Sponzorováno

Koriandr a jeho účinky na naše zdraví 4.88/5 (17)

Koriandrová semínka

Koriandrová semínka

Během sychravých podzimních dnů vás určitě zahřeje teplé víno ​​se semínky koriandru. Za vyzkoušení však určitě stojí i jiné recepty s touto bylinkou.
Když chcete ochutnat nejkvalitnější koriandr, sežeňte si ten pravý z Indie. Pěstuje se však po celém světě. Rozpoznáte ho podle rostliny, která má výšku asi 50 cm. Jeho účinky nezpochybňovali již staří Egypťané. Mnozí filosofové a starověcí léčitelé používali koriandr jako zázračný lék. Jde o velmi aromatické koření, má sladkou až pikantní chuť. Nelekejte se, můžete občas ucítit v jeho chuti i skořici.

Koriandr na nadýmání i při slabosti

Pokud máte problémy s nadýmáním, rozhodně si posypte jídlo právě koriandrem. Působí uklidňujíce při křečích střev i žaludku. Pokud máte málo žaludečních šťáv, vše vám vynahradí koriandr.

Čínská a indická medicína ho doporučuje při stavech slabosti, zvláště při rekonvalescenci. Má také příznivé účinky na nervovou soustavu. Pozitivně působí při migréně. Pokud máte problémy se studem na veřejnosti, s ostýchavostí, věřte či ne, ale koriandr vám pomůže zbavit se i trémy a studu.
Jako kulturní bylinka se koriandr vzpomíná už v egyptských papyrech, arabských pohádkách a také v Bibli, kde se porovnává s manou. Jeho zralé dvojnažky byly dříve známé jako léčivo než jako koření.

Do severní Evropy přivezli koriandr Římané, který ho s kmínem a octem používali ke kořenění masa. Ve středověku se používal do nápojů lásky jako afrodiziakum.

Sponzorováno

Sběr a účinky koriandru

Předmětem sběru jsou plody. Prospívá při střevních problémech. V lidovém léčitelství se používá koriandr i proti střevním parazitům, na povzbuzení chuti k jídlu, jako mírné sedativum. Především je to však koření.

Koriandrová semínka – ELIXÍR LÁSKY

Na rozpálení touhy nejvíce zabírají koliandrová semínka. Rozbitá semínka smícháme s horkým vínem a přidáme další léčivé kořeninové dobroty – skořici a zázvor. Tento nápoj rozehřeje tělo do poslední buňky. Na udržení formy se doporučuje koriandr používat i v kuchyni. Rozemletá ​​semínka se používají jako koření, v severní Evropě je přidávají do ginu. Čerstvé lístky dochutí saláty a polévky.

Koriandr pomůže vyléčit zánět močových cest

Stačí jím ochutit vepřové, drůbež, ale i kompoty či sladkosti. Koriandrové koláčky se používaly ještě před objevením antibiotik. Koriandr je opravdu všestranný, pomůže při různých zdravotních problémech. Jeho konzumace brání nadýmání, křečím a je účinnou prevencí proti zánětu močových cest. Kromě toho dokáže zbavit i nechutenství, migrény a úspěšně snižuje intenzitu pocení.

Koriandrovým odvarem vyléčíte i průjem. Stačí zalít pár semínek hrnkem vařící vody, louhovat pět minut a podávat třikrát denně před jídlem.

Sponzorováno

A co vy? Jak používáte koriandr vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A co si ještě o koriandru přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva