Sponzorováno

Prevence proti nachlazení může být i zábavná. Nevěříte? Čtěte! 1/5 (1)

Prevence proti nachlazení

Kuřecí polévka, bylinkový čaj, léky – to jsou zaručené způsoby, jak porazit nachlazení. Ale proč se jím trápit, když mu můžete velmi snadno a zábavně předejít. Čekali byste, že může pomoci sex a pití piva? Podívejte se i na další zábavné způsoby prevence.

Objednejte si pizzu se žampióny

Samozřejmě, jde tu o účinky hub, protože právě ty dokážou posílit váš imunitní systém. Zdravější alternativní je použít při přípravě masa nebo nejlépe salátů, ale někdy přece můžete i „zhřešit“ kaloričtější pizzou.

Zpívejte si ve sprše

Udržet si nosní dutiny v zimě vlhké je velmi důležité. Zabráníte tak bakteriím, aby se tam udržely a začaly pracovat na nemoci ve vašem těle. Dopřejte si horkou sprchu nebo koupel, do kterého si nakapejte eukalyptový olej. Má antimikrobiální účinky a navíc příjemně voní. A když si ve vaně začnete zpívat, klidně i falešně, přirozeně budete zhluboka dýchat a pára z koupele vám zvlhčí a pročistí všechny dutiny.

Sponzorováno

Zajděte si na pivko

Pár piv může pomoci jako prevence proti rýmě. Samozřejmě, je třeba pít s mírou. Jistá studie například ukázala, že rýma se více vyhýbala nekuřákem, kteří vypili čtyři poháry alkoholu denně, jako těm, kteří nepili vůbec. Podle všeho alkohol zabraňoval šíření viru a snižoval tvorbu hlenu.

Choďte do společnosti

Vyrazte si se svými kamarády. Jistá studie univerzity v Pittsburghu dokázala, že lidé se silnými přátelstvími jsou vůči chorobám odolnější. Pokusy se dělaly na odvážných studentech, které vystavily množství bakterií. Ti, kteří měli více kamarádů a pevné vztahy, byly vůči nim odolnější.

Sex dělá dobře mě i tobě

O tom, že ložní aktivity jsou příjemné a zábavné, vás asi nemusíme přesvědčovat. Známé je také to, že mají i zdravotní benefity. Lidé, kteří se jim věnují minimálně dvakrát do týdne, si posilují imunitu a jsou zdravější než ti, co se sexu spíše vyhýbají. V neposlední řadě spálíte i mnoho kalorií.

Ať se děti ušpiní

Sponzorováno

Pokud své děti úzkostlivě hlídáte, aby se nedotýkaly špinavých věcí a neustále je myjete, můžete jim uškodit. Bakterie totiž umí i pomáhat a bez nich si zdravý imunitní systém nevybudujete. Někteří vědci se také domnívají, že dětské imunitě pomáhají i domácí zvířata, které dokonce mohou snížit riziko vzniku alergií. Dalšími osvědčenými léky jsou domácí zeleninová polévka, cvičení či pořádně pálivé klasické fazolové chilli. A nezapomínejte, pro imunitu je nejhorší být neustále zavřený doma, dopřejte si každý den alespoň krátkou procházku.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva