Zdravá výživa nejen ve zdravé výživě 4.83/5 (18)

Sponzorováno

Zdravé potraviny můžete koupit i v supermarketu, nejen ve specializované prodejně.

Zdravé potraviny můžete koupit i v supermarketu, nejen ve specializované prodejně.

Pokud se rozhodnete začít s hubnutím, budete řešit, co, kdy a jak si připravovat k jídlu. Jakmile budete mít nějakou představu o zdravějším jídelníčku, začnete se ptát, kde jednotlivé suroviny vlastně sehnat.

Jestliže jste běžní zákazníci obyčejných supermarketů a obchodů s klasickými potravinami, možná vás bude trochu děsit, že budete muset najednou kvůli hubnutí navštěvovat pouze prodejny se zdravou výživou. Ale věřte, není tomu tak.

Prodejny zdravé výživy pomohou

V prodejnách se zdravou výživou samozřejmě najdete téměř vše, co budete pro změnu stravovacích návyků potřebovat. Koupíte zde bulgur, tofu, pohanku i nejrůznější zeleninové pomazánky. Naleznete tady i mnoho zdravých sladkostí a pamlsků. Navíc v těchto prodejnách často bývají prodavači, kteří nabízenému sortimentu skutečně rozumějí a kteří vám, pokud budete tápat, poskytnou cenné rady.

Zdravá strava z normálního obchodu

Ne že by byla prodejna zdravé výživy obchodem nenormálním, jen je, řekněme si to upřímně, krámkem, se kterých se setkáváme mnohdy jen okrajově, do kterého musíme dojíždět, případně který v naší obci vůbec neexistuje. Co tedy teď, když mám do obchodu se zdravou výživou daleko, nevejdu se tam s kočárkem nebo v mém městě vůbec není? Nemohu tedy začít hubnout a zdravě se stravovat? Naopak, můžete. A úplně s klidem.

Stačí zajít do klasické samoobsluhy, obchodu s potravinami, supermarketu nebo hypermarketu. Samozřejmě platí, že čím je obchod větší, tím pestřejší sortiment vám může nabídnout. Ve větších obchodech se určitě podívejte po speciálních odděleních a koutcích se zdravou výživou. Najdete v nich často potraviny pro diabetiky, potraviny vhodné pro další diety i výrobky, které se obecně řadí mezi zdravou výživu. V takových koutcích pak uvidíte bio výrobky, pohanku, sóju, špaldovou, žitnou, kukuřičnou mouku a mnoho dalšího.

Sponzorováno

Zdravá výživa mezi nezdravými potravinami

Kromě speciálních koutků se dají zdravější potraviny běžně nalézt i mezi těmi nezdravými. Mezi sýry a jogurty uvidíte tofu uzené, marinované i přírodní, tempeh a další zboží. V oddělení pečiva zas třeba kukuřičnou strouhanku. Mezi kávou naleznete Vitakávu i Caro a mnoho dalších směsí. V oddělení těstovin si kromě běžných kolínek a špaget budete moci vybrat i těstoviny celozrnné – žitné, špaldové, pohankové a jiné.

Zajímavé zpestření pro vaše zdravé stravování budou znamenat i suroviny získané z oddělení mezinárodní kuchyně. Můžete se inspirovat japonskou, mexickou nebo třeba italskou. A vyberte si jen to zdravé z těchto kuchyní – neberte smažené.

Jdeme najisto

Denně pak můžete vybírat potraviny z oddělení ovoce, zeleniny, pečiva i mléčných výrobků. Pokud se budete řídit zásadami zdravého stravování, vyberete si vždy to pravé pro vaše hubnutí. Nebojte se zkoušet nové druhy ovoce a zeleniny, na internetu najdete dost návodů k jejich zužitkování a úpravě. V supermarketech najdete i celozrnné či vícezrnné pečivo. Bílý jogurt a 30% sýr také koupíte absolutně všude.

Zdravá strava rozhodně není jen zdravá výživa, tedy prodejna se zdravou výživou. Pokud se pořádně rozhlédnete, zjistíte, že zdravě jíst můžete i z potravin zakoupených v běžném supermarketu. Sortiment může být omezený, ale jinak platí, že nakupovat zdravé potraviny dnes můžete skoro všude. Je to opravdu tak.

Sponzorováno

A co vy? Nakupujete zdravé potraviny i v supermarketu?

Co si o zdravé výživě ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva