Sponzorováno

Cviky na potlačení bolesti krční páteře 4.81/5 (31)

Cviky na potlačení bolesti krční páteřeZasáhne vás často vystřelující bolest do krku, hlavy a mezi lopatky? Jak těmto stavům předcházet? Vyzkoušejte sestavu následujících cviků. Sedavé zaměstnání, špatné držení těla během dne. To jsou nejčastější příčiny nepříjemné bolesti krční páteře, která dokáže pořádně znepříjemnit život. Jak těmto bolestem předcházet? Zkuste si pomoci následujícími cviky.

První cvik

Sedněte si na židli. Nohy pokrčte na šířku boků a mějte celá chodidla na zemi. Narovnejte záda a vytahujte se ke stropu. Zasuňte bradu tak, jako kdybyste ji chtěli dostat do úrovně s rameny. Potom uvolněte ramena a přitáhněte je spolu s lopatkami dozadu k páteři. Ruce nechte vedle těla a mírně je přitahujte směrem k zemi. Stáhněte břišní svaly. V této poloze se snažte chvíli setrvat a volně dýchejte.

Sponzorováno

Druhý cvik

Setrvejte v předchozí poloze. Při nádechu vytáhněte ramena směrem k uším a následně při výdechu uvolněte a spolu s rukama jejich táhněte dolů, jakoby jste se chtěli dotknout konečky prstů země. V této poloze vydržte několik sekund.

Třetí cvik

Udržujte polohu jako při prvním cviku. Otočte hlavu a podívejte se na jedno rameno. Nadechněte se a při výdechu dělejte půlkruh bradou po hrudníku a podívejte se na druhé rameno. Střídejte strany. Při pohybu budete cítit mírný tah šíje. Pokud vás zasáhne prudká bolest, raději přestaňte cvičit.

Čtvrtý cvik

Horní končetiny jemně upažte, na jedné otočte ruku malíčkem nahoru a na tu se podívejte. Druhá horní končetina je otočena malíčkem dolů. Ramena mějte uvolněné. Nadechněte se a při výdechu otáčejte současně obě horní končetiny a hlavu tak, aby se malíčky a hlava vystřídaly.

TIP: Jak předejít bolestem krční páteře?

VIDEO: Cviky proti bolesti krční páteře

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva