Sponzorováno

TOP 10 triků, díky kterým se vzbudíte štíhlejší 4.89/5 (9)

Deset triků, díky kterým se vzbudíte štíhlejšíNe každý je ochoten hubnout v přísném režimu, ve kterém si zakáže své oblíbené jídla, počítá přijaté a spálené kalorie a trápí se v posilovně. Pokud vám nevadí shazovat kila pomaleji, zkuste alespoň tyto malé změny, o kterých magazínu Shape povídali různí odborníci na hubnutí, zdraví, vaření či cvičení.

1. ‚Propašujte‘ do svého jídla co nejvíce vlákniny.

Například na párty místo chipsů a preclíků sáhněte po popcornu (samozřejmě nejlépe nízkokalorických), v nichž se jí najde dost a pokud nejsou ochucené, tak šest šálků má pouze 90 kilokalorií. Vláknina má výhodu i v tom, že tělo díky ní absorbuje méně kalorií, což také pomůže s hubnutím.

2. Tanec

Pokud nenávidíte sport a cvičení vás vrcholně nudí, zkuste tanec, klidně i doma. Stačí hodinka temperamentního tancování a spálíte okolo 400 až 500 kilokalorií. To se dá srovnat například s pomalejším během na běžeckém trenažéru.

3. Večer opravdu nejezte

Jídlo je obvykle nejlákavější večer, čili přesně tehdy, když se mu už třeba vyhýbat. U filmu tak můžete nevědomky zkonzumovat tolik kalorií, jak by mělo celé plnohodnotné jídlo. A jelikož obvykle jde o různé slané křupky či oříšky, sníte i pořádně mnoho soli, která zadrží vodu a s ní další kila. Co tedy dělat, abyste neměli chuť mlsat po večerech?

Pokud uléháte spát hladoví, zřejmě večeříte brzy nebo nesprávné. Takže si dejte řekněme o třetí malou svačinku, o páté další maličkost a o půl osmé malou, ale sytou večeři plnou bílkovin a vlákniny, které zasytí.

Sponzorováno

4. Když už večer, tak zeleninu

Další způsob, jak se najíst a zkombinovat to i s nutkáním chroupat něco při knize či televizi, je naplnit si talíř vhodným jídlem, na kterém si budete pochutnávat dlouho – například mrkev, kedlubny, jablka či celozrnné výrobky. Pokud v sobě mají zmíněnou vlákninu, tím lépe, tělo bude mít více práce s trávením a spálíte více kalorií.

5. Vařte jednoduše

Vařte jednoduše a ze zdravých a sytých surovin. Když příliš kombinujete, často zbytečně přidáváte kalorie. Měli byste mít přehled o tom, co jste snědli. Takže na snídani si dejte například jogurt s ovocem, na oběd polévku a salát obohacený bílkovinami v podobě ryby, masa či ořechů a na večeři opět libové maso se zeleninou.

6. Jezte pomalu

Například si dejte si za cíl, abyste skončili s obědem v práci či v kruhu rodiny jako poslední. Důvod – postupně začnete cítit sytost a sníte méně.

7. Méně alkoholu

Alkohol zkuste pít z menších skleniček a pomaleji, například při pití vína nesahejte po těch obrovských, které vypijete dvě a už máte v sobě téměř celou láhev.

8. Alespoň minimum pohybu

Pohyb by se měl stát něčím, co je pro vás přirozenou součástí dne, a měl by vás bavit. Takže se často procházejte, jděte se bruslit nebo se alespoň doma bijte polštáři!

9. Zespodu!

Zajímavým trikem, který doporučuje kuchař Devin Alexander, je osolit si pečivo zespodu – a totéž platí i pro natírání máslem.

Zní to trochu divně, ale když budete jíst takto, chuť se okamžitě přenese na váš jazyk a je intenzivnější. To znamená, že potřebujete mnohem méně soli i másla, které hubnutí zpomalují.

10. Stupnice sytosti

Sponzorováno

Vytvořte si stupnici pocitu sytosti od 1 po 10, kde desítka znamená naprostou přeplněnost. Přestaňte jíst, když jste na pětce nebo šestce a počkejte dvacet minut – tehdy pocítíte, že už máte dost.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva