Sponzorováno

Jak jíst grep a proč je tak zdravý? 4.79/5 (14)

Je pravda, že z citrusů se grep nejhůře loupe, ale dejte si tu práci a vypreparujte jednotlivé měsíčky.

Je pravda, že z citrusů se grep nejhůře loupe, ale dejte si tu práci a vypreparujte jednotlivé měsíčky.

Grep je velmi zdravým ovocem. Obsahuje mnoho živin a antioxidantů, které přispívají ke zdraví. Mezi hlavní živiny, které grep obsahuje, patří vitamín C, vláknina, vitamín K, draslík a vitamín B6. Grep také obsahuje mnoho antioxidantů, jako jsou flavonoidy, karotenoidy a vitamin E, které pomáhají chránit tělo před oxidativním stresem.

Podle některých studií může grep pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi, snižovat krevní tlak a snižovat riziko srdečních chorob. Grep také obsahuje látku zvanou naringin, která má protizánětlivé účinky a může dle studií pomoci snižovat riziko některých typů rakoviny.

Přestože grep obsahuje mnoho zdravých živin, obsahuje také hořké látky, které mohou být pro některé lidi nepříjemné. Pokud vám grep připadá příliš hořký, můžete zkoušet různé způsoby, jak ho konzumovat, které uvádíme níže, nebo se obrátit na lékaře, pokud máte příznaky alergie na grep.

Jak se dá jíst grep?

Grep je ovocem, které se často konzumuje syrové. A to je také nejlepší.

Pokud hledáte další metody konzumace grepu, níže jsou uvedeny některé způsoby, jak grep konzumovat:

Syrový grep: Syrový grep se často konzumuje tak, že se ovoce oloupe, odkrojí se horní a dolní tvrdá část a poté se dužina nakrájí na plátky nebo kousky. Je pravda, že z citrusů se grep nejhůře loupe, ale dejte si tu práci a vypreparujte jednotlivé měsíčky. PAk je výborný.

Výroba džusu z grepu (tj. grepový džus): Grep může být vymačkán na šťávu, kterou lze poté konzumovat samostatně nebo smíchat s dalšími ovocnými šťávami.

Vydlabejte grep lžičkou: Jasně, grep se blbě loupe. Proto překrojte grep na dvě půlky a vydlabejte lžičkou. Pokud je kyselý, dejte na něj pár kapek čekankového sirupu.

Saláty s grepem: To je můj oblíbený tip. Grep lze nakrájet na menší kousky a přidat do salátů spolu s dalšími surovinami, jako jsou listové zeleniny, avokádo, rajčata, cibule atd. Nezdá se to, ale grep je takových salátů prostě super!

Sponzorováno

Grep jako příloha k jídlu: Grep se může také podávat jako příloha k jídlům, jako jsou masová jídla, rýže, quinoa a další. Jasně, je to netradiční, ale jinak super!

Grep v dezertech: Grep lze použít jako přísadu do dezertů, jako jsou koláče, dorty, zmrzlina a další.

Je důležité si uvědomit, že grep obsahuje hořké látky a kyselé složky, které některým lidem nemusí chutnat. Pokud grep chutná příliš hořce nebo kysele, můžete zkusit grep nakrájet a ponořit do sladkého sirupu nebo ho smíchat s jinými druhy ovoce, aby se snížila jeho hořkost a kyselost. Já ho třeba pokapu troškou medu či čekankového sirupu a sním.

Grep a alkohol

Existuje několik způsobů, jak přidat grep do alkoholu. Zde je několik nápadů:

Grepovka – Grepovka je jednoduchý domácí likér vyrobený z grepové kůry, cukru a vodky. Recepty na grepovku se mohou lišit, ale obecně se kůra z jednoho nebo více grepů smísí s cukrem a zalije se vodkou. Směs se nechá louhovat několik týdnů, aby se voda a alkohol nasákly grepovou kůrou. Poté se směs přefiltruje a nalije do lahví.

Grepový koktejl – Grep se může použít jako ingredience do mnoha druhů koktejlů, jako je například grepové Martini nebo Cosmopolitan. Grep se nejčastěji používá v podobě grepové šťávy, která se smísí s dalšími ingrediencemi, jako je vodka, Triple Sec a čerstvá citronová šťáva.

Grepové pivo – Grepové pivo je oblíbený druh piva, které se vyrábí s grepovou kůrou nebo grepovou šťávou. Některé druhy grepového piva mohou být silnější a hořčejší než běžné pivo, ale jsou také chutné a osvěžující.

Grepové víno – Grepové víno se obvykle vyrábí z grepové šťávy, cukru a kvasnic. Směs se nechá kvasit několik dnů a poté se nalije do lahví. Grepové víno má často nižší obsah alkoholu než tradiční víno, ale stále má intenzivní a osvěžující chuť grepů.

Pamatujte si, že přidávání grepů do alkoholu zvyšuje obsah cukru a kalorií, takže se nedoporučuje příliš často přidávat grepové ingredience do alkoholických nápojů.

Sponzorováno

A co vy? Jak grep používáte vy?

Dále si o grepu přečtěte

  • Zdroj obrázku ve článku: VadimVasenin / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva