Sponzorováno

Jak správně vybrat tašku pro prvňáčka? 4.86/5 (7)

Jak správně vybrat tašku pro prvňáčka?Nákup vhodné školní tašky bude brzy horkým hitem. Podle čeho se řídit, abychom vybrali pro naši ratolest tu nej? Jak správně vybrat aktovku pro prvňáka? Naše děti v tom mají jasno. Vedou pestré barvy, známé pohádkové postavičky a na ostatním až tak nezáleží. Splňují však tyto tašky vše, co naše dítě potřebuje? Výběr vhodné aktovky bychom neměli podcenit. Vždyť naše dítě ji bude nosit 5 dní v týdnu. Při její koupi třeba přihlížet i na následující skutečnosti.

Správná hmotnost, velikost a tvar

Kromě designu se zaměřte i na tvar, hmotnost a velikost, které je třeba přizpůsobit věku i stavbě školáka. Pro prvňáčky jsou lepší menší a lehčí tašky, u kterých je vyztužená zádová část. Prázdná školní aktovka by neměla vážit více než 1,2 kg. Nejlepší je ta, která rovnoměrně zatěžuje záda a má pevný tvar. Takže žádné měkké vaky na jedno rameno. Pokud nastavíte popruhy správně a budete dbát, aby si dítě rovnoměrně rozložilo uvnitř věci, bude jeho páteř méně trpět.

Sponzorováno

Dbejte na průhledné vnitřní rozčlenění tašky

Prvňáček musí během prvních měsíců rychle zorientovat a čeká ho mnoho nového. Usnadněte mu to tím, že jeho školní taška bude mít průhledné vnitřní členění a pití, svačinu, klíče či penál v ní rychle najde.

Nový trend

„Tíhu znalostí“ dítěti odlehčete taškou na kolečkách. Novým trendem, který k nám proniká zpoza hranic, je aktovka na kolečkách. Páteř školáka není zbytečně zatěžována a nehrozí deformace páteře při nesprávném nošení či špatném nastavení tašky.

Neopomeňte základní kritéria pro výběr správné aktovky

 • Anatomicky tvarovaná záda s dostatečným polstrováním zajistí zdravý vývoj páteře. Zároveň musí disponovat silnými popruhy, ty mubí být široké minimálně 4 cm.
 • Čím lehčí hmotnost aktovky, tím lépe. Pro první stupeň by měla být maximální hmotnost do 1,2 kg, ideálně však okolo 1 kg. V našem e-shopu však seženete aktovky do 1 kg váhy.
 • Myslete také na rozměry aktovky. Ideální jsou rozměry v poměru (šířka x hlouba x výška) 320 x 140 x 390 mm.
 • Pevné dno zabrání odírání látky a prodlužuje tak životnost aktovky. Školák navíc může hravě postavit aktovku na zem, aniž by se mu převrátila.
 • Bezpečnostní prvky jsou nutností. Myslete na bezpečnost vašich dětí a při výběru aktovky zkontrolujte, zda disponuje bezpečnostními prvky, jakými jsou výrazné barvy, reflexní pruhy, nášivky a odrazky.

VIDEO: Jak vybrat aktovku do školy

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  6 Komentářů u článku “Jak správně vybrat tašku pro prvňáčka?”

   • misa napsal:

    Ahojte, já koupila v loni pro holku celý set Spiegelburg a jsem spokojena. Ale letos se mi zálíbilo pouzdro etue Spielgelburg pro kluka, je starší, batoh už má,tak se na to chci někde podívat do kamennáho obchodu jak to vypadá, nedokáži si představit, jak je to veliké. Máte ho někdo?

   • tamara napsal:

    Taky jsem vybrala synovi aktovku od Stilu a za mě spokojenost. Syna taky záda nebolí, takže je to ok. I když bude to i tím, že doma prakticky nesedí a věčně lítá po venku a je v pohybu :) Popravdě díky bohu za to. Znám spoustu dětí, které jsou v jeho věku neustále na tabletu, počítači nebo televizi. Jinak při výběru aktovky jsem kladla důraz na takové ty základní věci: anatomicky tvarované záda, nízká váha – ideálně do 1 kilogramu, reflexní prvky nebo hrudní pás, aby taška líp seděla.

   • Klaudie napsal:

    My vždy sháníme takovou aktovku, co nezpůsobuje problémy se zády a tak

  1. Janina napsal:

   Pěkné video! To mi při výběru hodně pomohlo… nakoupila jsem pak zde:

   http://www.detskyeshop.cz/Produkty/379-skolni-batohy-a-potreby-t.html

   a jsem spokojena, tak snad vám to pomůže…

  2. Lenka napsal:

   Tak nás výběr aktovky čekal letos a naštěstí jsme to, myslím, zdárně zvládli. Dlouho jsem hledala nějaké články o tom, jak by správná aktovka pro prvňáka měla vypadat, pročítala, zkoumala rozměry (dcera je totiž hodně drobná, tak jsem mimo jiné nechtěla, aby aktovka byla větší než ona sama) a porovnávala ceny. Dost mě překvapilo, že aktovka s komerčním obrázkem (jako hello kitty apod.) může být i o víc jak 500 dražší. No a nakonec jsem po porovnání vybrala aktovku od stilu, který jsou za dobrou cenu a všechno splňují a můžu říct, že teď jsem za to ráda. Nejdřív jsem totiž chtěla koupit aktovku u nás v papírnictví a když teď kamarádka šla s dcerou taky do první třídy a já viděla tu jejich obří aktovku, úplně jsem se zhrozila. Takže za sebe doporučuju zkoumat i rozměry v poměru k dítěti.

  3. Mila napsal:

   Super, sama teď tašku vybírám, a každá informace se hodí..

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva