Sponzorováno

6 smutných příčin těhotenství pubertálních dívek 4.89/5 (9)

6 smutných příčin těhotenství pubertálních dívekPubertální těhotenství je definováno jako nechtěné těhotenství během dospívání. Ačkoli mnoho teenagerů nevěří, že otěhotní, stále jsou překvapeni a dostatečně se nechrání při sexuálních aktivitách. Co všechno však může za to, že se dítě dostane do seznamu „budoucí rodič“?

1. Pohrdání okolí

Teenageři mají sex jako způsob, který je dělá „cool“, ale v častých případech je konečný výsledek neplánované těhotenství. Více než 30 procent těhotných dospívajících říká, že sexuje, neboť se cítí pod tlakem okolí a nejsou vůbec připraveni na sexuální vztah. Bojí se však posměchu a odmítnutí.

2. Chybějící nebo ignorantní rodiče

Pubertální dívky bez kompletní rodiny otěhotní pravděpodobně dříve, protože nemají žádné zázemí a jakési bezpečnostní pokyny od svých rodičů. Mnozí rodiče mají rušný život, který jim zase brání v poskytování poradenství a podpory jejich dětí.

Teenageři potřebují dělat správná rozhodnutí v otázkách, jako je pohlavní život, jinak je čeká mateřská. Bohužel, když dospívají, necítí, že mohou mluvit s rodiči o sexu, buď proto, že jim zakazují sexuální diskuse nebo proto, že rodič nebudí dojem kamaráda na otevřenou debatu.

Sponzorováno

3. Idealizování těhotenství

Filmový průmysl a média přispívají k těhotenství mladistvých jakýmsi idealizovaný tohoto stavu. Filmy zachycují těhotenství dětí jako něco, co je vyžadováno, neboť je krásné a dva lidí spojí na celý život. Bohužel, realita je zcela jiná. Těhotenství v pubertě je hlavně v USA považováno za normální stav a přijímány i ve školách, mnoho dětí se tam snaží otěhotnět, aby získali nějaké sociální jistoty. V Evropě to však neplatí stejně.

4. Nedostatek znalostí

Teenagerů, kteří jsou nevzdělaní v otázkách sexu mají větší pravděpodobnost, že skončí jako rodiče s nechtěným dítětem. Mnozí mladiství ještě dostatečně nechápou biologické a emocionální aspekty spojené se sexem, nemají správné informace o pohlavním životě, ty získávají pouze ze seriálů nebo filmů.

5. Sexuální zneužívání nebo znásilnění

Teenageři mohou otěhotnět i v důsledku sexuálního zneužívání nebo znásilnění. Přibližně 5 procent všech dětí dospívajících se na světě narodí v důsledku znásilnění.

6. Alkohol

Sponzorováno

I alkohol může způsobit nechtěné těhotenství. Mnoho dospívajících experimentuje s drogami a alkoholem. Alkohol snižuje schopnost ovládat své impulsy, což přispívá k 75 procentům těhotných žen, které se objevují ve věku mezi 14 a 21 let. Přibližně 91 procent těhotných dospívajících uvedlo, že i když popíjeli v té době, neměli původně v plánu mít sex, když počali.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva