Sponzorováno

Su Jok – když semínka pomáhají léčit 5/5 (5)

Mapa orgánů dle Su Jok...

Mapa orgánů dle Su Jok…

Trápí vás bolesti hlavy, ale tabletky odmítáte? Inspirujte se moudrostí předků a využijte sílu fazolí, pohanky či kukuřice. Su Jok je univerzální diagnostická a léčebná metoda, která zmírňuje bolest, pomáhá při úrazech, akutních i chronických onemocněních.

Léčivá síla Su Jok

Nahmatali jste si někdy v dlani nebo na chodidle bolestivý bod? Pokud se něco v těle pokazí, na památku nám zůstane na těle místo, které po stisknutí bolí. Je to vlastně projekce organismu na konkrétní body a dráhy na rukou a nohou.

Lidská noha a ruka jsou zmenšené mapy našeho těla. Právě z tohoto poznatku vychází korejská diagnostická a léčebná metoda Su Jok, což v překladu znamená ruka-noha. Jejím autorem je jihokorejský vědec Park Jae Woo.

Podívejte se na obrázek u článku a uvidíte mapu našeho těla na rukou a nohou.

Systém podobnosti – to je Su Jok

Tělo má trup a pět vystupujících částí – hlavu s krkem a čtyři končetiny. Ruka má dlaň a pět vystupujících částí – palec a čtyři prsty. Hlava směřuje na jednu stranu, končetiny na opačnou. Na dlani je palec stranou od ostatních prstů. Horní i dolní končetiny mají tři články a tři velké klouby, stejně i prsty. Hlava a krk, stejně jako palec, tvoří dvoučlánkové soustavu. Palec, podobně jako hlava, je nejaktivnější a nejvýznamnější. Nejdéle, vnitřní prsty ruky (prostředníček a prsteníček) jsou projekcí nohy, okrajové a kratší prsty (ukazováček a malíček) jsou projekcí rukou.

Podle učení Su Jok se patologické změny v našem těle promítají do příslušných bodů na končetinách. Tyto body jsou bolestivé, mají jinou teplotu, bývají na nich skvrny či bradavice. Při jejich ošetření se odesílá informace poškozenému orgánu, aby normalizoval činnost.

Body vám terapeut vyhledá diagnostickou tyčinkou, kterou tlačí na bříška prstů. Jak to funguje? Vysvětlíme si to na bříšku palce, který odpovídá hlavě. Měkká část je obličejová, oblast nehtu je záhlaví, boky posledního článku patří spánkové oblasti hlavy. Není to však tak jednoduché. Bolest ve spánkové oblasti mohou způsobovat také problémy se žlučníkem a proto je třeba stimulovat i bod na ruce, který odpovídá tomuto orgánu.

Semínka jako lék

Body se masírují – stimulují válečkem, ale také přikládáním semen rostlin, které mají bioenergetický účinek. Na články prstů se přilepují leukoplastí.

Sponzorováno

Velikost a typ semen závisí na „poškozeném“ orgánu, na který chceme působit. Fazole připomíná ledvinu, semeno kaliny se podobá na srdce, zrnko pepře na lidské oko. Vlašský ořech, který má tvar mozkových hemisfér, pomáhá při problémech hlavy. Kukuřicí se dává do pořádku žlučník, kaštanem játra, slinivka břišní se léčí hroznovým jadérko, plíce lněnými semínky. Pohanka se podobá páteři, kmín na tlusté střevo, rýže se používá při problémech s plícemi a jadérka z jablek při poruchách peristatiku.

Když to pálí a bolí, je to dobře

Semínka stáhnou bolest z postiženého orgánu. Stačí si každé čtyři hodiny postižené místo pod náplastí namasírovat. Pocit tepla, svědění, píchání, či dokonce bolest jsou signály, že přírodní síla semen působí na aktivní body. Občas se stane, že místo hlavy vás začne bolet prst. Avšak jen do chvíle, dokud se použité semínko neodstraní. Pak bolest ustoupí, až úplně zmizí. Negativní energie, kterou semínko vytahuje z těla, je někdy tak silná, že praskne nebo začne klíčit.

Body na ruce se stimulují 24 hodin, pak se musí náplast odlepit, neboť semínko ztrácí energii. Délka léčby závisí na problému – trvá den, dva, nebo týden. S náplastí můžete pracovat i mýt se.

Kdy So Juk pomáhá?

So Juk pomáhá při:

  • revmatu
  • astmatu
  • vysokém a nízkém krevním tlaku
  • problémech s ledvinami
  • obezitě
  • migréně
  • nespavosti
  • depresi
  • menstruačních potížích

Pomůže i Su Jok prstýnek

Tento pružný prsten slouží ke tlakové stimulaci těchto bodů za účelem efektivní prevence různých onemocnění. Při masáži prstů dochází k působení na lymfatický systém, organismus je tonizován, zvyšuje se kapacita energie. Navíc je to velmi příjemné.

Doporučujeme všem, kteří pracují s prsty (v administrativě – práce na počítači, při hře na hudební nástroje, ale i třeba chirurgům). Masáž prstýnkem SU JOK můžeme provádět každý den, libovolně dlouho.

Masáž:
palce ovlivňuje plíce a dýchací funkce
ukazováku – regulace a stimulace tlustého střeva a jeho funkce
prostředníku – oběh krve a energie, reprodukční funkce, proti bolesti hlavy, zlepšování paměti, odstraňuje pocit z přepracovanosti
prsteníku – zlepšuje stav pohybového aparátu a jeho stimulaci, výměna (metabolismus) energie a tepla
malíčku – proti bolestem v krajině srdeční, arytmii, ovlivňuje tenké střevo a jeho funkce.

VIDEO: O Su Jok

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva