Sponzorováno

Překvapivé pozitivní účinky kopřivy na naše oči 4.8/5 (5)

Překvapivé pozitivní účinky kopřivy na naše očiOční problémy vyplývají z řady faktorů, včetně nějakých traumat, nemoci, infekce a alergie. Běžným příznakem téměř všech očních problémů je zánět. Zánět je reakcí imunitního systému, který zahrnuje uvolňování histaminu a zvýšení produkce bílých krvinek. Kopřivový čaj má protizánětlivé a mírně antimikrobiální vlastnosti a mohou být vhodné pro některé oční problémy, zejména v důsledku alergické reakce.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá je bylinný lék a zdroj jídla od prehistorických dob, a to zejména v Evropě. Trvalka má velmi ostré chloupky na listech a stoncích, které nám při dotyku vyprovokují štiplavý pocit. Nicméně, namáčení listů kopřivy a jejich stonků ve vodě nebo její vaření ostré chloupky odstraní, což jim umožňuje, aby byly zpracovány do rostlinných přípravků.

Sponzorováno

Boj s infekcemi

Kopřivový čaj je bylinný prostředek, který se často doporučuje na přirozený boj proti infekcím močového ústrojí, cukrovce a artritidě, stejně jako stimulant močení a kojení. Kromě toho mohou některé vlastnosti kopřivy kontrolovat i alergické reakce. Kopřiva dvoudomá obsahuje velké množství fytochemikálií a živin, včetně aminokyselin, sterolů , olejů, těkavých mastných kyselin, chlorofyl, většinu vitaminů B, vitamin C, vitamin K a mnoho stopových prvků. V důsledku toho se používá jako výživný zdroj a je známí i použití do léků stovky let.

Kopřiva už dávno prokázala svůj protizánětlivý účinek, je vhodné diuretikum, má antioxidační a antimikrobiální vlastnosti, i proto se hodí k léčení i problémů očí. Při této terapii se zužitkuje nejvýznamnější schopnost kopřivy, jako je snižování alergické reakce.

Oční problémy

Většina problémům s očima se týká zánětů. Alergické reakce často vyvolávají červené, zanícené a vodnaté oči. Listy kopřivy jsou schopny zamezit produkci prostaglandinů a snižují uvolňování histaminu, což jsou dva důležité faktory zánětlivé kaskády.

Zajímavost: Kopřivový čaj se doporučuje na úlevu od alergie.

Ne do očí!

Je ironií, že když se dotknete kopřivového keře, může vás popálit a způsobit zánětlivou reakci, ale pití čaje z kopřivy zánět zase snižuje. Pozor! Čaj je určen k pití, ne pro použití přímo do očí!

VIDEO: Kopřiva jako léčivo a potravina

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva