici u svaté Anny se loni v říjnu stal jako první český vědec členem prestižní Americké neurologické asociace. Jak se epilepsie léčí? Jaké jsou pokroky v medicíně v této oblasti? Jak se hledá ohnisko záchvatů v mozku a jak se dá odstranit? Na to vše odpoví v dnešním pořadu Před půlnocí neurolog Ivan Rektor.

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva