Jak být nejlepší mámou na světě? Pár rad pro vás máme 4.63/5 (8)

Sponzorováno

Snad každá máma je přesvědčena, že je tou nejlepší na světě. Jenomže pokud si to nemyslí i její dítě, je to zcela jinak. Nejlepší mámou se ale můžete stát. Přinášíme tipy, jak na to.

Jen málokterá máma by nechtěla být pro své dítě tou nejlepší. Jenomže ne vždycky se to daří, i když chce sebevíc. Přinášíme proto pár tipů, jak se tou nejlepší mámou na světě můžete snadno stát.

1. Buďte trpělivá

Být mámou je někdy velmi těžké. Zvlášť když děti zlobí a neposlouchají, je obtížné zůstat v klidu. Jenže vylétnout pokaždé jak čertík z krabičky není reakcí zrovna ideální a nic to nevyřeší. Jste dospělá a musíte mít nadhled. Zkuste se maximálně ovládnout, krotit a vše řešte v klidu. Děti jsou zkrátka děti, a tak je potřeba jim jednu věc zopakovat třeba desetkrát. Budou vás mít mnohem radši, když budete reagovat klidně a nadávky si odpustíte.

2. Zajímejte se – a to hodně (ale zdravě)

Tím, že se zeptáte, co bylo ve školce, nebo škole, a skončíte se zájmem o to, co vaše děti dělají, si jejich důvěru a náklonnost nezískáte. Zajímejte se nejen o to, co se učí, ale také o to, co se jim líbí a s kým se kamarádí. Zkuste mít maximální přehled o tom, co je baví a vycházet jim vstříc. Miluje syn auta? Naplánujte si výlet na výstavu veteránů! Zbožňuje dcera hvězdy? Vezměte ji do hvězdárny a pořiďte speciální dalekohled. Podporujte je v jejich zájmech a zkuste je rozvíjet. Nenuťte jim něco, co se jim protiví. Možná jste chtěla mít houslového virtuóza, ale když syna housle nebaví a hraní mu nejde, netrapte ho. Pro všechny bude lepší, když začne hrát fotbal, jak si přeje a bude šťastný.

3. Neříkejte na vše: „Ne!“

Peněz nemáte nazbyt a snažíte se šetřit každou korunu. To je jistě chvályhodné, jenže to znamená, že když za vámi dítě přijde s tím, že něco chce koupit, automaticky mu řeknete, že ne a ještě mu dáte přednášku o hodnotě peněz a šetření. Jenže tento přístup také není správný, stejně jako druhý extrém, kdy rodiče dětem koupí vše, na co si vzpomenou. Pokud totiž svému potomkovi nikdy nic nedopřejete, bude vás mít za strýčka Skrblíka a přísnou mámu, která mu nedá vůbec nic. Proto není od věci dítě vyslechnout, zjistit, co si přeje a čas od času mu nějakou drobnost koupit. Pokud dlouho touží po něčem k narozeninám, a je to ve vašich možnostech, tak mu to dopřejte. Není totiž nic horšího, než když dítě touží dostat kolo a místo toho dostane zimní bundu z výprodeje, protože to pro vás byla výhodná koupě.

Sponzorováno

4. Naslouchejte a poraďte

Kdo jiný než máma by měl umět dítě vyslechnout, pomoct mu a poradit, když to potřebuje. Pokud na něj nebudete mít čas, odbudete ho vždy, když za vámi s něčím přijde, nemůžete se divit, že pro něj nejlepším člověkem na světě nebudete a ještě bude hledat pomoc a únik jinde – na internetu, nebo v pochybné partě kamarádů.

5. Buďte mu oporou a neposmívejte se

Rodiče by měly za svým dítětem stát v každé situaci. Být mu oporou, když je v nesnázích, pomoct mu a poradit. Možná vám to připadá samozřejmé, jenomže to tak zdaleka není. Když bude dítě vědět, že vám může věřit a se vším se na vás obrátit, bude mít v mamince zároveň kamarádku a bude pro něj tím nejlepším člověkem na světě. Další věcí, v níž rodiče často chybují, je posměch a úšklebky na adresu svých potomků. Nelíbí se jim, jakou módu nosí, jak se češou, ani s kým se kamarádí a náležitě to komentují. Pokud ale chcete být tou nejlepší mámou na světě, nedělejte to. Respektujte své dítě, a ono pak bude respektovat vás – a také si vás vážit.

6. Umějte přiznat svou chybu

Umět přiznat svou chybu není vůbec jednoduché. A už vůbec ne pro rodiče. Většinou se totiž staví do pozice těch silnějších a neomylných, a jen málokteří umějí přiznat, že se zmýlili. Jenomže právě tím, že to dokážete, naučíte své dítě nejvíc – a bude vás mít o to více rádo. Vždyť dokonalí nejsme nikdo, ale je víc než důležité svou chybu přiznat.

7. Nehaňte jeho otce

Sponzorováno

Každé dítě má dva rodiče a i když vy s jeho otcem nevycházíte, neznamená to, že byste na něj měla nasazovat a štvát dítě proti němu. Naopak respektujte jejich vztah a nežeňte je proti sobě. Pokud je otec opravdu tak špatný, jak jste přesvědčena, přijde na to dítě časem samo, ale bude to jeho názor a z jeho hlavy.

A co si dále přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva