Sponzorováno

Bolest kloubů může zavinit i borelióza 4.9/5 (30)

Bolest kloubů může zavinit i borelióza„Bolesti kloubů přišly z ničeho nic a nic mi nepomáhá“, je častým sdělením lidí postižených bolestmi kloubů za nimiž stojí prodělaná lymeská borelióza. O této nebezpečné a kvalitu života poškozující chorobě víme velmi málo. Je to multisystémové infekční onemocnění způsobené spirochetou Borrelia burgdoferi.

Pamatujte: Toto onemocnění přenášejí nejenom klíšťata, ale i ostatní bodavý či krev sající hmyz. Zamoření klíšťat v Česku je 30 %ní, v USA až 80 %ní. První kožní příznaky se mohou po týdnech, měsících či letech projevit neurologickým, kloubním, srdečním nebo jiným postižením. Onemocnění lymeskou boreliózou má tři stadia, mezi kterými bývá různě dlouhé období zdánlivého klidu.

Stádia boreliózy

1. stadium – se projeví za 3 až 30 dní v místě přisátí klíštěte nebo kousnutí hmyzem začervenáním kůže o velikosti nejméně 5 cm v průměru. Většinou nesvědí ani nebolí, šíří se do okolí a v centru bledne. Někdy se projevují příznaky „letní chřipky“ – zvýšené teploty, bolesti svalů, kloubů, únava, bolesti hlavy, ztuhnutí šíje. V tamto stadiu je třeba navštívit lékaře, upozornit jej na možnost onemocnění lymeskou boreliózou. Lékař pak nasadí léčbu antibiotiky, která je v tomto stadiu účinná, ale i tak by měla následovat další přírodní léčba vedoucí ke zvýšení imunity.

2. stadium – po období klidu, které trvá několik týdnů až měsíců se mohou objevit nové příznaky, které jsou způsobené rozsevem borelií krevní cestou. Nejčastější jsou nervové příznaky s postižením kořenů míchy nebo hlavových nervů. Téměř typickým příznakem je oboustranná obrna lícního nervu. Pro toto stadium jsou také typické bolesti kloubů bez otoku. Bolest se projevuje v jednom nebo více kloubech současně a trvá několik hodin až několik dní. Přítomnost borelií v organismu může zapříčinit zánětlivé změny v kloubech a také v dalších orgánech, např. srdci, játrech, ledvinách nebo v oku. Postižení očí a očního nervu se projevuje rozmazaným mlhavým viděním, zvláště pak po fyzické zátěži. např. chůzi.

3. stadium – může být pokračováním 2. stadia nebo se objeví po několika měsících až letech. Nejčastěji jsou postiženy klouby, kůže – ekzémy, nervový systém, zažívací systém. Pro toto stadium je typické postižení jednoho velkého kloubu jako je koleno, kyčel, loket nebo rameno. Chronické neurologické poškození se může objevit po několika letech latentního stadia s příznaky klinicky podobnými roztroušené skleróze nebo psychickými projevy jako jsou poruchy spánku, snížená schopnost koncentrace, depresivní stavy či chronický únavový syndrom. Za těmito problémy je velmi často postižení sleziny, což je orgán, kterému tradiční čínská medicína, ale i sv. Hildegarda připisují klíčový význam pro zdraví celého organismu, neboť slezina je důležitým orgánem pro imunitu. Při postižení sleziny ztrácejí končetiny sílu a pohyblivost, objevují se bolesti palců u nohou, svalstvo ochabuje, chřadne a ubývá. Objevují se bolesti v oblasti žeber, hrudní a krční páteře. Rty jsou bledé, povadlé, suché a pociťujeme sníženou chuť k jídlu. Zvyšuje se tvorba slin, které jsou husté a mohou i samovolně vytékat z úst. Při současném narušení rovnováhy na dráze sleziny a srdce dochází ke zhoršení myšlení a k dalším psychickým potížím.

Sponzorováno

V hloubi duše se člověk cítí opuštěný, nemilován a ztrácí radost ze života a vůli ke každodennímu boji s běžnými životními problémy. Právě ztráta radosti ze života je projevem oslabené imunity. Právě posilování imunity je nejlepší prevencí lymeské boreliózy. Ale co dělat, když už se člověk nachází ve druhém či třetím stadiu boreliózy? V tomto případě je třeba využít všech možností přírodní léčby, které nabízí alternativní medicína, čínská medicína, ayurvéda či sv. Hildedarda.

Očistná kůra

Je třeba absolvovat očistnou kúru a pročistit celý organismus (např. Univerzální čistící čaj Popov), posilovat imunitní systém IMUNITIN® – kobylí mléko, Echinacea, Astragalus, vitamín C + zinek, posilovat nervový systém (vitamíny B, hořčík, lecithin, třezalka), posilovat slezinu (žen-šen, masáže shiatsu, reflexní masáž rukou, teplá jídla atd.) a vyživovat a chránit klouby.

V případě postižení kloubů boreliózou je vhodné užívat přípravky Geladrink® Artrodiet® pro snížení hladiny homocysteinu a pro posílení jater a také Geladrink® Fast, který jako jediný přípravek obsahuje Boswellin®. Boswellin® je látka, která obsahuje extrakt z kůry stromu Boswellia Serrata s vysokým obsahem boswellových kyselin. Boswellia Serrata je velký rozvětvený strom s opadavým listím, který roste v suchých kopcovitých částech Indie. Pryskyřice kaučukovitého charakteru, v místním jazyce známá jako „Salai guggal“, je v ayurvédě užívána pro léčbu dýchacích onemocnění, jaterních poruch a revmatismu. Rovněž v evropské medicíně je Boswellin® podáván k potlačení revmatických a zánětlivých chorob.

Léčebné účinky extraktu ze stromu Boswellia Serrata jsou připisovány boswellovým kyselinám, které inhibují dva prozánětlivé enzymy. Boswellin® zmírňuje ranní ztuhlost a zvyšuje pohyblivost kloubů. Potlačuje proliferaci tkání při zánětu a zabraňuje odbourávání pojivových tkání. Zlepšuje krevní zásobení zánětem postižených oblastí a zvyšuje obnovu lokálních krevních cév poškozených zánětem. Boswellové kyseliny otevírají kolaterální cévy (alternativní krevní zásobení specifických částí těla), aby zajistily dostatečné krevní zásobení kloubů poškozovaných artrózou. Nekyselinová část extraktu Boswellinu® má protibolestivé a sedativní účinky.

Cviky proti bolesti páteře a velkých kloubů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Bolest kloubů může zavinit i borelióza”

  1. […] Bolesti kloubů, záněty kloubů […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva