Sponzorováno

Babička se nezajímá o vnoučata! Co dělat? 4.8/5 (5)

Někdy má babička místo vnoučat jiné zájmy.

Někdy má babička místo vnoučat jiné zájmy.

Zdaleka ne každá babička svá vnoučata zbožňuje a udělala by pro ně všechno na světě. Jsou i takové, které se o ně vůbec nezajímají a jsou jim zkrátka úplně jedno.

„Vždycky jsem si přála mít velkou a hlavně úplnou rodinu. Když jsme se s manželem brali, myslela jsem, že se mi sen splnil. Jenomže to jsem se mýlila. Záhy po svatbě tchán umřel a tchýně, o které jsem si myslela, že je naprosto skvělá, se velmi změnila. Zatímco dřív nás neustále zvala, najednou jsme ji přestali zajímat. Nepomohlo ani to, že jsme s manželem čekali dítě. Po narození se na něj jednou přišla podívat, a tím její zájem skončil. Zajímá se jen o manželova bratra a jeho rodinu a my jsme na posledním místě. Sama nepřijela ani jednou a pomoc mi nenabídla. Jedeme za ní jen párkrát za rok na svátky a narozeniny, a to je vše. Strašně mě mrzí, že se babička o vnouče nezajímá,“ stěžuje si na svou tchýni Olga (33).

Když se babičky nezajímají

Velká většina žen si roli matky a o řadu let později také babičky, náležitě užívá. Ze svých dětí a vnoučat se těší a udělaly by pro ně první poslední. Bohužel existují i výjimky. Babičky, které se o vnučky a vnuky nezajímají vůbec, anebo upřednostňují jen vnoučata jednoho ze svých dětí, většinou od dcery. Snachu, která se cítí odstrčená, to pak velmi mrzí. Každé dítě by přece mělo mít stejné právo na babičku!

Sponzorováno

Jedno vnouče milují, a druhé je vzduch

„Když jsem poznala rodinu svého partnera, byla jsem nadšená. Jeho rodiče vnoučaty žily a maximálně se jim věnovali. Já už mámu ani tátu nemám, a tak to pro mě bylo velmi důležité. Jenže to jsem nevěděla, že se takto mile chovají jen k dětem od jejich dcery. Když se nám pak narodilo miminko, absolutně se o něj nezajímali. Viděli ho až po šesti týdnech, kdy jsme jim malého přivezli ukázat. Ani to s nimi nehnulo. Nezavolají, nepřijdou, zkrátka syna vůbec nechtějí vidět. Zato vnoučata od dcery jsou celý jejich život,“ mluví o své zkušenosti Zdeňka (28).

Co dělat, když se babička o vnoučata nezajímá

Zjistit příčinu. První věc, kterou je třeba udělat, je zjistit důvod, proč se babička nezajímá. Možná si zvykla na klid a chce svoje pohodlí, touží po tom věnovat se sama sobě a odpočinout si. Anebo plně žije vnoučaty od jiného dítěte a na víc jich prostě nemá kapacitu – a ani zájem. Zkuste přijít na to, proč tomu tak je, a pak jednejte. Odhalíte-li důvod, můžete pak situaci řešit.

Připomínat se. Zdá-li se vám babička v zájmu o vnoučata málo aktivní, zkuste vzít iniciativu do svých rukou. Více ji navštěvujte, sama ji zavolejte, anebo ji vezměte o víkendu s vámi na rodinný výlet. Vyzkoušejte ji zapojit do rodinných aktivit, může se stát, že díky tomu přijde na to, že je škoda nemít takovou fajn rodinu, jakou vy bezpochyby jste.

Dát ji najevo, že o ni stojíte. Možná tchýni zrovna nemilujete, ale jednou je to maminka vašeho partnera a babička vašich dětí, a tak stojí alespoň za pokus ji do rodinného života zapojit. Zkuste jí dát najevo, že vám není lhostejná, že ji máte rádi, že vnoučata babičku potřebují a stojí o její přízeň.

A co si o babičkách ještě přečíst?

VIDEO: Některé babičky s vnoučaty doslova „blbnou“

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva