Sponzorováno

Výtažek z grepových jader a semen – kde a jak ho použít? 4.57/5 (21)

Zkuste extrakt z grepových jader i vy!

Zkuste extrakt z grepových jader i vy!

Extrakt z jader grapefruitu (Citrus paradisi) je velmi účinný přípravek při chorobách, které jsou zapříčiněny různými bakteriemi, viry či parazity. Již v nízkých koncentracích (0,1%) zabraňuje růstu streptokoků a stafylokoků, kandidy a kožních plísní. Působí silně antibioticky a je účinný proti stovkám bakteriálních kmenů. Malá lahvička s tmavohnědou aromatickou tekutinou najde široké uplatnění při různých příležitostech.

Proti zánětům hrdla i krvácení dásní

Koncentrovaný výtažek je tmavohnědý a hořký, před použitím je třeba ho silně naředit, abyste se vyhnuli popálení ústní dutiny. Kloktáním a výplachy dokáže grepové jádro likvidovat patogenní bakterie způsobující záněty mandlí a hrtanu, působí antisepticky při zánětech a krvácení dásní. Urychluje léčbu aftů, osvěžuje dech a likviduje zubní plak.

Sbohem akné, ekzémy či opary

Při akné využijte čistící schopnosti grepu při mytí pleti. Na nejvíce postižená místa lze použít výtažek výjimečně neředěný. Při ekzémech zřeďte pár kapek v rostlinném oleji a promasťujte postižená místa. Tento postup pomůže také pokožce malých dětí při plenkové dermatitidě. Olej s grepovým jádrem na vatové tyčince vyléčí i opary na rtech, potírejte 2-3x denně.

Výtažek z grepových jader – pro vlasy bez lupů a vší

Pokud máte problémy s výskytem lupů a svěděním vlasové pokožky, přidejte grepovou silici do šamponu při mytí vlasů. Šampon zředěný s výtěžkem v poměru 1: 1 je nápomocný i při likvidaci vší. Po vmasírování do vlasů je třeba hlavu zakrýt igelitem, nechat působit 20-30 minut a opláchnout. Procedura se opakuje 2-3x, hnidy je potřeba vyčesat hustým hřebenem.

Sponzorováno

I na plísňová onemocnění

Plísně v okolí nehtů a kožní mykózy lze vyléčit potíráním neředěným extraktem, léčba trvá několik týdnů. Výtěžek přidejte i do mýdla při mytí a do posledního máchání při praní prádla. Při vaginálních mykózách použijte zředěný extrakt denně na výplachy, léčba trvá 2 týdny. Při všech plísňových onemocněních je vhodné užívat mít extrakt i vnitřně 1-3 měsíce.

Vnitřní užívání extraktu z grapefruitového jádra

Extrakt z grapefruitového jádra lze užívat i vnitřně, stačí jej nakapat do sklenice s vodou, čajem nebo ovocnou šťávou. Nápoj má mírně hořkou chuť.

Opatrní by měli být lidé s alergií na citrusy, u kterých může vyvolat nežádoucí reakci. Nepodává se malým dětem, jejich imunita se stále vyvíjí, extrakt aplikuje pouze zvenčí. Zlepšení stavu lze očekávat v těchto případech:

 • záněty různého druhu
 • žaludeční a střevní infekce, Crohnova choroba
 • vředy žaludku a střev
 • onemocnění způsobené kvasinkami a parazity
 • oslabení imunity, chronické onemocnění
 • rekonvalescence
 • prevence před střevními obtížemi při cestě do cizích zemí

Extrakt z grapefruitového jádra nabízejí různí výrobci, liší se obsahem aktivních látek, který se pohybuje od 30-60% zředěných v lihu nebo glycerinu. Ředění na vnější i vnitřní použití proto provádějte podle pokynů od výrobce.

Hodí se i v domácnosti

Antiseptické složky grapefruitového koncentrátu můžete využít při běžných pracích v domácnosti, zejména při čištění a mytí. Přírodní vůně a nedráždivost z něj dělá vynikající prostředek pro dezinfekci podlah, zubních kartáčků, různých předmětů jako hračky, dudlíky, dětské láhve, hřebeny.

Přidáním pár kapek grapefruitového oleje do máchání dezinfikujete spodní prádlo a ponožky při výskytu plísňových onemocnění.

Rozprášením v místnosti likviduje choroboplodné zárodky ve vzduchu. Pokud vaše rostliny napadli mšice, postříkejte jejich roztokem grapefruitového jádra. Stejný postup použijte při výskytu mravenců, postřik provádějte 2 dny po sobě a opakujte po 2 týdnech.

Sponzorováno

A co vy? Používáte tento výtažek z grepových jader? Budeme rádi za komentáře.

Co si dále přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva