Sponzorováno

Jak vybrat postýlku pro miminko a novorozence? 4.63/5 (19)

Jak vybrat postýlku pro miminko a novorozence?Čekáte radostnou událost? Narození miminka provází radosti i starosti. V první řadě je nutné zajistit novému přírůstku do rodiny komfort. Kupujeme oblečení, hygienické potřeby, dětský kočárek. A mezi další důležité nákupy se bezesporu řadí nákup dětské postýlky. V ní batole tráví většinu času, proto musí být bezpečná a pro rodiče pohodlná. Pryč jsou doby, kdy se postel dědila nebo přinášela od známých. Dnes, koupit postýlku pro novorozence není problém, za rozumnou cenu si ji můžete pořídit v libovolném specializované prodejně. Ovšem jak si vybrat postýlku pro novorozence mezi různými navrhovanými modely?

Na jak dlouho budete postýlku potřebovat?

Pokud se rozhodujete o koupi nové postýlky, hned na začátku byste si měli důkladně promyslet, na jak dlouhé období plánujete postýlku používat. Tedy, zda ji chcete používat pouze krátkodobě nebo v ní bude dítě po jisté úpravě spát i následující roky.

Málo používanou alternativou je předělání dětské postýlky na válendu s rozměrem 140 x 70 cm. Vaše miminko nezůstane v peřince dlouho, ani se nenadějete, máte doma čerstvého školáka. To už se vyplatí koupit rovnou válendu, protože pro děti ve školním věku již 140 cm délky obvykle nestačí. Také je třeba dávat pozor, aby postýlka nebyla potřená zdraví škodlivými barvami. Pokud je dítě ocumle, mohou mu způsobit zdravotní potíže.

Bezpečnost dítěte nadevše

Postýlka musí být bezpečná pro dítě, proto upřednostňujeme výrobky z bezpečných a zdravých materiálů s certifikátem. Aktuální modely jsou vyrobeny nejen ze dřeva, ale také z kovu. Pokud je povrchově upravena lakem, preferujeme ty postýlky, které mají doložený certifikát o své zdravotní nezávadnosti. Dětská postýlka musí být dobře větratelná. Z tohoto důvodu spodní a boční lišty by neměly být kontinuální. Ideální je, pokud je boční stěna odnímatelná. V tomto případě bude manipulace s dítětem jednodušší.

Sponzorováno

Vybíráme postýlku

V období po narození je vhodné děťátku pořídit klasickou kolébku, případně košík na kolečkách – dostačující náhrada. Když už přijde správný čas na postýlku, upřednostníme stabilní výrobek, ideálně vyrobený ze dřeva. Při výběru postýlky nemyslíme jen na blaho dítěte, ale také na svá záda, abychom se nemuseli zbytečně moc shýbat. Do konstrukce postýlky lze přimontovat měkké zábrany z molitanu. Rošt postýlky je nastavitelný v závislosti na výšce a věku dítěte a také poskytuje oporu pro matraci. Nepodceňujeme ani výběr matrace. Je prokázáno, že miminka na měkkých matracích lépe usínají a spinkají. Důležitý je i výběr správné podložky – tedy jakéhosi chrániče matrace, kde se doporučuje podložka s polyesterovou spodní častou a bavlněným povrchem.

Výběr matrace

Při samotném výběru matrace bychom měli vzít v úvahu fakt, že děťátko je malé a lehké. Proto matrace, která se může zdát dospělému jako dostatečně měkká může dítěti připadat tvrdá. Je přitom prokázáno, že miminka na měkkých matracích lépe usínají a spinkají.

Možnosti jak vybrat postýlku pro dítě je opravdu hodně. Při výběru však dbejte na jediné – na spokojenost vás a vašeho dítěte.

TIP NAKONEC: Rozmyslete si, k jakému účelu bude postýlka sloužit. Jinou postýlku budete volit pro občasné přespání na chatě či chalupě, jinak se budete rozhodovat, pokud jste rozhodnutí s miminkem spávat na velké posteli a postýlku využívat jen krátkodobě a jinak budete volit postýlku, ve které stráví vaše miminko většinu dne i noci. Čím více času bude miminko v postýlce trávit, tím kvalitnější a lepší postýlku mu kupte.

Co si dále přečíst?

VIDEO: Dětská postýlka a jak ji vybírat

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva