Sponzorováno

Japonsko uznalo první smrt související s čištěním elektrárny Fukušima 4.86/5 (7)

Japonsko uznalo první smrt související s čištěním elektrárny ve Fukušima

Japonsko uznalo první smrt související s čištěním elektrárny ve Fukušima

Japonská vláda uznala první úmrtí spojenou s čištěním v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi po katastrofě způsobené tsunami v březnu 2011. Tuto informaci zveřejnilo tamní ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí.

Vláda označila smrt padesátiletého, nejmenovaného člověka za „průmyslovou nehodu“. Muž, který v závodě pracoval od roku 1980 do roku 2015, byl v únoru 2016 diagnostikován s rakovinou plic.

Po neštěstí v tsunami v roce 2011, které bylo vyvoláno zemětřesením o síle 9,0 stupňů, mu byl přidělen úkol „radiační kontroly“, v němž byl zodpovědný za monitorování úrovní záření a monitorování pracovní doby čisticích posádek. Ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí uznalo vznik jeho rakoviny a smrt v souvislosti s jeho prací v této elektrárně. Výbor odborníků stanovil, že jeho akumulační úroveň záření překračuje vládní standardy.

Sponzorováno

Kunihiko Konagamitsu z ministerstva uvedl, že 17 pracovníků požadovalo, aby byly považováni za případy s označením „průmyslové havárie“, včetně tří pacientů s leukemií a jedním s rakovinou štítné žlázy.

Zemětřesení 11. března 2011 v Japonsku bylo nejhorší za mnoho posledních let a trvalo téměř šest minut. Více než 20 000 lidí zemřelo při zemětřesení, nebo při následné vlně tsunami, která následovala.

Tři reaktory v jaderné elektrárně Fukushima Daiichi, provozované společností Tokyo Electric Power Co. neboli TEPCO, se roztavily při velmi vážné jaderné katastrofě. Poškozené reaktory uvolnily do ovzduší radioaktivní materiály a muselo být následně z této oblasti evakuováno více než 100 000 lidí. Do následného čištění bylo zapojeno 45 tisíc pracovníků.

V roce 2015 zdravotníci z Japonska diagnostikovali první případ rakoviny spojený s čištěním v závodě. Nyní nemoc uznaly i oficiální úřady.

V roce 2016 TEPCO uvedl, že odstavení reaktoru je jako výstup na horu a že to vše může trvat až 40 let.

Zdroj: CNN

Co si dále přečíst?

VIDEO: Fukushima Tsunami

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva