Sponzorováno

Aeroterapie – léčba dechem 5/5 (1)

areoterapieNaše dýchací ústrojí neustále strádá a to hlavně díky znečištěnému ovzduší, které je v každém našem větším městě. Proto je důležité abychom chodili do přírody, čerpali energii a čerstvý vzduch bez prachových částic, bakterií a nečistot. Nejlepší prostředí pro naše tělo je v lesích a na horách. Důležité je si uvědomit, že bez jídla člověk vydrží až měsíc, bez pití týden ale bez dýchání jenom několik málo minut.

Správné dýchání

Když dýcháme celý život a dýchání je pro nás spontánní návyk neznamená to, že dýcháme správně. Je důležité:
Dýchat zhluboka a pomalu vydechovat
Držení těla: vypnutý hrudník, aby se naše dýchání prohloubilo
– Nadechujeme se nosem, protože nosní dutina zachycuje cizorodé částice, aby nemohli vniknout do plic a navíc reguluje teplotu a vlhkost vdechovaného vzduchu.

Více informací o správném dýchání si přečtěte v tomto článku.

Jak aplikovat aeroterapii?

U aeroterapie bychom si měli odkrýt co největší část těla. Přitom je třeba dbát na to, abychom nenastydli. Rozehřát se můžete cvičením, sportovními hrami, masírováním pokožky rukavicí a podobně. I když to není je nezbytné, je blahodárné, jestliže při aeroterapii svítí slunce. Sluneční paprsky zvyšují pohodu.

Sponzorováno

Jak na aeroterapii?

Sponzorováno

Zkuste aeroterapii venku pod širým nebem, ze začátku max. 20 minut. Pokud je reakce těla pozitivní, můžete terapii prodloužit na jednu hodinu. Jelikož aeroterapie studeným vzduchem vyvolávají v organismu mírnější odezvu než lázně ve studené vodě, může se použít i při léčení citlivých osob. Prostřednictvím každodenní aeroterpapie naše kůže lépe reaguje na změny teploty, kterým se rychleji přizpůsobí.

Větrání místnosti je důležité!

 • Odhrňte okenní závěsy, aby sluneční paprsky mohly plnit svoji blahodárnou funkci – ultrafialové paprsky mají dezinfekční účinky.
 • Využijte toho, že v noci je díky sníženému provozu čistší ovzduší, a nechávejte přes noc pootevřená okna. Naše pokoje budou dobře větrané a budeme lépe spát.
 • Pokud chcete vyvětrat rychle, udělejte průvan. Ale průvan může být i nebezpečný pro naše uši, proto dbejte na to, aby v té době nebyl nikdo nablízku ve směru průvanu. Zvlášť důkladně větrejte místnost, ve které se nachází nemocný člověk. Čerstvý vzduch urychluje uzdravovací proces.
 • Úplně nejlepší je chodit do volné přírody, do lesa, na louku, prostě někam, kde máte klid a kde je čistý vzduch

Naše rady pro aeroterapii

 • Nevdechujte ústy, ale nosem. Nos otepluje a zvlhčuje vdechovaný vzduch. Zachycuje cizorodé částice, které by při dýchání ústy mohly proniknout až do plic.
 • Dbejte na správné držení těla. Pokud budete dýchat vzpřímeni, vaše dýchání se prohloubí.
 • Nejméně třikrát denně byste si měli procvičovat hlubší dýchání, a to buď při otevřeném okně, nebo nejlépe přímo v přírodě. Soustřeďte se na to, aby nádechy a výdechy byly hluboké a klidné. Hluboké dýchání pomáhá zmírňovat stres, dodává sílu a bystrou mysl.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva