Sponzorováno

Amla – indický angrešt – pro zdraví, na vlasy i pleť 4.82/5 (17)

Amla - indický angreštAmla (emblica Officinalis), nazývaná i Indický angrešt, je díky svým silným účinkům jednou z nejvíce používaných bylin při výrobě ajurvédských preparátů. Omlazuje všechny orgány těla, posiluje ho a zajišťuje jeho dobrý stav a zdraví. Podporuje imunitní systém a tím chrání před všemi nemocemi. Amla je jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu C. Čerstvá šťáva z jedné bobule amly má skoro dvacetkrát vyšší obsah vitamínu C než šťáva ze dvou pomerančů.

Amla a vliv na zdraví

Podívejte se na vliv Amly na naše zdraví:

 • Zvyšuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení, snižuje tvorbu kyseliny, zácpu, zažívací potíže a plynatost.
 • Pomáhá obnovit chuť a podporuje tvorbu slin.
 • Posiluje zuby a zlepšuje fungování jater.
 • Zadržuje všechny toxiny nacházející se v krvi a navíc kontroluje i arterie.
 • Pomáhá snižovat cholesterol a hladinu krevního cukru.
 • Zároveň podporuje tvorbu kvalitnějších červených krvinek.
 • Dýchací systém zlepšuje díky svým odhleňovacím vlastnostem.
 • Pomáhá při chronickém kašli a dětském i alergickém astmatu, a tuberkulóze.

Amla má i další benefity pro naše zdraví

Amla představuje úžasnou péči pro nervy jako i celý nervový systém. Pomáhá i při paralytických stavech. Také působí jako posilující prostředek na mozek a pomáhá lépe chápat. Smyslové orgány při používání amly pracují velmi dobře a reflexy se stávají rychlými. Pomáhá při dosahování klidné mysli a odbourává napětí a stres. Zlepšuje hladinu obecné inteligence. Mimo jiné zlepšuje kvalitu spermií. Je zodpovědná i za posilování ženských pohlavních orgánů. Pomáhá při stavech jako je např. bolestivé močení. Účinné je použití amly při zlepšování zraku. Zarudnutí očí, svědění a slzení očí odstraní a pomáhá i při léčbě šedého zákalu.

Sponzorováno

Amla i pro krásu pleti

Tato kouzelná bylina je velmi využívána při péči o pleť a vlasy. Pleť září a pomáhá v boji proti vráskám a ztrátě elasticity pokožky. Dobré výsledky se dosáhly i při léčbě ekzémů. Pasta z amly je výborným peelingem a působí antibakteriálně. Neobsahuje alkohol nebo chemické látky běžně používané v komerčních produktech. Amla díky vysoké hladině vitaminu C pomáhá narušit vrchní vrstvu mrtvých kožních buněk.

Amla na vlasy

Podívejte se jaké má benefity pro vlasy:

 • V péči o vlasy se stává bojovníkem proti vypadávání vlasů.
 • Stimuluje vlasové kořínky a tím podporuje růst vlasů a zlepšuje texturu vlasu.
 • Amla je účinná i při předčasném šedivění vlasů a v boji proti vlasovým lupům.
 • Indické ženy obvykle používají Amlu na mytí vlasů jelikož působí i jako kondicionér.
 • Plody se používají k přípravě barvy na psaní a na barvení vlasů. Amla ve spojení s Hennou a Indigo vytvářejí studenou tmavou barvu na vlasy.
 • Sušené plody se používají jako vlasový šampon.
 • Olej z amly se používá jako vlasový kondicionér a je efektivní v boji proti předčasné plešatosti nebo předčasnému šedivění vlasů.

Podporuje růst vlasů

Díky své jedinečné škále antioxidantů, mohou doplňky s Amlou pomoci buňkám zbavit se škodlivých volných radikálů, které mohou způsobovat padání vlasů, šedivění, vrásky, srdeční choroby a další změny související s věkem. Antioxidanty hrají důležitou roli při neutralizaci těchto volných radikálů a působí jako ochranná a preventivní činidla.

Kromě toho, fytonutrienty, minerály a vitamíny přítomné v Amle přispívají k posílení vlasových folikul a mohou stimulovat nový růst vlasů.

Pomáhá při problémech s lupy

Má antibakteriální, protizánětlivé, anti-mikrobiální a stahující vlastnosti, které pomáhají předcházet zánětlivým onemocněním pokožky hlavy a dokonce si poradí i s lupy. Kromě toho chladivé vlastnosti amly přispívají také ke zmírnění zarudnutí, podráždění, svědění a podporuje hojení kůže.

Sponzorováno

Recept s Amlou proti lupům: Smíchejte šťávu Amla s kokosovým olejem, dostanete velmi účinnou směs proti lupům.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva