Sponzorováno

10 tipů jak si přivydělat na mateřské 4.88/5 (8)

10 tipů jak si přivydělat na mateřskéPenízky navíc se hodí každé mladé rodině. Malé miminko nás stojí hodně peněz a protože práce musí jít prozatím bokem, iniciativní ženy hledají alespoň nějaké možnosti, jak si přivydělat. Vědí, že se nemohou vymlouvat na nedostatek času, protože účty jim to jednoduše neodpustí. Takže na pomoc přizvěte i svého manžela a když dohlíží na prcka, vy se postarejte o zvýšení rodinného rozpočtu. Mrkněte na našich 10 možností jak na to.

1. Hlídání jiných dětí

Tato činnost patří k těm časově pohodlnějším. Budete mít stejný režim, pouze vám přibude děťátko navíc. Vypomoci tak můžete svým známým, ale i maminkám, které musí nastoupit alespoň na pár hodin do práce. Vy se zatím postaráte o jejich dítě a oni mohou být spokojené. Navíc se prcci vzájemně zabaví, takže budete mít i o jednu starost méně. Také můžete pomoci s večerním hlídáním, když si chtějí některé páry vyjít ven. Zkuste hodit inzerát na internet – třeba na lokální weby, které píší zajímavosti o vašem městě.

2. Úklid

Pohledejte si nějakou domácnost v blízkém okolí, abyste nestrávili mnoho času při přesunech. O dítě se vám postará partner nebo prarodiče a vy zatím můžete za dvě až tři hodinky uklidit byt a vydělat si nějaké peníze. Odejdete takto jen jedenkrát nebo dvakrát týdně a dítě nebude tak dlouho bez vaší přítomnosti.

3. Doučování

Nemusíte být ani učitelkou, stačí že umíte něco perfektně dělat. Doučovat můžete jazyky, účetnictví, práci s počítačem, ale i nějaké tvůrčí činnosti. Pokud máte větší dům, kde najdete místnost, ve které budete mít soukromí, ušetříte tím ještě více času. Nemusíte se učit nic navíc, prostě jen odevzdáte své zkušenosti dál a navíc nevyjdete ani z cviku.

4. Tvůrčí ruce

Právě tento trend je v součastnosti velmi populární. Šikovné ruce se vždy cení a takovýmto způsobem můžete zároveň po večerech i příjemně relaxovat. Dítě už bude spát a vy se alespoň hodinku budete věnovat tomu, co máte rády. Prodávat můžete začít kamarádkám a když vám udělají reklamu v okolí, postupně se vám rozšíří okruh zákazníků. Co vyrábět? Třeba originální kousky oblečení, malovat, lepit ubrouskovou technikou a podobně. Něco určitě umíte!

Sponzorováno

5. Venčení pejsků

Někteří lidé musí pracovat dlouho do noci a tehdy jim padne vhod, pokud jim někdo pomůže vyvenčit jejich rodinného miláčka. Stejnou pomoc mohou potřebovat ti, kteří jsou dlouhodobě nemocní a nemohou vyjít ven na vycházku. K takovým nabídkám se dostanete spíše ve větších městech, ale možná budete mít štěstí iu svých sousedů. Pokud je pejsek klidný a dítě je v kočárku, můžete to vyřídit v rámci jedné procházky. Pokud již potomek chodí a potřebuje více pozornosti, najděte si čas, když bude doma váš partner.

6. Krátkodobé zastupování

Tato finanční výpomoc se bude hodit až tehdy, když už bude dítě starší a samostatnější. Některé obchody nebo firmy hledají lidi na krátké zastupování v době, kdy jsou jejich zaměstnanci na dovolené a nemá je kdo nahradit. Takto si můžete přivydělat například i ve své bývalé práci, nezapomeňte se tam zeptat. Poproste někoho v rodině, aby vám týden nebo dva pomohl s prckem a vy si zatím můžete finančně přilepšit.

7. Prodej katalogové kosmetiky

Velmi jednoduchý způsob, protože vás nestojí mnoho času nazbyt. Jednoduše, když budete se svými kamarádkami, nabídněte jim nový katalog. Pokud je poprosíte, rozšíří ho i do svého okolí a můžete si tak přilákat nové zákaznice. Pak už jen stačí při dalším setkání roznést kosmetiku a peníze se vám postupně nasbírají.

8. Inventury v supermarketech

Další z jednorázových akcí. Stačí sledovat vývěsní tabule supermarketů, kam chodíte nakupovat. V pravidelných intervalech tam dělávají inventury a hledají právě lidi, kteří si potřebují přivydělat. Většinou je to večerní práce a buď trvá několik dní po pár hodinách, nebo si odkroutíte jednu noční a výdělek je váš.

9. Roznášení letáků

Může jít o dlouhodobější spolupráci. A opět se to dá zvládnout i během procházek, když si letáky rozdělíte do několika částí. Když ne, tak požádejte o pomoc opět tatínka a roznos můžete absolvovat v době, kdy bude on s dětmi. Netrvá to tak dlouho a jde o pravidelný výdělek.

10. Účetnictví

Šance, kterou mohou využít zejména ženy, které tuto práci dělali i v minulosti. Zejména v době daňových přiznání si mohou takto snadno přivydělat. Nemusí totiž dělat papíry firmám, které vás budou stát více času. Takovou pomoc potřebují i lidé s částečnými úvazky, pracující v zahraničí nebo jen s jednoduchým účetnictvím. Tehdy jde spíše o rutinní vyplňování, které zvládnete velmi snadno.

VIDEO: Přivýdělek na mateřské? Jde to!

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva