Sponzorováno

Zdravé důvody, proč se těšit z příchodu jara 4.89/5 (9)

Zdravé důvody, proč se těšit z příchodu jaraDepresivní, tmavá a zejména přímo nekonečná zima je pryč a přichází jaro as ním slunce, optimismus a nové možnosti jak žít zdravěji a tedy být i šťastnější. Podívejte se, jaké zdravotní benefity toto u mnoha nejoblíbenější roční období přináší.

Více světla

Přes zimu, a zejména takovou, jakou mají za sebou obyvatelé střední Evropy, tělu chybí vitamín D, který produkuje díky slunečnímu světlu. Jeho nedostatek přitom ohrožuje kosti i imunitu.

Jaro a více slunečního světla jdou ruku v ruce, ale když shodíte kabát, zároveň nesmíme zapomenout na ochranu pokožky krémy, protože je po zimě velmi citlivá. Nebojte se, o vitamin D proto nepřijdete a zároveň se ochráníte před rakovinou kůže. Pokožka si totiž každé spálení pamatuje, především u dětí. Slunce je také lékem na sezónní depresi, která souvisí s tmavými, sychravo zimními dny.

Sponzorováno

Více času venku

První sluneční paprsky a vyšší teploty mnoho lidí vyženou ven. Pokud se i na vzduchu nevěnujete sportu, stále je to pro vaše zdraví prospěšné. Čas strávený venku znamená méně stresu, a tedy i lepší zdravotní stav včetně nižšího krevního tlaku. Například takový pobyt v přírodě, který ani nemusí být spojen s fyzickou aktivitou, z vás vyžene stres a skvěle si navíc odpočinete.

Chuť hýbat se

Během chladných, depresivních dní se vám asi na brusle, kolo či do běžeckých tenisek asi moc nechtělo. Jaro je na pohyb venku ideální – ani příliš zima, ani příliš teplo, proto je třeba ji využít, dokud z vás horka zase nevyženou chuť hýbat se.

Sezóna ovoce a zeleniny

Po zimě, během níž jsme byli odkázáni většinou na importované ovoce a zeleninu ze supermarketů, je tu konečně jaro a s ním množství čerstvých potravin. Zamiřte na trh a po svátcích plných těžkých dobrot změňte styl vaření – vždyť je tu sezóna čerstvé ředkvičky, jarní cibulky, hlávkového salátu, pažitky, chřestu, hrášku, jahod či rebarbory​​.

Jarní úklid prospěje i zdraví

Sponzorováno

Je to sice mnohem nudnější druh pohybu než sportování, ale také se počítá – každou půlhodinu spálíte kolem 80 kilokalorií. Zároveň se zbavíte bakterií, plísně či prachu ve vašem domově, autě nebo kanceláři, což je prevencí před nemocemi a alergiemi.

Co si ještě přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva