Sponzorováno

Devět tipů na zdravou svačinu pro vaše dítě 4.7/5 (10)

Devět tipů na zdravou svačinu pro vaše dítěSe začátkem školního roku řeší rodiče každé ráno, co zabalit dětem do školy na svačinu. Jaká má být vhodná svačinka, aby vaše ratolesti před obědem nehladověly, ale aby se ani nepřejídaly? Doktorka Jana Nová, která má tři školní děti, vám poradí, co se hodí na svačinu do školy.

Domácí pomazánky

Nejzdravější jsou připraveny doma, udělané z kravského másla. Hotové pomazánky ze supermarketů obsahují hodně soli a konzervačních látek. Vyrábějte pomazánky doma, budou chutnější a zdravější.

Zelenina, ovoce

Do kelímku přibalte listy ledového salátu, čínského zelí, ředkvičku, mrkev, okurku. Také sezónní ovoce – jablka, hrušky, švestky, hrozny a také tropické druhy jako banány. Ovoce a zelenina jsou pro děti základ.

Zdravě a chutně

Dětská svačina musí být zdravá, ale zároveň musí dítěti chutnat. Jinak ji vyhodí do koše.

Chléb a pečivo

Upřednostněte cereální výrobky, ty obsahují vitamíny skupiny B, minerály a vlákninu.

Sponzorováno

Nefalšované máslo

Vybírejte takové, které obsahuje 82 procent mléčného tuku. Někteří producenti přidávají do kravského másla rostlinné tuky. V některých případech při zpracovávání rostlinných semen vznikají nezdravé transmastné kyseliny, které zvyšují cholesterol.

Sýry

Vybírejte méně tučné. Pro děti se hodí čerstvé tvarohové sýry. Vhodný je například sýr cottage.

Šunka

Při výběru zohledněte obsah masa a soli. Čím méně soli, tím lépe, a čím více masa, tím lépe.

Voda nebo čaj

Pokud je teplo, můžete zabalit čistou pitnou vodu. Minerálky nejsou až tak vhodné. Už vůbec ne kofola, kola či různé slazené ovocné nápoje. Pokud džus, tak jen přírodní a je třeba ho ještě zředit s vodou v poměru 1:2. Za chladnějšího počasí udělejte čaj – zázvorový, kmínový či z mateřídoušky.

Jaké sladkosti?

Vyhněte se lepeným čokoládovým, či kakaovým keksům i samotné čokoládě, či čokoládovým bonbonům, nebo jiným barveným sladkostem. U dětí způsobují roztržitost a hyperaktivitu. Vhodný je makovník, ořechovník, tvarohový koláč. Kupované muffiny nejsou zdravé. Pokud je však upečete doma s kravským máslem, je to super.

TIP: Zamyšlení nad dětskými svačinkami

VIDEO: Tip na zdravé svačiny

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva