Vzdejte se cigaret – důvody, které nesouvisí s plícemi 4.82/5 (22)

Sponzorováno

Kuřáci se často milovaných cigaret odmítají vzdát navzdory zdravotním argumentem, protože je všechny donekonečna omílané hrozby o rakovině plic už unavují a připadají vám příliš nereálné.

My vám však přinášíme několik důvodů, proč vykouřit svou rozlučkovou cigaretu, které změní váš život okamžitě a nejsou jen nějakou vzdálenou hrozbou.

Menší nervozita

V první řadě budete méně nervózní. Kuřáci si často myslí, že právě díky cigaretám jsou klidnější a méně jejich ničí stres. Nedávná studie přitom ukázala, že méně nervózní jsou právě ti lidé, kteří přestali kouřit. Ti, kterým se přestat nedaří, jsou naopak z dlouhodobého hlediska nervóznější.

Lepší zuby

Poděkují se vám i vaše ústa. Bez cigaret výrazně ubudou problémy s porouchanými zuby či zničenými dásněmi, nemluvě o zákeřné rakovině ústní dutiny. Jistá studie prokázala, že u kuřáků existuje dvojnásobné riziko problémů týkajících se úst, zubů či dásní, než u těch, kteří nikdy nekouřili.

Kvalitnější sexuální život

Dalším obrovským plusem je zlepšení vašeho sexuálního života. Je totiž dokázáno, že kouření snižuje chuť na sex u mužů iu žen. Sexuální apetit přímo ničí nikotin – je jedno, jakým způsobem se do vašeho těla dostal. A pánové, je tu další skutečnost, která by vás mohla zajímat. Bez cigaret vás totiž čeká kvalitnější a mnohem rychlejší erekce.

Lepší pokožka těla

Utrácíte množství peněz na krémy, které vám mají zajistit delší mládí? Mnohem účinnější je přestat s cigaretami. Stačí trochu Google a prohlédnout si fotografie lidí, kterým cigarety pokožku za pár let zcela zničili.

Pokud netoužíte vypadat o několik let starší pro povislá pokožku nažloutlé barvy s vráskami kolem úst, je čas přestat. Neobstojí ani výmluva, že už je pozdě – jak tvrdí Americká společnost estetické plastické chirurgie, stačí jeden a půl měsíce bez cigaret a vaše pokožka bude vypadat lépe.

Sponzorováno

Mnoho dalších důvodů…

Nadměrné vypadávání vlasů lze také připsat kouření. Platí to především u mužů, u kterých kouření podporuje tvorbu typických koutů, au těch, kteří kouří alespoň 20 cigaret denně. A pokud s kouřením zkombinujete alkohol, stres a genetickou predispozici, s vlasy se můžete rozloučit ještě dříve.

Další výzkum ukázal, že kuřáci byli nejšťastnější právě v období, kdy s cigaretami skoncovali. Mnozí nevydrželi as kouřením znovu začali, ale jejich nálada se paradoxně zhoršila. Dokonce se často cítili ještě hůř než před svou kuřácké pauzou.

Nemůžeme nezmínit jednu dokola opakovanou skutečnost – kuřáci opravdu žijí v průměru kratší. Statistika je neúprosná, čím více kouříte, tím dřívější smrt vám hrozí. Výzkumníci také zjistili, že ti, kteří s cigaretami skoncují ještě dříve, než dosáhnou střední věk, si život prodlouží v průměru o deset let.

Zahodit poslední krabičku cigaret třeba i tehdy, když se pokoušíte o miminko. U kuřaček je totiž o 60 procent vyšší riziko neplodnosti a kouření souvisí i se spontánními potraty.

Nefunguje ani kombinace kuřák a zároveň labužník, protože cigarety degenerují chuťové buňky.

Také jste zřejmě netušili, že kuřáci mají malý „bonus“, když je trápí rýma – bývá totiž horší než u nekuřáků. Jejich imunitní systém totiž reaguje přehnaně a vůbec nebojuje proti tomu, čemu by měl.

A na závěr nezanedbatelná maličkost – pokud s cigaretami skočíte, ušetříte opravdu hodně peněz. Jelikož jsou stále dražší, stát se nekuřákem skutečně stojí za uvážení.

TIP: Přečtěte si jak na zdravé plíce

VIDEO: Jak přestat kouřit?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva