Cvičení při osteoporóze 4.8/5 (10)

Sponzorováno

Osteoporóza může být po mnoho let pouze tichým a nenápadným společníkem. Postupné řídnutí našich kostí má za následek menší odolnost vůči mechanickému násilí. Kost se snadněji zlomí. Projeví se tak často až ve chvíli, kdy už je jen velmi obtížně léčebně ovlivnitelná.

Nejčastěji dochází ke zlomeninám krčku stehenní kosti, zlomeninám zápěstí a hrudních nebo bederních obratlů. Zlomeniny mohou být i poměrně drobné. Projevují se zejména na páteři postupným sesedáním obratlových těl. Nemusí Vám pak způsobovat náhlou bolest, ale spíše jen neurčité pobolívání v zádech.

Sponzorováno

ČTĚTE: Co jíst před a po cvičení? a také se podívejte na starodávný lék na osteoporózu.

Zkuste vhodné cvičení při osteoporóze

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Bez komentáře u článku “Cvičení při osteoporóze”

  1. […] zdravotních komplikací je ale vhodnější neriskovat. Pokud trpíte osteoporózou (čtěte: co cvičit při osteoporóze), můžete si přivodit velmi nepříjemné zlomeniny. Stejně se bruslím vyvarujte v případě, […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva