Sponzorováno

VIDEO: Toto relaxační video potoka léčí lidi po celém světě 4.77/5 (13)

Toto video potoka léčí lidi po celém světěVideo se stalo balzámem pro duši u lidí, kteří mají problém s nespavostí, úzkostí nebo se jen potřebují soustředit na zkoušku nebo práci.

Osmihodinové video vodopádu pomáhá usnout lidem na celém světě

Uklidňující zurčení potoka, zpěv ptáků, šumění větru v zelených korunách stromů – zvuky, které pomáhají zklidnit mysl a naladit se na zdravý spánek není těžké sehnat na jakémkoli audio nosiči nebo na internetu. Jeden záznam se však vymyká z řady – osmihodinové video se záběrem na malinký vodopád v Irsku způsobilo na internetu mánii a dnes pomáhá usnout lidem od Pekingu až po Bristol. Nedávno ho do svého programu nasadili i londýnské kliniky.

Lék na nespavost, úzkost i stres

Video pochází z dílny Ira Johnnieho Lawsona, který toužil lidem ukázat krásy přírody na severu své rodné země. Dlouhý záznam zveřejnil na YouTube bez velkých očekávání, na internetu se však stal nečekaným hitem.

„Lidé, kteří měli problémy se spánkem, mi začaly psát z celého světa – ze Severní Koreje, Středoafrické republiky, Pekingu či z celé Velké Británie. Nechávali mi odkazy, ve kterých přiznávali, že video jim pomohlo skoncovat s nespavostí,“ uvedl Lawson pro televizi BBC.

Sponzorováno

„Jsem uprostřed Manhattanu, netušil jsem, že takový klid vůbec existuje,“ napsal obyvatel New Yorku v komentáři pod videem. „Děkuji, že jste mi pomohli soustředit se během 19-hodinového výzkumu,“ přidal se student z Bostonu. Další uvádějí, že díky videu usnou do několika minut a probudí se mnohem svěžejší než dříve. „Toto je to, co potřebuji, když mám napsat 20 tisíc znaků za 24 hodin,“ píše jedna uživatelka. „Pomáhá mi to překonat poruchy úzkosti,“ dodává další.

Úspěšná videa míří do klinik a nemocnic

S narůstající popularitou videa se Lawson rozhodl celý záznam prodloužit. „Lidé trpící nespavostí usnuli při poslechu videa, budily se však uprostřed noci do zvuků ticha. Proto jsem začal dělat déle videa. Když se lidé v noci vzbudí, obklopí jejich zvuk přírody. To je znovu uspí,“ říká autor záznamu tekoucí říčky Bonet.

Lawson spolu natočil již 174 videí, ve kterých se v hlavní roli objevují krásné irské řeky a jezera. Videa začaly v rámci experimentu používat i nemocnice a kliniky v Londýně. „Jako součást terapie dají sestřičky pacientům tablety s různým relaxačním materiálem včetně videí Johnnieho Lawsona,“ uvedla doktorka Dorothy Wade z londýnské nemocnice University College Hospital. Cílem terapie je pomoci lidem s posttraumatickou stresovou poruchou uvolnit se a relaxovat.

VIDEO: To nejlepší relaxační video

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva