Sponzorováno

Těmito cviky zabráníte zranění při běhání 4.88/5 (8)

Běh je skvělé kardio cvičení. Pravidelní běžci mohou dosvědčit, že může být návykový a poslední věc, kterou chceme, je přivodit si při běhu zranění, které nás vyřadí z provozu. Tyto čtyři cvičení třikrát týdně vám pomohou zabránit zranění.

1. Výpady

1cvikPostavte se a rozkročte nohy. Dělejte výpady přesně podle obrázku. Hlídejte si, aby Vaše kolena měla při výpadu pravý úhel 90 stupňů. Ruce mějte stále vbok. Zkuste 15 těchto výpadů pro každou nohu.

TIP: Běháte? Posilněte si kolena

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Protahování na všech čtyřech

2cvikZačněte na všech 4, ruce mějte pod rameny a kolena pod boky (klínem). Zvedejte ruku a narovnávejte koleno jako je tomu na obrázku. Když zvedáte levou nohu, tak zvedněte součastně pravou ruku a naopak. Opět si udělejte cvik po 15ti opakováních.

Sponzorováno

 

3. Cvik zvedající se most

3cvikLehněte si na záda. Ruce dejte podél těla. Zvedejte pánev nahoru a dolů tak, jak je tomu na obrázku. Opět si střihněte 15 opakování.

 

 

 

 

4. Menší kliky

4cvikZačněte položením na zem dle obrázku a ruce pokrčte k ramenům. Zvedejte se na loktech v pravidelných intervalech. Vydržte 40-60 vteřin.

Co si dále přečíst?

 

 

 

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Health.com

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva