Sponzorováno

Jak vás v autě pomáhají chránit bezpečnostní systémy 4.75/5 (4)

Přemýšleli jste někdy nad tím, co znamenají všechny ty neznámé názvy a zkratky u nabídek vozů? V čem je pro vás důležitý Front Assist nebo jak vám pomůže na cestách prediktivní tempomat? V našem článku vám vysvětlíme, jak vás na cestách pomáhají chránit některé z bezpečnostních systémů, které můžete najít ve vozech ŠKODA.

Front Assist

Tento bezpečnostní systém vám hlídá odstup od vozu před vámi. Pokud vyhodnotí na základě rychlosti vozů a vzdálenosti, že by vám mohla hrozit srážka, upozorní vás. Nejnovější modely umí takto sledovat i okolní kola, chodce nebo zaparkované vozy a výrazně tak snižuje pravděpodobnost srážky.

Asistent udržování jízdního pruhu

Podobně umí vozy sledovat také jízdní pruhy a v případě, že vůz vyhodnotí, že bez řidičova úmyslu auto vyjíždí z pruhu a mohlo by způsobit nehodu, řidiče upozorní nebo jemně zasáhne do řízení a směr upraví. Některé modely bývají vybaveny také systémem adaptivního vedení v pruhu, který na pokyn řidiče udržuje vůz ve stejné pozici v rámci jízdního pruhu.

TIP: Pokud hledáte nový vůz, doporučujeme se zaměřit na nové nebo i ojeté vozy ŠKODA, které jsou dlouhodobě díky bezpečnostním a asistenčním systémům hodnoceny jako jedny z nejbezpečnějších.

Vozy ŠKODA jsou díky bezpečnostním systémům velmi bezpečné.

Vozy ŠKODA jsou díky bezpečnostním systémům velmi bezpečné.

 

Asistent při jízdě v koloně

Jízda v kolonách bývá dlouhá a únavná, řidič tak při popojíždění snadno ztratí pozornost a může ohrožovat sebe i ostatní. Tento asistent vám proto pomáhá vůz rozjet a zabrzdit dle okolní dopravy a zároveň ho držet v jízdním pruhu.

Adaptivní tempomat

Tento systém usnadňuje jízdu na delších trasách, na nichž potřebujete jet delší dobu stejnou rychlostí. Hodí se pro jízdu na dálnici nebo i ve městě, když chcete dodržovat předepsanou rychlost. Vaší bezpečnosti pomůže především tempomat vybavený prediktivní funkcí, který umí upravovat rychlost auta také na základě navigace a aktuálního dopravního zpravodajství (ví, kam jedete, jaké je tam rychlostní omezení a zda jsou tam uzavírky či nehody).

Sponzorováno

TIP: Přečtěte si více o bezpečnosti ve vozech ŠKODA.

Vozy ŠKODA jsou vybaveny nejmodernějšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, které mají za úkol předcházet nehodám nebo zmírnit jejich následky

Vozy ŠKODA jsou vybaveny nejmodernějšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, které mají za úkol předcházet nehodám nebo zmírnit jejich následky

 

Rozpoznání dopravních značek

Tento chytrý asistent porovnává snímky pořízené kamerou ve zpětném zrcátku s navigačními údaji a na základě těchto dat rozpoznává dopravní značky. Vůz vás tak upozorní na případné rychlostní omezení, zákaz předjíždění nebo jiné značky. Nestane se vám tak, že vinou vlastní nepozornosti byste neupravili způsob jízdy.

Rozpoznání únavy řidiče

Jak může stroj poznat, že řidič je unavený a potřebuje si odpočinout? Auto vyhodnocuje řadu signálu a v případě, že zaznamená různé rizikové signály, upozorní řidiče a doporučí mu odpočinek. I tak na tento systém nespoléhejte a pravidelně na cestách odpočívejte.

TIP: Nezapomeňte svůj vůz pravidelně kontrolovat v autorizovaném servisu ŠKODA. Jen auto v top stavu může zajišťovat bezpečí řidiči i spolucestujícím.

Parkovací asistent

Tento systém ocení všichni, kdo nepatří mezi fanoušky parkování. Vůz vám totiž za pomoci senzorů nalezne parkovací místo, vyhodnotí jeho rozměry a poté vám pomůže i se samotnou manipulací. Řidič jen přidává plyn a brzdí. Máte tak prostor hlídat si okolní dopravu a pohyb vozu, aniž byste museli dumat nad správnými úhly a manévry.

VIDEO: Bezpečnost ve vozech ŠKODA

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva