Sponzorováno

Uděláte cokoli, abyste zhubli? Dáte si našít i náplast na jazyk? 4.75/5 (8)

Uděláte cokoli, abyste zhubli? Dáte si našít i náplast na jazyk?Dvě ženy si vyzkoušeli extrémní dietní metodu. Na jazyk jim lékaři našili náplast ve velikosti poštovní známky. Jaký byl výsledek? Marlene Beltranová (20 let) a Lysander Lanuzaová (27 let) si přiznaly, že nedokážou ovládat své chutě.

Plastičtí chirurgové jim tedy během desetiminutového zákroku přišili na jazyky náplasti. Důsledkem byly tak silné bolesti, že majitelky jazyků dokázaly přijímat pouze tekutou stravu, což představovalo asi 800 kalorií denně.

Hubnutí bolestí

Lysander, která vážila před operací 90 kilogramů, si po operaci stěžovala: „Necítím jazyk“. Necitlivost pokračovala, dokud nevyprchalo anestetikum.

Sponzorováno

Pak se kvůli bolestem opravdu nedalo konzumovat nic jiného než tekutiny. Marlene, která začala na 76 kilogramech, konečně dokázala vzdorovat své zálibě v rychlých občerstveních, ale po zákroku s utrpením nedokázala zůstat ani v jedné místnosti s večeřící rodinou.
Mladé ženy se rozhodly podstoupit netypický zákrok a zhubly. Otázkou je, zda jim to vydrží.

Po 30 dnech ženám náplasti odstranili. Přes bolest a nepohodlí se jim podařilo zhubnout. Lysander deset kilo a Marlen osm. „Jsem nadšená, když vidím, jak to dopadlo“ říká Marlen při pohledu na sebe v zrcadle v úzkých džínách, které na sobě neměla čtyři roky.

Zkusili byste to?

Podle studie doktora Nikolase Chugaya jeho pacientky shodili v průměru 8 kilogramů za 30 dní, a udrželi si hubnutí po dobu osmi měsíců. Metoda zatím není kvůli nedostatku údajů schválena.

Dr. Robert Huizenga, odborník na hubnutí, má na tuto metodu kritický názor: „Je to primitivní přístup. Dalo by se najmout někoho, kdo vám bude držet zbraň u hlavy a hrozit, že vystřelí pokaždé, když jíte. Představte si, že máte tuto náplast a pokaždé, když si dáte sousto pevné stravy, ucítíte bodavou bolest a nevíte, jaké jsou dlouhodobé důsledky.“ A nezapomínejte na jojo efekt, který se dostaví, pokud někdo rychle výrazně zhubne.

Sponzorováno

Foto: Dailymail.co.uk

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva