Sponzorováno

Nemůžete shodit ani kousek ze své váhy? Možná Vám chybí vitamíny! 4.81/5 (16)

Nemůžete shodit ani kousek ze své váhy? Možná Vám chybí vitamíny!Nepravidelná strava, nezdravé jídlo, nedostatek pohybu. Projevy a důsledky nezdravého životního stylu zná každý. Ale i tak se často vymlouváme, že nemáme čas ho změnit. Naše tělo, zejména v pozdějším věku, stále častěji volá o pomoc. Různým souborem příznaků dává najevo, že mu chybí minerální látky či vitamíny. Jak vlastně zjistit, co potřebujeme? Zde jsou některé z projevů.

Co naše tělo potřebuje?

Křeče a bolesti hlavy

Co nám chybí? Málo tekutin, nedostatek draslíku a hořčíku. Kde se nacházejí? Jezte banány, ječmen, kukuřici, mango, broskve, třešně, pomeranče a pijte vodu.

Nedaří se vám zhubnout

Co nám chybí? Esenciální mastné kyseliny a vitamíny. Kde se nacházejí? Lněná semínka, mrkev, losos.

Zadržování tekutin v těle

Co je příčinou? Nerovnováha mezi draslíkem, fosforem a sodíkem. Jak to napravit? Tyto prvky se nacházejí v kokosu, olivách, broskvích, švestkách, fících, mandlích, vlašských ořechách, špenátu. Obsahuje je i koriandr, lněná semínka a různé vitaminové doplňky.

Sponzorováno

Strašná chuť na sladké

Co je příčinou? Nepravidelná strava a kolísání hladiny cukru v těle, nedostatek chromu. Jak to napravit? Jezte pravidelně, častěji ale v menších množstvích. Chrom získáte z celozrnného pečiva, ořechů, banánů, špenátu a mrkve.

Bolesti žaludku, plynatost a nadýmání

Co chybí? Živé laktobacily. Kde je získat? Acidofilní mléko, jogurty.

Špatná paměť

Co chybí? Acetylcholin, inositol (vitamin B8). Kde je získat? Jsou ve vajíčkách, pivních kvasnicích, obilných klíčcích, oříšcích, květáku, rýži, citrusech, v sójovém lecitinu.

Lámavé vlasy a slabé nehty

Máte lámavé vlasy? Co chybí? Kolagen. Kde se nachází? Mají ho ryby, maso, želatina, vejce.

Slabost, malátnost, nevolnost

Sponzorováno

Co chybí? Vitaminy A, C, E a železo. Kde se nacházejí? V zelenině, ovoci, ve všech druzích masa av různých doplňcích.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva