Sponzorováno

Sedm druhů bolesti, které radši neignorujte 4.82/5 (11)

Sedm druhů bolesti, které radši neignorujteObvykle bolest hlavy či břicha nic neznamená, možná jste jen málo pili nebo příliš jedli. Ale někdy vám tělo bolestí signalizuje jistý problém a je ve vašem zájmu umět ji ‚dešifrovat‘. Zpozornět je třeba tehdy, když bolest přijde náhle, trvá déle než jindy nebo je bolest prostě jiná.

Pulzující bolest zubu

Pravděpodobně máte poškozený nerv, co souvisí s nedalekým zubním kazem. Pokud co nejrychleji nedojdete k zubaři, bakterie nacházející se ve vašich ústech napadnou nerv a mohou se rozšířit do celého těla. Pokud již je infikován, kořenový kanálek ​​vám budou muset vyčistit.

Ostrá bolest v boku

Pokud se k ní přidá nevolnost a zvýšená teplota, možná máte problém se slepým střevem. U žen je také možná cysta na vaječníku, která většinou zmizí sama od sebe, ale pokud praskne, způsobuje právě takovou nesnesitelnou bolest. V obou případech samozřejmě třeba co nejrychleji jít do nemocnice, kde vás čeká operace.

Sponzorováno

Prudká bolest hlavy

Samozřejmě, může jít pouze o migrénu. Je třeba si však dát pozor, pokud náhlou a mimořádně prudkou bolest hlavy nedoprovázejí další typické migrenózní symptomy jako nevolnost a citlivé vnímání světla nebo zvuku či vidění aury. Taková bolest totiž může signalizovat mozkovou výduť, která je mimořádně nebezpečná, pokud praskne.

Bolest hrudníku

Jak vysvětluje kardiolog Arthur Agatston, kdyby pacienti lépe rozuměli, co jim chce srdce říct, ušetřili by si zbytečné obavy. Podle něj především ženy dokážou snadněji rozeznat, zda se opravdu blíží infarkt, protože se u nich projevuje více symptomů než u mužů. Pokud déle pociťujete chronickou bolest hrudníku, těžko se vám dýchá a ve vrchní části těla cítíte bolest, jakou jste dosud nezažili, měli byste okamžitě navštívit lékaře.

Dlouhodobá bolest břicha provázená nadýmáním

Pokud máte tyto symptomy denně více než tři týdny a předtím jste se s podobnými problémy nesetkali, v nejhorším případě může jít o rakovinu vaječníků. Právě bolest břicha a nadýmání jsou jedněmi z prvních příznaků tohoto onemocnění. Spolu s nimi je to i nechuť k jídlu, takže pokud toto všechno na sobě dlouhodobě pozorujete, je čas pro jistotu zajít ke gynekologovi.

Bolest zad s mravenčením prstů na nohou

Pokud vám nepomohou léky proti bolesti, zamiřte k ortopedovi. Jedna z plotýnek totiž možná tlačí na nerv, což bez lékařské péče může skončit trvalým poškozením nervu.

Bolest nohy s otokem

Sponzorováno

Pokud je například vaše lýtko na jednom místě velmi citlivé, oteklé, červené nebo horké, možná to zapříčinila krevní sraženina. Nemasírujte ho a nepokoušejte se bolest „absolvovat“. Sraženina se totiž může dostat například do plic a způsobit problémy. Raději jděte k lékaři a pokud se tato diagnóza potvrdí, předepíše vám léky na ředění krve.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva